Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

532 odpowiedzi na ten temat

#461 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 27 luty 2014 - 08:07

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń https://www.facebook...?ref=ts&fref=ts

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Dzisiaj, 15:21
  •  

#462 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 27 luty 2014 - 09:38

wyłączyli mi neta ciekawe dlaczego .czyzbym zamocno sie udzielał .Pisze z tel.ale to nie to samo jak włączą dołączę do dyskusji.

Wiesz co może fakt nie powiązany i tylko przypadek ale miałem wczoraj to samo ....

#463 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 27 luty 2014 - 11:12

Dziś na tvp info wypowiadał się rzecznik prasowy koncernu Polskie Mięso i stwierdził że mięso w sklepach zdrożeje o kilka procent bo niema sprzedaży na rynki wschodnie ,do Korei czy Japonii ,gdzie idą uszy ogony i stupy co daje im duże dochody ,a jeśli na tamtych rynkach dochody maleją oni rekompensują sobie straty na polskim rynku .

Żeby czasem tą podwyżką się nie przeliczyli tak jak rząd na podwyżcze akcyzy na fajki i alkohol, sprzedaż spadła i wpływy też. Dla nas to gorzej bo jeszcze mniejszy zbyt będzie. Tu trzeba obniżyć mięso w sklepach % do spadku cen świń i wtedy spożycie wzrośnie i polska swoje mięso sama wchłonie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 27 luty 2014 - 12:05

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń tu jest racja świnie tanie jak barszcz a w sklepie do gory to kto na tym zarabia ? tak jak pisałem w temacie ceny trzody chlewnej moj post mówi wszystko

#465 Share adamn999

adamn999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 luty 2014 - 13:00

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń http://wyborcza.pl/1...ajow_spoza.html

#466 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 27 luty 2014 - 13:17

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń ASF to trzeba by zarazić trzodę z Wiejskiej, to protesty nie byłyby potrzebne.

#467 Share dstefansky

dstefansky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 luty 2014 - 15:37

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Zobaczcie tutaj , komentarze mieszkańców miasta mnie dobijają
http://kalisz.naszem...d,zid.html#plus

#468 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 27 luty 2014 - 15:54

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Ludzie nie rozumieja po co to wszystko i tego ze ciągnik to miejsce pracy n nie dobrobyt.. nasze miejsce pracy kosztuje tylko co ich domu .. a im wiecznie cos pod nosem smierdzi

#469 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 27 luty 2014 - 16:17

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Heh nawet nie wiedzałem ze w moim mieście był dzisiaj strajk w końcu media ogólnopolskie nic o tym nie mówią dobrze ze na swoim ML-u nie mam rejestracji PKA tylko PK bo mógłbym auto stracić parkując w mieście ;P Komentarze durne jak durne jest społeczeństwo ale rolnik nie lepszy bo te strajki okiem przeciętnego mieszkańca wyglądają jak "parada wojskowa" a nie jak strajk !!! Proszę was zmienicie taktykę bo nic nam to nie daje oprócz tego ze kłócimy się coraz bardziej z miastem które nic nie rozumie ....

#470 Share kiler199630

kiler199630

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 luty 2014 - 16:37

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń http://www.faktykali...hali-do-kalisza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 27 luty 2014 - 17:26

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Miastowi jakby byli mądrzy to by te lśniące traktory butelkami, lub kostką z chodnika obrzucali i by szybko się skończyła prezentacja sprzętu. Bo to nie strajk tylko pokaz. STRAJKOWAĆ TO PIESZO Z TRANSPARENTAMI.

#472 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:02

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Nawet po zainteresowaniu tym tematem tutaj widać jakie jest poparcie nie mówiąc już o wspólnym stanowisku... masakra.

Edytowany przez tktomek74, 27 luty 2014 - 18:03.

#473 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:05

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Fakt utrudnianie ruchu zwyklym obywatelom nie jest sprawiedliwe ale tylko tak ktoś wogole zwroci na to uwagę. Lepiej byłoby jechać do źródła ale jak to już niejednokrotnie było pisane nie każdy może i ma czas a miastowi powinni się przyłączć a nie rzucać kostką poza tym myślę że to by się źle dla nich skonczyło (chłop zwłaszcza podczas strajku nie ma zbyt dużej cierpliwości). Te postulaty leżą w interesie całego kraju nie tylko jak to niektórzy twierdzą w kieszeni chłopa. Ludzie co ten kraj byłby wart bez wsi? kto by się z nim liczył? Poza tym mleczarnie, ubojnie, młyny itp. to są tysiące miliony miejsc pracy. Człowiek wykonując takie zawody powinien ,,spać na pieniądzach" a nie martwić się czy mu wystarczy. Kzdy gospodaż musi znac wiele specjalizacji zeby odpowiednio zająć sie gospodarstwem o pracy od świtu do nocy juz nie wspomnę. Nie jeden rolnik nie ma nawet czasu zeby się porządnie wyspać a od roboty garba dostaje a mieszczuchy ci co najwięcej krzyczą to przeważnie robią po 8 godz poniedziałem-piątek albo wcale nie pracują. Poza tym czy wieś wypomina tym milionerom z miasta co pozakładali firmy ze biorą kasę o ktorej wiekszosci sie nawet nie sniło za kilka podpisów?
Ludzie to chore co mnie obchodzi ze ktoś ma więcej czy mniej niż ja kazdy ma na co zpracował i na wsi są biedni i bogaci tak samo i w mieście

#474 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 27 luty 2014 - 18:19

Nawet po zainteresowaniu tym tematem tutaj widać jakie jest poparcie nie mówiąc już o wspólnym stanowisku... masakra.

Stanowisko jest wspólne sam wyjechałbym na strajk tyle ze w najbliższej mojej okolicy na razie jest spokój i nie ma gdzie i z kim protestować ;( I wspieram was całym sercem a to ze nie podoba mi się forma strajku to nie oznacza ze jest jakiś podział i nie ma poparcia !!! Bo poparcie jest pełne i stanowisko dotyczące postulatów jest jedno a już sama forma protestu i nie zgadzanie się z nią nie oznacza ze ktoś się wyłamuję !!!

#475 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:27

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Ale trzeba się jak najszybciej organizować i wyjść z domówm na ulice wszyscy a nie tylko pisać bo ceny są jakie są ale jakoś nikt się nie wyrywa by skończyć z tym poniżaniem nas!!!

#476 Share Zombi330

Zombi330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:44

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń słyszałem że płyną jakieś statki z mięskiem naszych świnek do Chin ale nie wiadomo czy tamci je przyjmą - jak nie przyjmą to będą musiały wrócić do Europy i dopiero będzie kiszka a co do cen w sklepach to czy świnia kosztuje w skupie 5 zł czy 3 zł to ceny wyrobów takie same i tak było 20 lat temu i tak samo jest teraz - jeden pies.

#477 Share farmerek12

farmerek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:49

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń "http://www.faktykali...li-do-kalisza"- Jak myślicie czy ten strajk coś zdziała??? Należy organizować albo strajk ogólnopolski na Wiejskiej lub powiedzmy kilka w większych miastach ale porządne ( a choćby taki jak we Francji :D ) który by wpłynął troche na władzę a nie że przyjedzie 10 rolników ciągnikami, napalą paliwa i to wszystko.

Edytowany przez farmerek12, 27 luty 2014 - 19:55.

#478 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 27 luty 2014 - 19:58

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Jestem Panowie po przerwie i na początek pytanie kto chce faktycznie strajkować ,chodzi mi o konkretne osoby które w danych okolicach są w stanie coś zorganizować ,prosze piszcie powiaty i co możecie zrobić ,Ci co z Mazowsza niech zaczną się szykować na Wiejską ,jak zbierzemy odpowiednie grupy to ustalimy termin .

#479 Share kammillo

kammillo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:08

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Ja jestem rolnikiem ale pracuje ale na strajk miejsce znajdę a jeśli sparaliżujemy wszystkie drogi to do pracy nikt się nie dostanie. Jestem z powiatu kwidzyńskiego nie mam hodowli świń ale jak świń w polsce nie będzie to gdzie ja zboże sprzedam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 27 luty 2014 - 20:20

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Strajk 4 marca godz.11 w Bydgoszczy - całe województwo kujawsko-pomorskie.