Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

strajk rolnikow przeciw niskim cenom swin

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
532 odpowiedzi na ten temat

#201 ibis86

ibis86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:50

Nikomu nie życzę, żeby mu zabrakło na ratę kredytu, bo zarówno ja jak i myślę większość na tym forum wylewa z siebie siódme poty, żeby to wszystko ogromadzić do kupy i jakoś przetrwać ( a jak wspominałem jestem z branży wołowiny ) . Nie liczmy czyichś pieniędzy, kredytów i pracy którą wkłada żeby to mieć i utrzymać, każdy ma swoją głowę i sam podejmuje decyzję. Nie zazdrośćmy i niech nam nie zazdroszczą - szczególnie problemów i nerwów, myślę, że część ludzi będzie wiedzieć o czym mowie.
  • 1

#202 marcus1998

marcus1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem ;)

Napisany 23 luty 2014 - 20:51

TO niech się rozwijają za swoje.Jak kupujesz maszyne za 50%wartości a reszte za dofinansowanie to i tuczniki sprzedawaj za połowe ceny.

Dobra, koniec mam już dosyć osób które tylko narzekają że ktoś coś dostał a oni nie... Jak tak bardzo zazroscicie to tez kupujcie i jak to mówisz sprzedawaj to co produkujesz za polowe wartosci..!
  • 0

#203 Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:52

Chłopy !!!
Protest rolników jest 26 lutego organizowany przez solidarność i trzeba siły zbierać na ten dzień!!!
W Szczecinie protest trwa bez przerwy od 14 stycznia i zrobiliście coś aby do niego się przyłączyć ???
  • 0

#204 marcus1998

marcus1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem ;)

Napisany 23 luty 2014 - 20:53

ibis86
Dobrze gada, polać mu ! ;)
  • 0

#205 Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1085 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:56

Pawel w Wielkopolsce jest coś planowane?
  • 0

#206 jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:58

Ludziska, dajecie się podpuszczać przez kupionych PR-owskich trolli, co maja na forum 2-3 albo 4 posty, zarejestrowali się tylko dlatego, że na forum zaczęto mówić o strajku. To tzw. "siły szybkiego reagowania" naszego rządu, które mają za zadanie skłócić ludzi między sobą. Na każdym forum tacy są. Wystarczy porównac adresy IP, z których piszą, często to jedna , góra dwie osoby zarejestrowanena kilka nick-ów , nadają z jednego IP albo jednej puli. Nie raz już takich namierzyłem i zaraz cichli. Dziwi mnie tylko, że nie odzywa się moderator. Na innych tematach zaraz są minusy, kasowanie postów, a tu trolują niektórzy na całego i cisza. Nie zastanawia was to ?
  • 0

#207 grygo

grygo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:59

Ale czy ja narzekam wkońcu przyszły normalne czasy- jak sie nie opłaci to nie chowaj.Jesli ktoś nie chce czegoś od Ciebie kupić to jak go do tego zmusisz?
  • 0

#208 Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:00

zapraszam na
www. protestrolnikow.pl

można też znaleźć nas na fb szukając protest rolników.
  • 0

#209 lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1172 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 23 luty 2014 - 21:04

A Tobie się opłaca bo masz oszczędności na koncie? Mistrz ekonomii... Nie szukaj wolnego rynku tam, gdzie sprzedający nie może dyktować ceny za swój towar, a jego konkurencja ma zapewnioną opłacalność przez rząd swojego kraju.
  • 0

#210 weris

weris

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:15

Grygo lepiej powiedz czym ty się zajmujesz bo na pewno nie gospodarką wpadłeś w temat strajku aby wkurzać ciężko pracujących rolników i co chcesz osiągnąć tym
  • 0

#211 grygo

grygo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:27

Nie wiem czego wy oczekujecie.Nasz rząd to ma tyle do gadania co żyd za okupacji.Unia skończyła dawać i teraz zamierza wziąść co swoje. W zyciu nie ma nic za darmo.Kiedy były dotacie programy nikt nie marudził tylko korzystał Ale czy kupowaliśmy polski sprzęt patrząc na podwórka to raczej nie.

Ja mam 20ha . Zyje z dopłat .Ziemia w dzierzawie mam za nią 2 t.przenicy z hektara(Sąsiedzi hodowcy bydła bili się o nią)Umowa notarialna na 15 lat.

Edytowany przez grygo, 23 luty 2014 - 21:28.

• 0

#212 zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • 12384593
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 23 luty 2014 - 21:32

;[ gdyby na Ukrainie ceny żywca spadały tak jak u nas to rząd RP już by interweniował, ale , że to w Polsce to sobie odpuscili, zresztą Kaczyński woli Ukraine jak Polskę tak samo jak reszta :mellow:
  • 0
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#213 lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:38

@grygo Polski sprzęt? Gdzie on jest prócz tego z Unii Brzeg (który jakościowo nie zawsze jest najlepszy)? Jesteś cwaniak z dopłatami bo "Unia daje". Mało wiesz o tym co się teraz na rynku dzieje a strugasz geniusza. Cała UE ma problemy przez embargo, ale w odróżnieniu od Polski i Litwy w których wystąpiło ASF jeszcze mogą eksportować do innych części świata. Zajmij sie czymś pożytecznym w życiu
  • 0

#214 kafar191

kafar191

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:41

No widzę żeTelewizja Trwam się zaczyna podobać a jeszcze kilka dni temu na mnie najeżdzaliście jak mówiłem że tylko PiS myśli o Polakach a tera trwoga to do Boga <_<

Ja akurat nie najeżdżałem na nikogo. A Trwam to nie oglądam a dziś akurat tak trafiłem na ten program i chociaż gdzieś mówią o naszych problemach.
  • 0

#215 robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:42

Przerażają mnie te podziały . Jak bardzo wieś się podzieliła. Ja nie hoduję ale trzymam kciuki za hodowców , bo rolnictwo to naczynia połączone.
  • 1

#216 Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:45

http://www.wykop.pl/...-na-plecami-ke/

Mam nadzieję że właściciel tego postu nie będzie zły na mnie. Dobrze napisane....

cytuje
x....... tu ma rację, w stolice to se tylko pozwiedzacie i *** z tego bedzie-trzeba w to wciągąć tych którzy to nam zgotowali. Jesli chodzi o ugranie czego kolwiek to ten pomysł jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem.łaząc po całej polsce niczego nie zwojujemy a rządzcy będą was zbywać az wam się znudzi.Opisze wam to abyscie skumali.Nagła blokada granic po pierwsze prowadzi do nagłego odcięcia towaru dla włocha,aktualnie jest wyrznięta duza czesc od 90kg.Przy jednoczesnym solidarnym naszym przetrzymaniu towaru była by silnym ciosem.Ale najlepsze bedzie całodobowe wstrzymanie tirów z zywym towarem gdzie po 2-3 dobach mamy kanibalizm i rzeż na samochodach [tu sie odezwą zieloni niemieccy,a oni potrafią] po stronie sąsiada,na dodatek przy ich skali produkcji zaczną sie gotować z towarem przemysłowym w chlewniach. , pare dni i zaczyna sie u nich robić taka sama panika jak u nas.Siłą rzeczy wciągniemy ich do strajku na ich terenie .Merklowa dostanie szału i pogoni rudego i w tym momęcie to my rozdajemy karty.Problem jest taki ze trzeba duzej ilosci ludzi całodobowo po stronie niemca tez i litwy a po pierwszej dobie południa polski.Wszystko co zywe ma pozdychać i pozazerac sie z głodu po stonie sąsiada , a przetworzone ma zacząć gnić.

Edytowany przez Nowy81, 23 luty 2014 - 21:54.

• 0

#217 grygo

grygo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2014 - 21:52

Lukasz22 A dlaczego go nie ma bo kazdy chciał fenda czy jelonka teraz to samo mamy z naszymi świniami- wolimy zachodnie.Jakoś nikt nie płakal ze ursus pada.Mam sporo sprzetu, świadcze usługi więc mam co robic.
  • 0

#218 lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:02

Człowieku zainteresuj sie czasem czymś więcej niż populistycznymi i pseudo-patriotycznymi hasłami. Za Ursusem nikt nie płakał bo i nie było za czym, 'żył' póki go socjalizm dotował. Dobre polskie maszyny rolnicze nie zniknęły z rynku ot tak - nigdy ich nie było.
  • 0

#219 DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:04

Ja hoduje krowy mleczne ale w pełni popieram każdy protest te barany z rządu dbają tylko o własną kieszeń reszta ich nie obchodzi a jak widzą że rolnikowi się powodzi to tylko myślą jak by tu się dobrać do jego pieniędzy a tu wbrew pozorom nie jest tak słodko. Ludzie przy wyborach powinni się wkońcu obudzić a my musimy uświadomić ,,mieszczuchów" że dzieki Polskiej wsi ten kraj jeszcze jakoś funkcjonuje i przy głosowaniu oni też powinni kierować się dobrem wsi może protesty jakoś w tym pomogą. To nie dotyczy tylko wieprzowiny (oczywiscie narazie to ucierpiało najbardziej) ceny wołowiny tez spadają o mleku narazie nic mi nie wiadomo ale skoro eksport zatrzymany to spadki tez będą.
Rząd powinien zająć się naszym państwem i przestać lizać d*pe uni a sprzeciwiać się rosji (kochać ich nie musimy ale zbyt dużo interesów nas łączy żeby cyrki odstawiać)
  • 3

Google

• Reklama google
  •  

#220 MarcinKni

MarcinKni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:09

witam, przypominam o strajku 24.02.2014(poniedziałek) w Lipnicy(woj. kujawsko-pomorskie) na rondzie o 11:00, im więcej nas będzie tym więcej możemy zdziałać. Pozdrawiam Marcin
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk