Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

532 odpowiedzi na ten temat

#361 Share KAbi12

KAbi12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 luty 2014 - 22:02

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Panowie co sądzicie żeby zorganizować coś na targach lub w ich trakcie wtedy będzie nas dużo w jednym miejscu. Zbliża się Agrotech w Kielcach i FERMA w Łodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Dzisiaj, 11:25
  •  

#362 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 luty 2014 - 22:39

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Trzeba zbojkotować te targi nie jechać. Tylko weź i przetłumacz że nie jedziemy. A strajk pod ministerstwem hhee poco komu mieszczuchom żeby widzieli tylko się wymarzną ludziska i choroba na wiosnę gotowa. Jak strajkować to w środku zająć budynek wejść zorganizowaną grupą tak aby jakaś ochrona nie zczaiła o co chodzi czyli młodzi wykształceni ludzie dobrze ubrani nie brak w śród nas takich. Grupami zajmować budynek. Potem jak będziemy w środku będzie inna rozmowa. Można unieszkodliwić czarnych i wejdzie reszta.

#363 Share waldas27

waldas27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 luty 2014 - 22:55

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń panowie w wielkopolsce strajkujemy gdzies chetnie bym sie przyłaczył

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 25 luty 2014 - 23:10

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń jeżeli chodzi o wielkopolske to fakt nie mam nic wspólnego z trzodą ale też chętnie się przyłączę

#365 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 luty 2014 - 23:21

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń jutro jedziemy na drogi krajowe powiatu Świdnica.

#366 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1657 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 26 luty 2014 - 00:16

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Strajkujecie przeciwko niskim cenom żywca czy nadmiernemu ruchowi na drogach krajowych?

#367 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 26 luty 2014 - 08:09

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Ceny cały czas lecą w dół, nasz rynek się zapchał niech rządzący w końcu coś zrobią bo z czego mamy dokładać?? Musimy strajkować nie mamy wyboru bo inaczej to będzie nasz koniec!!!!

#368 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 26 luty 2014 - 08:32

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń No to Ruscy nam pokażą za Ukrainę. Ruscy chcą by zakaz obowiązywał tylko w krajach nadbałtyckich ale juz np dla Holandii, czy Belgi już nie. A więc trzeba założyć firmę w Holandii zajmującą się obrotem świnkami, pofałszować papiery i pieczątki lub dogadać się z weterynarzem w Holandii, i wywozić świnie z Polski do Ruskich na papierach z Holandii. Idę o zakład z każdym, że to kwestia czasu jak handlarze zaczną tak robić.

#369 Share prawi_co_wiec

prawi_co_wiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 luty 2014 - 09:06

strajk odbędzie się 3 marca w poniedziałek w grudziądzu liczymy na przyłączenie się do strajku innych gmin CHCEMY BY BYŁ TO STRAJK OGÓLNOPOLSKI STRAJKOWAĆ BĘZIEMY NAWET KILKA DNI PAMIĘTAJCIE IM WIĘCEJ NAS BĘDZIE TYM MAMY WIĘKSZE SZANSE ŻE ZAJMĄ SIĘ NASZYMI PROBLEMAMI

Wybacz, ale beze mnie. Ja wolę sam zajmować się własnymi problemami. Nie mam mentalności niewolniczej.

#370 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 26 luty 2014 - 10:03

jutro jedziemy na drogi krajowe powiatu Świdnica.

Strajkujecie przeciwko niskim cenom żywca czy nadmiernemu ruchowi na drogach krajowych?

Według mnie blokowanie dróg to zły pomysł ponieważ denerwujemy innych kierowców i możemy stracić u nich poparcie najlepiej trzeba coś zrobić w Warszawie u tych baranów. Kolega Łukasz ma racje to ma być strajk przeciw niskim ceną żywca i bydła a nie nadmiernemu ruchowi na drodze. Polityków to za przeproszeniem pier**li że jest takie blokowanie według mnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 26 luty 2014 - 10:57

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Blokowanie dróg pogorszy tylko sprawę, bo reszta społeczeństwa się zdenerwuje. Ktoś napisał o blokadzie granic. Z jednej strony jest to dobry pomysł, nic nie wpływa nic nie wypływa, obrót działa tylko na terenie kraju ale z drugiej strony w tym państwie podejdzie to pod łamanie prawa i posypią się grzywny. Strajk może pokazać, że rolnicy się jednoczą ale za dużo nie wskóra. Według mnie trzeba wpłynąć na resztę społeczeństwa, przekonać ich do siebie, do potęgi rolnictwa tak aby oni nas popierali a nie byli przeciwko nam. Jak to zrobić, sam się zastanawiam... Odstrzał dzików jest wskazany bo jest ich za dużo, a są to szkodnicy nie tylko w rolnictwie ale już padnięte okazy to na prawdę dziwny przypadek a dokładniej celowe zagranie. Powtarzam się ale chcę żeby każdy przemyślał kim jesteśmy dla Unii bo ja to wiem i sporo osób to wie ale niektórzy się oszukują.

Pamiętajcie, że z sukcesu trzeba cieszyć się w sobie a nie na zewnątrz i brać wszystko z dystansem. Może nie każdy wie ale głównie w polityce jest takie celowe zagranie na dużą skalę. Obniża się drastycznie ceny aby doprowadzić do strajku, aby ludzie walczyli o swoje, wtedy tę cenę trochę się podnosi i strajkujący są zadowoleni, że wywalczyli swoje, że rząd im pomógł a tak na prawdę ta wywalczona cena była właśnie celem dla rządu. Wtedy rząd osiągnął swoje a przy tym ma poparcie naiwnych wyborców.

#372 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 26 luty 2014 - 12:14

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Zanim zacznie sie strajkować najpierw trzeba sie zorganizować. A tutaj widać jak organizacja wyglada " chłopaki gdzie jest strajk to sie przyłączę"
Gdyby była jedna organizacja rolnicza i należeli by do niej wszyscy rolnicy to nie potrzebne były by strajki. Rząd na sama myśl że na ulica może wyjść kilka set tyś. ludzi brali by sie do roboty . Teraz kogo maja sie bać ? tych kilku niezorganizowanych grupek strajkujacych gdzieś na jakimś rondzie.
Rolnicy zmiany powinni zacząć najpierw od siebie bo czytając to forum nie koniecznie w tym temacie to są strasznymi egoistami. Ja mam mieć, mi ma byc dobrze.
W tej sytuacji jaka jest też ktoś (rząd) ma mi dać, rzad ma sie zajać moimi sprawami.Same roszczenia do wszystkich.
Organizować sie trzeba jak jest dobrze żeby byc gotowym na takie sytuacje a nie teraz "gdzie jest strajk?"
JAk pisałem w porzednich postach zamiast jeczeć że zachodni rolnicy wykupuja nasze zakłady przetwórcze i sprowadzają swinie od siebie sami powinniśmy je wykupić ale jak komuś teraz szkoda zainwestować złotówke to później traci setki.
We francji moga sobie pozwolić na takie strajki bo wiedzą że nikt ich nie ruszy bo zadarli by z 1/3 społeczeństwa a u nas taka Solidarnosć RI wyprowadzi 100 chłopa na ulice i to pod swoimi sztandarami i co to jest ? zwiazek rolniczy nie powinien byc zależny od żadnej partii.
Gdy byłem w Niemczech była nadprodukcja pomidorów i eksport z Hiszpanii to nikt nie zrywał pomidorów i nie sprzredawał za pół ceny tylko pomidory czekały na krzakach azytuacjia sie zmieni a nie to były rwane i szły na śmietnik. Przyjechały jakies Turasy do szklarni i chcieli kupic taniej te pomidory które miały iść na śmietnik to Niemiec na ich oczach zaczoł deptać pomidory w skrzynkach i wywalać na kompost I albo płaca cene rynkowa a nie to wypad. Jeden rolnik wyłamał sie i sprzedawał taniej to nikt z sąsiadów nie podał mu ręki a podobno też dostał w dziub z wylamywanie sie . U nas takie coś było by nie do pomyslenia a nawet odwrotnie bo gdy jeden rolnik dowiedział by sie ze sąsiad makupca za 2/3 ceny to poszedł by i sprzedał za 1/2 .
Gdy byłem młody i głupi też biegałem po ulicach za Lepperem ale teraz nie widzę w tym sensu. Jak rolnicy sami nie zmienia swojej mentalności i nie zaczna sie organizować to beda jeb....ni przez wszystkich i zaden strajk tu nic nie pomoże.

#373 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 26 luty 2014 - 12:49

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Przykre słowa piszesz, ale prawdziwe.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#374 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 luty 2014 - 13:00

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń W wiadomościach i agrobiznesie pokazywali strajki chyba w Warszawie i gdzieś tam na krajowej z tego co widać organizacja jest. Może nie każdy rolnik który chciałby strajkować jest poinformowany ale i tak zebrały się liczne grupy i to się chwali poza tym wkońcu zaczyna się tym interesować prasa a to już połowa sukcesu. Tak trzymać chłopy jak będzie coś bliżej to chętnie się przyłączę. Może wkońcu zainteresują się krajem a nie tylko Ukraina, Ukraina.....

#375 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 26 luty 2014 - 13:59

Zanim zacznie sie strajkować najpierw trzeba sie zorganizować. A tutaj widać jak organizacja wyglada " chłopaki gdzie jest strajk to sie przyłączę"
Gdyby była jedna organizacja rolnicza i należeli by do niej wszyscy rolnicy to nie potrzebne były by strajki. Rząd na sama myśl że na ulica może wyjść kilka set tyś. ludzi brali by sie do roboty . Teraz kogo maja sie bać ? tych kilku niezorganizowanych grupek strajkujacych gdzieś na jakimś rondzie.
Rolnicy zmiany powinni zacząć najpierw od siebie bo czytając to forum nie koniecznie w tym temacie to są strasznymi egoistami. Ja mam mieć, mi ma byc dobrze.
W tej sytuacji jaka jest też ktoś (rząd) ma mi dać, rzad ma sie zajać moimi sprawami.Same roszczenia do wszystkich.
Organizować sie trzeba jak jest dobrze żeby byc gotowym na takie sytuacje a nie teraz "gdzie jest strajk?"
JAk pisałem w porzednich postach zamiast jeczeć że zachodni rolnicy wykupuja nasze zakłady przetwórcze i sprowadzają swinie od siebie sami powinniśmy je wykupić ale jak komuś teraz szkoda zainwestować złotówke to później traci setki.
We francji moga sobie pozwolić na takie strajki bo wiedzą że nikt ich nie ruszy bo zadarli by z 1/3 społeczeństwa a u nas taka Solidarnosć RI wyprowadzi 100 chłopa na ulice i to pod swoimi sztandarami i co to jest ? zwiazek rolniczy nie powinien byc zależny od żadnej partii.
Gdy byłem w Niemczech była nadprodukcja pomidorów i eksport z Hiszpanii to nikt nie zrywał pomidorów i nie sprzredawał za pół ceny tylko pomidory czekały na krzakach azytuacjia sie zmieni a nie to były rwane i szły na śmietnik. Przyjechały jakies Turasy do szklarni i chcieli kupic taniej te pomidory które miały iść na śmietnik to Niemiec na ich oczach zaczoł deptać pomidory w skrzynkach i wywalać na kompost I albo płaca cene rynkowa a nie to wypad. Jeden rolnik wyłamał sie i sprzedawał taniej to nikt z sąsiadów nie podał mu ręki a podobno też dostał w dziub z wylamywanie sie . U nas takie coś było by nie do pomyslenia a nawet odwrotnie bo gdy jeden rolnik dowiedział by sie ze sąsiad makupca za 2/3 ceny to poszedł by i sprzedał za 1/2 .
Gdy byłem młody i głupi też biegałem po ulicach za Lepperem ale teraz nie widzę w tym sensu. Jak rolnicy sami nie zmienia swojej mentalności i nie zaczna sie organizować to beda jeb....ni przez wszystkich i zaden strajk tu nic nie pomoże.

dobrze piszesz, tylko świnia nie pomidor - chce jeść i dać trzeba.

#376 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 26 luty 2014 - 14:38

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń A pomidor nie chce jeść ??? i dać nie trzeba ??? Zdajesz sobie sprawę ile muszę podać roślinie wody i nawozu wiesz ilu ludzi potrzebuję żeby obrobić pomidory wiesz ze latem muszę je zerwać wysortować i żadna z tych prac nie poczeka nawet dnia... Akurat to twoje porównanie było kompletnie bez sensu bo nawet nie wyobrażasz sobie jak wygląda praca w ogrodnictwie i piszesz bzdury ale to już tak jest w tym naszym kraju ze niby jedna branża a nikt na siebie patrzeć nie może .... Nie mówię ze ze świniami jest lekko ale mam znajomych co mają hodowle,ale uwierz mi ze masz o wiele łatwiej z produkcją i sprzedażą niż ja na ogrodnictwie Ty możesz świnkę chwilę przetrzymać nie masz tak wielkich kosztów i nie masz na głowie pracowników a ja jak była zadyma z bakterią e coli musiałem dbać o krzaki żeby w ciągu jednego dnia nie zmarnować całej produkcji a to ze towar zamiast na auto szedł na wywrotkę i na pole to już nikogo nie obchodziło... Wiesz jaki w ogrodnictwie jest stosunek kosztów do zysków ??? nie masz o tym pojęcia zresztą jak każdy na wsi powiesz ze przecież badylarz i tak ma dobrze a ten co ma hodowle ma zawsze źle i co najgorsze że nigdy się to nie zmienia i zamiast jeden za drugim stać murem to każdy pod sobą dołki kopie i nie ma problemu z tym ze na wsi jest źle problem jest z tym ze na wsi źli są ludzie i tylko ludzie którzy są pazerni zazdrośni i nieodpowiedzialni
Piszesz ze zgadzasz sie z tym ze na wsi jest złą mentalność a sam należysz do takiej samej grupy ...

Edytowany przez uglibugli, 26 luty 2014 - 14:40.

#377 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 26 luty 2014 - 14:49

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Eksporterzy stracili kokosy na sytuacji na wschodzie, wymyślono pomór - urypano ceny bo 2 dziki zdechły...

#378 Share kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 26 luty 2014 - 15:10

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Czekam na wieści ze strajków w całym kraju.
A w między czasie może ktoś mógłby pomóc i doradzić??
http://www.agrofoto....g/#entry1315724

#379 Share Meer

Meer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie wszystkim .. dosłownie .

Napisany 26 luty 2014 - 16:15

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń w wielkopolsce są gdzieć protesty bo chce jechać okolice poznania gniezno może wie ktoś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 26 luty 2014 - 16:50

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń jak mówiłem w piątek od godziny 11 na rondzie w lipnicy zapraszam,; )