Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

532 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 luty 2014 - 11:24

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń rząd jest wybierany po to by służył danej nacji. W Polsce jest odwrotnie,NISZCZY POLSKI NARÓD ZA POZWOLENIEM NASZYCH WYBRAŃCÓW CZYLI POSŁÓW.

Edytowany przez Jurmiczek, 22 luty 2014 - 11:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Dzisiaj, 01:39
  •  

#22 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 22 luty 2014 - 12:03

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Bez sensu jest jakies pospolite ruszenie, to nie jest ukraina. Trzeba się okreslic albo organizujemy sie tak, że każdy w swoich terenach z okolicznymi rolnikami sie umawia i załóżmy w ciągu jednego lub dwóch dni w wielu cześciach kraju zrobic strajk, lub zjechac naprawde dużą ekipą do warszawy i tam pokazac o co nam chodzi (tak jak górnicy, ich w warszawie naprawde jak potrzeba to jest sporo i zawsze cos osiągną), bo tam mielibysmy szanse chociaz na to, zeby ktos z rządu do nas wyszedł i nas wysłuchał, a jak tak sobie staniemy przed urzędem gminy czy na jakiejs tam drodze, to tak naprawde kto do nas wyjdzie z rzadzących. Ja jestem za opcją wyjazdu do warszawy gdzies 26-27 luty...

#23 Share Lukas210

Lukas210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 luty 2014 - 12:09

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń na wtorek jest coś organizowane w Warszawie wiecej info tu http://www.trzoda-ch...158&start=33510

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 22 luty 2014 - 12:21

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Może tu na forum niech ktos skopiuje z tamtej strony te szczegóły odnosnie strajku w warszawie i organizujmy sie bo nie ma na co czekac.

#25 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 luty 2014 - 12:52

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń NHTC56 rzuciłeś temat na Ceny tucznika to juz wrzucaj na kazdą strone bo widzę już nikt nie zaglada na tą czyli STRAJK ROLNIKÓW

#26 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 22 luty 2014 - 13:11

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Słuchajcie koledzy, nie mam akurat świń ale napiszę coś w związku ze strajkiem

Jakieś 35 lat temu podczas komuny ojciec miał świnie, jak na tamte czasy całkiem sporo bo ponad 100 sztuk w jednym cyklu. Za te świnie kupował maszyny, samochód, pole i wybudował dom oraz nową chlewnię. Bo ceny były odgórnie sterowane.

Jakieś 25 lat temu ktoś stwierdził, że komuna na zła i postanowili to zmienić pomijając całą resztę wprowadzić do polski demokrację i wolny rynek.

Dziś nagle się okazuje, że wolny rynek jest be i rolnik domaga się interwencji Państwa aby żyło mu się lepiej.
Wolny rynek ma polegać na tym, że Państwo nie powinno wcale ingerować w cenę skupu żywca.
Skoro nie opłaca Ci się hodować świń to zaprzestań produkcji i nie płacz, że się nie opłaca albo rób tak aby się opłacało.

Każda interwencja Państwa w rynek powoduje jego zachwianie i sztuczne podtrzymywanie ceny.
A np. żądając dopłaty do ceny żywca jak myślicie skąd te pieniądze się wezmą ?? Z podatków.

Po przykładzie Państwo ingerując w polski rynek węgla i kopalnie, sztucznie podtrzymuje ten sektor który kosztuje nas podatników kilka mld zł rocznie.
I to ma być wolny rynek ?? W którym miejscu ??
Nie dosyć, że człowiek oddaje ze swoich podatków pieniądze na nierentowne kopalnie i górników to jeszcze tona węgla kosztuje 700 zł z czego dostaniemy 900 kg.

A ja nie chciałbym aby kolejna część z moich podatków szła do rolników którzy nie potrafią sobie poradzić w gospodarce wolnorynkowej.

Także zamiast strajkować, wziąć długopis i kalkulator i szukać obniżenia kosztów albo zawiesić/zakończyć produkcje.

#27 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 luty 2014 - 13:28

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń nie będę ci ublizał ale jaki to jest wolny rynek jak niemcy pchaja do nas po 1zl kg pułtuszy(słownie jeden złotych)masz jeszcze jakieś pytania!

#28 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 luty 2014 - 13:53

Słuchajcie koledzy, nie mam akurat świń ale napiszę coś w związku ze strajkiem

Jakieś 35 lat temu podczas komuny ojciec miał świnie, jak na tamte czasy całkiem sporo bo ponad 100 sztuk w jednym cyklu. Za te świnie kupował maszyny, samochód, pole i wybudował dom oraz nową chlewnię. Bo ceny były odgórnie sterowane.

Jakieś 25 lat temu ktoś stwierdził, że komuna na zła i postanowili to zmienić pomijając całą resztę wprowadzić do polski demokrację i wolny rynek.

Dziś nagle się okazuje, że wolny rynek jest be i rolnik domaga się interwencji Państwa aby żyło mu się lepiej.
Wolny rynek ma polegać na tym, że Państwo nie powinno wcale ingerować w cenę skupu żywca.
Skoro nie opłaca Ci się hodować świń to zaprzestań produkcji i nie płacz, że się nie opłaca albo rób tak aby się opłacało.

Każda interwencja Państwa w rynek powoduje jego zachwianie i sztuczne podtrzymywanie ceny.
A np. żądając dopłaty do ceny żywca jak myślicie skąd te pieniądze się wezmą ?? Z podatków.

Po przykładzie Państwo ingerując w polski rynek węgla i kopalnie, sztucznie podtrzymuje ten sektor który kosztuje nas podatników kilka mld zł rocznie.
Nie dosyć, że człowiek oddaje ze swoich podatków pieniądze na nierentowne kopalnie i górników to jeszcze tona węgla kosztuje 700 zł z czego dostaniemy 900 kg.

A ja nie chciałbym aby kolejna część z moich podatków szła do rolników którzy nie potrafią sobie poradzić w gospodarce wolnorynkowej.

Także zamiast strajkować, wziąć długopis i kalkulator i szukać obniżenia kosztów albo zawiesić/zakończyć produkcje.

Ty kolego nie masz pojęcia o wolnym rynku. Wolny rynek byłby wtedy, gdyby koszty produkcji , podatki , opłaty i ceny były podobne w każdym państwie na świecie i konkurowałbyś uczciwie z innymi tylko własnymi kosztami i pomysłowością. O jakim wolnym rynku mówisz, gdy w krajach zachodnich poziom dopłat dla rolników jest wyższy niż w Polsce, a wymagania odnośnie produkcji dużo mniejsze ? Gdzie własnie państwa takie jak Niemcy wspierają własne rolnictwo, dotując je bardziej niż u nas. Rolnikowi z Niemiec się opłaca sprzedać mięso za złotówkę, bo po 1 to zazwyczaj jest jakis odpad, któremu mija w chłodni termin przydatności po 2 dostał z tego tytułu rekompensatę od państwa, po 3 wpychając to mieso na nasz rynek ma świadomość, że ponosząc niewielką stratę kosi realną konkurencję. Ja porównam prostą rzecz - zasady prowadzenia działalności rolniczej u nas i na zachodzie - rolnik na zachodzie ma specjalne rolnicze paliwo, albo pełny zwrot VAT i akcyzy, pełne odliczenie VAT od zakupywanych materiałów i maszyn, wrzuca w koszty wszystko, co jest mu potrzebne do prowadzenia działalności rolniczej. A u nas ??

#29 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 22 luty 2014 - 13:54

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń dyczko0 weź pod uwagę ,że sektor rolnictwa to chyba jedyna gałąź gospodarki gdzie cena ustalana jest przez kupującego a nie sprzedającego , oraz to że "produkowane " przez rolnika zwierzaki to nie towar który możesz "położyć na półce" i czekać miesiąc czy dwa aż cena wzrośnie....można przeczekać jakiś czas cenę bydła aż podskoczy, ale w przypadku świń jest to nierealne , bo dojdą do wagi i trzeba sprzedawać....
a poza tym jeśli rolnik zrezygnuje z działalności to i tak do niczego to nie doprowadzi bo zwiększy się bezrobocie,. a rolnik bez dochodu i tak będzie sięgał po pieniądze państwa w postaci zasiłków z GOPS...

Edytowany przez ONA77, 22 luty 2014 - 13:57.

#30 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 22 luty 2014 - 13:57

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Bez sensu jest jakies pospolite ruszenie, to nie jest ukraina .....

Właśnie posp[olite ruszenie jest potrzebne, na Ukrainie naród pokazał f....off władzy i ta się w końcu ugięła, a u nas chyży ruj ciągle mami wszystkich obietnicam i g.... z tego wynika, a jest coraz gorzej. Kasa z unii, która miała iść na drogi i rolnictwo znika między kolesiami tak skutecznie, że bankrutują po kolei firmy i rolnicy. nie widzisz tego ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mont

mont

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 22 luty 2014 - 13:59

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń nastepny od ciecia kosztow :blink: , okoliczni rzeznicy kreca wyroby z niemieckich kamizelek /jak wiecie co to jest to smacznego / . niemiaszki maja tucznika dunczysie prosiaczki a nas chca rynkiem zbytu zrobic , blokady drog nie wskazane mieszczuchy stwierdza ze takie miliardy unra nam obiecała a oni maja jeszcze mało , a tak na marginesie słynne strajki lepperoskie zablokowały cały kraj , w mojej wsi wtedy było 30 rolnikow obecnie 6 z tego swinie ma 2 a w strajku wezmie udział ... watpie . podobno 27 lutego do Parzeczewa w powiecie grodziskim maja przyjechac jacys OSŁOWIE mam 70 km tam ale juz szykujemy sie tam do nich w delegacje jakies forum rolnicze organizuja , szczegoły jutro wieczorem poznam kto bedziez nich

#32 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 22 luty 2014 - 14:08

Słuchajcie koledzy, nie mam akurat świń ale napiszę coś w związku ze strajkiem

Jak nie masz o czymś zielonego pojęcia to po prostu zamilcz. O jakim ty wolnym rynku mówisz jak właśnie cały świat zamknął granice na nasze produkty wieprzowe a do nas można wepchnąć co kto ma na zbyciu. Właśnie po to jest ten strajk bo skoro na forum rolniczym są takie durne posty jak Twój to skąd ludzie w mieście mogą wiedzieć że żywiec staniał w ostatnich 3 tygodniach czasie o 30, 40 % podczas gdy w sklepach nie ma obniżek. Nie wiem co Ty produkujesz ale embargo w krótkim czasie może pogrążyć całe polskie rolnictwo. Zorientuj się troche w temacie i przedstaw swoje stanowisko.

Edytowany przez PawelWlkp, 22 luty 2014 - 14:15.

#33 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 22 luty 2014 - 14:28

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Ktoś wyżej napisał że rząd nie ma nic do gadania i nie morze nic zrobić. G*wno prawda, jest wiele możliwości żeby nasz "ukochany" rząd zrobił coś dla rolników i nie chodzi mi tylko o produkcje świń... No ale tam na górze siedzą osoby którym zależy tylko i wyłącznie na tym żeby mieć wygodny stołek (czytaj posade) pod d*pą. Każdy myśli tylko o sobie i niestety my rolnicy też tak mamy. Najważniejsze żeby nam dobrze się żyło a sąsiad mnie już nic nie obchodzi,no chyba że kupił sobie lepszą maszyne to już rodzi się zazdrość... Na Ul.Wiejskiej brakuje takiej osoby jak Lepper wielu się z niego się śmiało ale on potrafił zjednoczyć ludzi i pokazać że rolnicy w tym kraju jednak coś znaczą. Niestety ale rolnictwo w Polsce jest bardzo rozdrobnione a do tego "producentów" świń tak naprawdę zostało niewielu.Wiec jakoś nie wierzę w to że znacząca liczba osób się zbierze. Sam mam teraz sporą liczbę "blondynek" do sprzedania i jakoś zawsze wtedy gdy sprzedaje cena jest bardzo niska, gdyby nie to że mam też trochę bydła to nie wiem czy byłbym w stanie dalej się utrzymywać. Kolega dyczko0 stwierdził że to wolny rynek. Ale w jakiej innej branży sprzedaje się swoje produkty poniżej opłacalności ???

Popieram jak najbardziej akcje protestacyjne ale moim zdaniem nie ma takiej osoby która mogłaby nas rolników zjednoczyć i pokierować do wywalczenia "godnego życia"

#34 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 22 luty 2014 - 14:31

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń dyczko0 to jak inaczej nazwiesz dopłaty do eksportu? to nie jest ingerencja państwa w cenę? a przecież stara unia stale tak robi.

#35 Share marcus1998

marcus1998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna, hodowla trzody chlewnej.

Napisany 22 luty 2014 - 14:47

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń To wybiera się ktoś we wtorek do Warszawy pod MRIRW??

#36 Share Jaroo

Jaroo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Rolnictwa

Napisany 22 luty 2014 - 14:47

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Witam, Jestem z Lubelskiego i chętnie wraz z okolicznymi rolnikami przyłączymy się do strajku tylko podajcie jakieś konkrety... gdzie i kiedy??

#37 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 luty 2014 - 14:58

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Na innych forach były daty z akcjami protestu,kto je robi?PRZECIEŻ MUSIMY SIĘ ORGANIZOWAĆ W KAŻDYCH REGIONACH.KAŻDY POMYSŁ ZORGANIZOWANIA SIĘ BĘDZIE COŚ ZNACZYŁ

Edytowany przez Jurmiczek, 22 luty 2014 - 15:06.

#38 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 22 luty 2014 - 15:10

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń W grupie siła, ty masz 200, on ma 300, ja mam 200 więc razem mamy 700 tuczników i z taką liczbą duże zakłady będą gadać a nie z kimś "drobnym". Gdyby w polszy byłyby grupy producentów z prawdziwego zdarzenia takie od "pola" do "stołu" to by się z rolnikiem liczyli ale tu każdy pod siebie i dla siebie, jak sąsiad chce zorganizować grupę to drugi do niej nie przystanie bo się zastanawia ile sąsiad z tego ma. Jeszcze kilka pokoleń musi minąć żeby zmieniła się MENTALNOŚĆ naszego rolnika a tak to dalej będzie od afery do afery i każdy pod siebie. To nie Francja gdzie spółdzielczość rolnicza ma tradycje i potrafią się zorganizować na jedno gwizdnięcie a u nas jak słyszą spółdzielnia to gorączki dostają. Ze strajkiem spróbować można żeby przypomnieć psl skąd się wywodzi ale to u nich norma byle do koryta i mówienie później że "myśmy chcieli" ale oni nas przegłosowali.

#39 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 22 luty 2014 - 15:17

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń http://www.trzoda-ch...158&start=33540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Jurmiczek

Jurmiczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 22 luty 2014 - 15:35

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Bob ty mi nie mów o spółdzielni bo naprawdę źle mi się to słowo kojarzy.