Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

532 odpowiedzi na ten temat

#501 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 28 luty 2014 - 00:45

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń lukasz222- „O ile uważam, że blokowanie dróg zwykłym ludziom to największa głupota jaką można było wymyślić”
Bardzo rozsądnie, wypowiadasz się w tym temacie.

farmerek12
„Należy organizować albo strajk ogólnopolski na Wiejskiej lub powiedzmy kilka w większych miastach ale porządne ( a choćby taki jak we Francji „

Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Akcja we Francji- po prostu coś pięknego ^^.

Pamiętajcie, że najważniejszym celem jest: wpłynięcie w jak największym stopniu na władzę oraz o nagłośnienie medialnie tej tragicznej sytuacji, dla odbiorców w tym wypadku, opinii publicznej „mieszczuchów”, oczywiście dokonując tego w mądry sposób, ponieważ blokady dróg- raz, że wzbudzą złość w stosunku do rolników, dwa odwrócą uwagę opinii publicznej od istoty problemu.

a jeśli sparaliżujemy wszystkie drogi to do pracy nikt się nie dostanie”

Rządowi specjaliści od Public relations, już mogą zacierają ręce na myśl, że rolnicy sami kolejny raz strzelą sobie w stopę, nawet bez żadnych działań z ich strony..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Dzisiaj, 23:42
  •  

#502 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 28 luty 2014 - 20:28

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Dobrze koledzy pisali, że niskie ceny to wina tylko i wyłącznie naszego rządu! Po co były oszczerstwa Kaczyńskiego i innych na temat Smoleńska? Tak samo teraz, pomoc dla Ukrainy.... porażka. W czasie II woj. światowej i zaraz po Ukraińcy (badziorami nazywali ich) Mordowali Polaków bo uważali że Kresy to ich ziemie. Wiem z opowieści pradziadków i dziadków jak uciekali na zachodnie ziemie bo Ukraińcy podpalali całe gospodarstwa a nawet potrafili głowy na sztachety wbijać. A teraz Dla nich oferujemy pomoc?! Matka polka dba o cudze dzieci na swoje nie patrzy. I nasz rząd sobie naskrobał. Fikał do Putina o gaz i myśleli że ruski nie ma innej drogi by puścić gaz na zachód. Położył na dnie Bałtyku rurociąg i położyli na nas! Tak samo teraz embargo na nasze mięso. I dobrze było że Rozbił się samolot z naszym rządem szkoda że brakowało tam kilku szczególnych ludzi! Jestem zdania że powinniśmy wystąpić z Unii, ceny za płody rolne powinny być takie by opłaciło się produkować i obejdzie się bez wsparcia z dopłat bezpośrednich i PROW czy tam SAPARD i zostali by tylko Ci którzy umią gospodarzyć w prawdziwym słowa znaczeniu! A nie tacy co posieją sobie koniczynę czy inne cholerstwo na polu skasują sobie dopłate bezpośrednią ONW i do motylkowych wychodzi gdzieś 2tyś/ha i raz do roku skoszą i maja tyle wspólnego z rolnictwem. I jeżdzą sobie nowymi samochodami! I tak jak koledzy piszą powinni rolnicy trzymać się razem. Osobiście nie hoduję trzody. Mam gospodarstwo gównie ustawione na produkcję roślinną i trochę bydła opasowego. I gdy teraz trzoda spada to ja tracę na cenie ziarna. Nie wiem nawet po ile teraz świnie są ale bydło w granicach 6zł/kg . I Ci co twierdzą że strajk - bunt nic nie da to niech pukną się w głowę i pojadą na wiejską i po jednym tuczniku dla naszych posłów dadzą bo są zbyt biedni
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#503 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 28 luty 2014 - 21:15

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

a nie pomyślałeś, że jak świnie podrożeją , to nie będzie Cię stać na mięso ? Boże ....! co za ludzie. A strajkujcie sobie do usrania...mam nadzieję ,że odpowiednie służby szybko udrożnią drogi.

na wstępie widać że mieszczuch się odezwał-witamy.co innego mi na myśl nie przychodzi.
myślisz że jak tuczniki podrożeją to cię nie będzie stać wątpię.jest jedna rada,kupić tucznika od rolnika walnąć w łeb i masz taniej.ominiesz pośrednika..masz jakieś pretensję do rolników nie wiem o co,że chcą godziwej zapłaty za towar.rolnik to ma zawszę produkować po kosztach lub za bezcen.
jeśli chodzi o strajki jest zapisane że każdy ma prawo do strajku.myślisz że tylko z miasta mają prawo strajkować a rolnik nie.
jeśli chodzi o służby to nie wiem o co ci chodzi.myślisz że przyjedzie drugi Berkut i rozgoni towarzystwo.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 luty 2014 - 23:15

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Ludzie, zobaczcie, jak to wygląda...

ASF okazało się, że nie będzie na tyle zabójcze dla polskiej hodowli trzody - dlatego reaktywowano świńską grypę, na którą 'rzekomo' zmarły dwie osoby. To jest kolejny bodziec, który sprawi, że ceny pójdą w dół.

A zgrywa się to w czasie, kiedy UE powinna organizować interwencyjny skup świń od rolników, aby wyrównać rynki europejskie. Świńska grypa, która jest zagrożeniem dla życia ludzi obecnie, sprawi, że skup w ogóle się nie będzie odbywał, bo istnieje poważne ryzyko.

Wszystko to jest dziełem Brukseli i innych państw UE. Zobaczcie, jak nas doją...

#505 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 06:28

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Moderator proszę dać bana fryderykowi bo pisze nie na temat.
Gada tak głupio że chyba sam ma świńską grypę. AH1N1 to nie świńska grypa tylko wirus też je atakuje i przyjęto potocznie taką nazwę.

#506 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 10:31

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Ale może byś człowieku pomyślał, choć 5 minut w życiu?

Dlaczego znów nagłośnili w mediach tą świńską grypę? Bo cena żywca ma jeszcze bardziej spaść i Polska nie ma szansy mieć wysłania świń na eksport! Logika nie boli.

#507 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 10:35

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Boli cie coś???!to idż z tym do lekarza.

#508 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 18:05

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Fryderyk kim ty jesteś bo rolnikiem chyba nie najpierw negujesz strajk teraz wyjeżdżasz z grypą o co Ci biega bo nie rozumiem ,siejesz zamęt po co ,Twoje teorie do niczego nie prowadzą ,ograni się chłopie albo sobie odpuść. ;[

#509 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 19:10

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Agent Putina.

#510 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 23:13

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń A jak myślicie, komu zależy na dezintegracji wewnętrznej Polski i całej UE? Właśnie, Putinowi.
Po to te działania mające na celu osłabienie gospodarki, zainicjowanie protestów. Zaczniecie strajkować, może ktoś się dołączy i sytuacja jak na Ukrainie gotowa. Bo nie zapominajmy - jesteśmy równie skorumpowani jak Ruscy czy Ukraińcy, tylko, że krąży u nas mniejszy pieniądz.

Ja rozumiem, że część polskich rolników ma nic wspólnego z patriotyzmem - ich patriotyzm kończy się na stanie konta w banku lub własnym płocie w ogrodzie.

Edytowany przez fryderyk, 01 marzec 2014 - 23:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 10:21

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Temat jest o strajku.
Proszę moderatora aby zbanował fryderyka bo cały czas pisze nie na temat.

#512 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 02 marzec 2014 - 12:21

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń No ze strajkiem trzeba ostrożnie bo w razie co Nasz rząd przyjął ustawę 1066 i poradzi sobie szybko z protestującymi w brutalny sposób

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#513 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 02 marzec 2014 - 12:45

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Nie użyją siły bo wiedzą co by było .. żaden z nich nie mieszkał by już w polsce

#514 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 05 marzec 2014 - 15:06

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Własnie strajkują na krajowej 8 miedzy korycinem a suchowolą.

#515 Share slawek73

slawek73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 18:06

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń My strajkowaliśmy w Zbuczynie, ale sami ze strefy buforowej nie poradzimy sobie. Potrzebna jest nam pomoc wszystkich hodowców trzody chlewnej z całej polski.
Zetor Team

Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#516 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:36

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Witam panowie w piątek to jest 07.03.2014r godzina 11:00 rondo Lipnica zapraszamy kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#517 Share pikul139

pikul139

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 23:49

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń wedlug mnie na wysztko powina byc cena minimalna zeby kazdy wiedzial ze dostanie godziwa zaplate a musial dokładavcnie wy przy swiniach ja przy bydle chodze 2 lata i kupijac cielenta n ie wiem za ile sprzedam jak sie uda zarobie jak nie to mam straty teraz duzo osob rezygnuje z opasow i swin w strone bydla mlecznego ciekawe jaka bedzie cena

#518 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 11:35

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Mam pytanie odnośnie tego dlaczego rolnicy hodowcy trzody od rządu i od podatników żądają skupu nadwyżki produkcyjnej której sami nie potrafią zagospodarować?

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#519 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 12:00

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Jakiej nadwyzki! Polska jest krajem w ktorej za malo produkuje sie wieprzowiny! Importujemy mieso z zachodu!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 12:09

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń No to ja nie rozumiem ściągamy mięso z zachodu dla siebie a na wschód wysyłamy swoje?

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni