NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Edin    27

No to ja nie rozumiem ściągamy mięso z zachodu dla siebie a na wschód wysyłamy swoje?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Zaczynasz rozumieć. A ludzie którzy znaleźli się w strefie mają zakaz sprzedaży tuczników, a nawet uboju na własne potrzeby, a jak chyba wiesz tego się nie da przechować. Przez te 5 tygodni obowiązywania zakazu tuczniki przerosły, nikt ich nadal nie chce kupować, dlatego są protesty, które każdy kto choć troche zainteresuje się tematem powinien zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A strajki są przeciw nieudolności rządu który gówno potrafi zrobić gdy ruski manipulują naszym rynkiem trzody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

A który potrafił? Najgorszy jest brak wyboru, bo kogo wybierzesz skoro już wszyscy byli przy korycie, a jeden był gorszy od drugiego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Jedna rada dla hodowcow trzody,musi być jedność jak strajk to wszyscy ,bo pojedyńcze to psu na buda .Nasza władza wiadomo czym się zajmoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jest tylko jedno wyjscie zablokowac przejscia graniczne z unia i nie wpuszczać nikogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Mam też uwagę co do formy strajków. Chodzi mi o ciągniki którymi poruszają się rolnicy na protestach. Normalny rolnik wie jak jest na wsi i z czego i jak zarobił na ten ciągnik. Wielu ludzi z miasta poniekąd popiera rolników ale pomyślcie że niektórym nóż się otwiera w kieszeni jak telewizja pokazuje ciągniki po kilkaset tysięcy złotych. Co myśli o tym miastowy?

  • Like 1

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27
c1afa26e561d01ddmed.jpg

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj