Skocz do zawartości

Zdjęcie

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń


532 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Bob

Bob

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 331 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Urbanowice

Napisany 22 luty 2014 - 15:38

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń To zamień to słowo na grupa producentów albo zmień sposób postrzegania bo samemu to się do kibla idzie. Zobacz u pepików tam są same duże gospodarstwa spółdzielnie przetrwały, tylko jak to w tym głupim naszym kraju coś co jest wspólne jest niczyje, jak niczyje to mam to w d*pie.

Edytowany przez Bob, 22 luty 2014 - 15:41.


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Dzisiaj, 16:38
 •  

#42 Share Jurmiczek

Jurmiczek

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 236 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22 luty 2014 - 15:43

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Ta twoja spółdzielnia kojarzy mi sie z oszustwem na wielka skalę!By się do niej zapisać chciano kilkadziesiat tysięcy zł!mało tego!spółdzielnia wymyśliła by całe gospodarstwa dać jej w zastaw!mało jeszcze???!

#43 Share dyczko0

dyczko0

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 350 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Sypniewo
 • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 22 luty 2014 - 15:47

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń O kurcze chyba stałem się wrogiem publicznym nr 1 na forum

nie będę ci ublizał ale jaki to jest wolny rynek jak niemcy pchaja do nas po 1zl kg pułtuszy(słownie jeden złotych)masz jeszcze jakieś pytania!


Będę wdzięczny, po prostu wyrażam swoje zdanie

@dyczk0 .Czy ty człowieku wogóle wiesz co piszesz i widzisz jaka jest sytuacja? Weż sie nie ośmieszaj i nie pisz bzdur bo nie masz zielonego pojęcia o żadnym sektorze rolnictwa


Prowadzę 150ha gospodarstwo z dobrym wynikiem finansowym i nie jedno w życiu przeżyłem także trochę pojęcia o rolnictwie mam.

Ty kolego nie masz pojęcia o wolnym rynku. Wolny rynek byłby wtedy, gdyby koszty produkcji , podatki , opłaty i ceny były podobne w każdym państwie na świecie i konkurowałbyś uczciwie z innymi tylko własnymi kosztami i pomysłowością. O jakim wolnym rynku mówisz, gdy w krajach zachodnich poziom dopłat dla rolników jest wyższy niż w Polsce, a wymagania odnośnie produkcji dużo mniejsze ? Gdzie własnie państwa takie jak Niemcy wspierają własne rolnictwo, dotując je bardziej niż u nas. Rolnikowi z Niemiec się opłaca sprzedać mięso za złotówkę, bo po 1 to zazwyczaj jest jakis odpad, któremu mija w chłodni termin przydatności po 2 dostał z tego tytułu rekompensatę od państwa, po 3 wpychając to mieso na nasz rynek ma świadomość, że ponosząc niewielką stratę kosi realną konkurencję. Ja porównam prostą rzecz - zasady prowadzenia działalności rolniczej u nas i na zachodzie - rolnik na zachodzie ma specjalne rolnicze paliwo, albo pełny zwrot VAT i akcyzy, pełne odliczenie VAT od zakupywanych materiałów i maszyn, wrzuca w koszty wszystko, co jest mu potrzebne do prowadzenia działalności rolniczej. A u nas ??


Mój post odnośnie wolnego rynku, nie dotyczył tylko naszego kraju ale ogólnej sytuacji w Unii. Wiem, jakie dotacje ma niemiecki rolnik a jakie my i nie jestem z tego zadowolony. Ale zamiast kombinować jak zwiększyć nasze to Polska i Unia powinny bardzie iść w stronę zmniejszenia dotacji w starej unii. I niech wtedy się wykażą tym o czym napisałeś.

dyczko0 weź pod uwagę ,że sektor rolnictwa to chyba jedyna gałąź gospodarki gdzie cena ustalana jest przez kupującego a nie sprzedającego , oraz to że "produkowane " przez rolnika zwierzaki to nie towar który możesz "położyć na półce" i czekać miesiąc czy dwa aż cena wzrośnie....można przeczekać jakiś czas cenę bydła aż podskoczy, ale w przypadku świń jest to nierealne , bo dojdą do wagi i trzeba sprzedawać....
a poza tym jeśli rolnik zrezygnuje z działalności to i tak do niczego to nie doprowadzi bo zwiększy się bezrobocie,. a rolnik bez dochodu i tak będzie sięgał po pieniądze państwa w postaci zasiłków z GOPS...


Wiem, że cenę ustala kupujący i nie mamy większego wpływu na to ale powinniśmy tak kalkulować i produkować aby nawet w przypadku trzęsienia ziemi się nam opłacało.

Jak nie masz o czymś zielonego pojęcia to po prostu zamilcz. O jakim ty wolnym rynku mówisz jak właśnie cały świat zamknął granice na nasze produkty wieprzowe a do nas można wepchnąć co kto ma na zbyciu. Właśnie po to jest ten strajk bo skoro na forum rolniczym są takie durne posty jak Twój to skąd ludzie w mieście mogą wiedzieć że żywiec staniał w ostatnich 3 tygodniach czasie o 30, 40 % podczas gdy w sklepach nie ma obniżek. Nie wiem co Ty produkujesz ale embargo w krótkim czasie może pogrążyć całe polskie rolnictwo. Zorientuj się troche w temacie i przedstaw swoje stanowisko.


Mam pojęcie i dlatego zabrałem głos na forum.

Kolega dyczko0 stwierdził że to wolny rynek. Ale w jakiej innej branży sprzedaje się swoje produkty poniżej opłacalności ???
Popieram jak najbardziej akcje protestacyjne ale moim zdaniem nie ma takiej osoby która mogłaby nas rolników zjednoczyć i pokierować do wywalczenia "godnego życia"


Jeśli coś mi się nie opłaca to albo kombinuję albo kończę działalność, przecież nie będę dokładał do interesu.

dyczko0 to jak inaczej nazwiesz dopłaty do eksportu? to nie jest ingerencja państwa w cenę? a przecież stara unia stale tak robi.


Jest i właśnie dlatego jestem przeciwko niej, wy też jesteście przeciwko większym dopłatom dla starej unii jednocześnie chcąc większych dla siebie.

Ta twoja spółdzielnia kojarzy mi sie z oszustwem na wielka skalę!By się do niej zapisać chciano kilkadziesiat tysięcy zł!mało tego!spółdzielnia wymyśliła by całe gospodarstwa dać jej w zastaw!mało jeszcze???!


Załóż własną przecież nikt Ci nie broni. Stwórz sam z kolegami taką spółdzielnie w jakiej chciałbyś być, dlaczego nie ?

nastepny od ciecia kosztow :blink: , okoliczni rzeznicy kreca wyroby z niemieckich kamizelek /jak wiecie co to jest to smacznego / . niemiaszki maja tucznika dunczysie prosiaczki a nas chca rynkiem zbytu zrobic , blokady drog nie wskazane mieszczuchy stwierdza ze takie miliardy unra nam obiecała a oni maja jeszcze mało , a tak na marginesie słynne strajki lepperoskie zablokowały cały kraj , w mojej wsi wtedy było 30 rolnikow obecnie 6 z tego swinie ma 2 a w strajku wezmie udział


A dlaczego nie można jeszcze bardziej ciąć kosztów ??

Słuchajcie, żyjemy w takich czasach, że rolnik oprócz typowych rolniczych zadań i obowiązków powinien być również dobrym księgowym.

Ja nie hoduję świń bo wiem, że mi się to nie opłaci.
Nie mam chlewni ani maszyn potrzebnych do hodowli.
Biorąc na wszystko kredyt to już na starcie wiem, że to jest nierealne aby w takiej skali niepewności zaplanować sobie ciągłość produkcji która pozwoli mi na utrzymanie pogłowia, spłatę kredytów o zysku nie marząc.

A jeśli już bym miał hodowlę i z kalkulatorem w ręku widzę, że mi się to nie opłaca to po co to robić ??
Jeśli można ciąć koszty to tniemy jeśli dalej się nie opłaca to kończymy z takim interesem i czekamy na lepsze czasy.

Dlaczego u Nas zamiast biadolenia nie weźmiemy się do wspólnego działania i poprawy Naszej sytuacji ?
Czemu nie można ciąć kosztów ? Można tylko trzeba chcieć i umieć.

Dlaczego 10 rolników z jednej miejscowości kupują pojedyńczo prosięta po 180 zł a nie mogą kupić razem hurtem po 170 zł ?
Dlaczego nie można kupić taniej nawozów, środków ochrony, paliw itp.
Można tylko nikomu się nie chce.

Jest wiele możliwości zakupów i sprzedaży hurtowych, form zrzeszania się rolników, dlaczego nikt tego nie robi ?

Poza tym mamy wolny kraj i każdy może wyrażać swoją opinię na dowolny temat.

Edytowany przez dyczko0, 22 luty 2014 - 15:50.


Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

 • agroFakt.pl
 • agroFakt.pl
Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Dzisiaj, 16:38
 •  

#44 Share jahooo

jahooo

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 2681 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Krasnystaw - lubelskie

Napisany 22 luty 2014 - 15:51

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Jurmiczek, PRL upadł ponad 25 lat temu, a ty nadal myślisz jak za komuny. Spółdzielnie istnieją w świecie i dobrze się mają. Przed wojną też były, jako ratunek przed upadkiem wielu zawodów - spółdzielnia kominiarzy na przykład. Wspólnie ustalały stawki, zasady itp. To, co był za PRL nie nazywaj spółdzielnią, bo miało z nią niewiele współnego. Tak samo jak wiejskie Kółka Rolnicze z SKR. Kółka Rolnicze istniały już w 19 wieku, , ludzie kupowali "na spółkę" droższe maszyny - młockarnie, żniwiarki, większe pługi, aby je lepiej wykorzystać. A ty ciągle myślisz przez pryzmat GS-ów, SKR-ów itp - to nie tak.

#45 Share Jurmiczek

Jurmiczek

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 236 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22 luty 2014 - 15:55

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Ja myśle o dzisiejszej spółdzielni nie o zadnej z lat PRL.To co napisałem to są fakty dnia dzisiejszego.

#46 Share jahooo

jahooo

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 2681 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Krasnystaw - lubelskie

Napisany 22 luty 2014 - 15:59

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Sam sobie odpowiedziałeś - warunki rynkowe dyktuje nie rynek, ale politycy. Dlatego trzeba dac im do zrozumienia, że mogą sobie w d.... wsadzić swoje pomysły, bo mimo najlepszych chęci nie da się produkować. Myslisz, że jesteś sprytny - nie opłaca się, nie produjkuję !!! To co, wszyscy mają nagle rzucić hodowlę ??? Niemcy tylko na to czekają. Dlaczego nasi politycy mają nas w d... ? Bo ich widły nasze nie kolą, jesli nie widac chłopów z gnojówką na Marszałkowskiej, to znaczy że jest im dobrze. We Francji już dawno by gnój rozrzucili pod pałacem prezydenckim, teraz pora na nas, polaków.</p>

Ja myśle o dzisiejszej spółdzielni nie o zadnej z lat PRL.To co napisałem to są fakty dnia dzisiejszego.


To nie wiem, w jakich ty stronach żyjesz. U mnie z powodzeniem działaja jeszcze Kółka Rolnicze, dają radę, jest zapotrzebowanie i ludzie są zadowoleni.

Edytowany przez jahooo, 22 luty 2014 - 15:58.


#47 Share PawelWlkp

PawelWlkp

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1178 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22 luty 2014 - 16:49

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

O kurcze chyba stałem się wrogiem publicznym nr 1 na forumBędę wdzięczny, po prostu wyrażam swoje zdanieProwadzę 150ha gospodarstwo z dobrym wynikiem finansowym i nie jedno w życiu przeżyłem także trochę pojęcia o rolnictwie mam.Mój post odnośnie wolnego rynku, nie dotyczył tylko naszego kraju ale ogólnej sytuacji w Unii. Wiem, jakie dotacje ma niemiecki rolnik a jakie my i nie jestem z tego zadowolony. Ale zamiast kombinować jak zwiększyć nasze to Polska i Unia powinny bardzie iść w stronę zmniejszenia dotacji w starej unii. I niech wtedy się wykażą tym o czym napisałeś.Wiem, że cenę ustala kupujący i nie mamy większego wpływu na to ale powinniśmy tak kalkulować i produkować aby nawet w przypadku trzęsienia ziemi się nam opłacało.Mam pojęcie i dlatego zabrałem głos na forum.Jeśli coś mi się nie opłaca to albo kombinuję albo kończę działalność, przecież nie będę dokładał do interesu.Jest i właśnie dlatego jestem przeciwko niej, wy też jesteście przeciwko większym dopłatom dla starej unii jednocześnie chcąc większych dla siebie.Załóż własną przecież nikt Ci nie broni. Stwórz sam z kolegami taką spółdzielnie w jakiej chciałbyś być, dlaczego nie ?A dlaczego nie można jeszcze bardziej ciąć kosztów ??

Słuchajcie, żyjemy w takich czasach, że rolnik oprócz typowych rolniczych zadań i obowiązków powinien być również dobrym księgowym.

Ja nie hoduję świń bo wiem, że mi się to nie opłaci.
Nie mam chlewni ani maszyn potrzebnych do hodowli.
Biorąc na wszystko kredyt to już na starcie wiem, że to jest nierealne aby w takiej skali niepewności zaplanować sobie ciągłość produkcji która pozwoli mi na utrzymanie pogłowia, spłatę kredytów o zysku nie marząc.

A jeśli już bym miał hodowlę i z kalkulatorem w ręku widzę, że mi się to nie opłaca to po co to robić ??
Jeśli można ciąć koszty to tniemy jeśli dalej się nie opłaca to kończymy z takim interesem i czekamy na lepsze czasy.

Dlaczego u Nas zamiast biadolenia nie weźmiemy się do wspólnego działania i poprawy Naszej sytuacji ?
Czemu nie można ciąć kosztów ? Można tylko trzeba chcieć i umieć.

Dlaczego 10 rolników z jednej miejscowości kupują pojedyńczo prosięta po 180 zł a nie mogą kupić razem hurtem po 170 zł ?
Dlaczego nie można kupić taniej nawozów, środków ochrony, paliw itp.
Można tylko nikomu się nie chce.

Jest wiele możliwości zakupów i sprzedaży hurtowych, form zrzeszania się rolników, dlaczego nikt tego nie robi ?

Poza tym mamy wolny kraj i każdy może wyrażać swoją opinię na dowolny temat.


Słuchaj ......... czy Ty wiesz co znaczy ASF? To znaczy że za chwile zostaniemy jako cała Polska zrobieni strefą buforową i nikt tu nie bedzie mógł hodować nie zależnie czy to umie robić czy nie, a nasz rząd z tego co wiem od ludzi którzy byli w piątek w ministerstwie nie ma pojęcia podobnie jak Ty co się dzieje. W przyszłym tygodniu przyjeżdza grupa ekspertów ruskich którzy mieli ponad 200 ognisk choroby u siebie oceniać jak nam idzie walka z chorobą która przyszła od nich w postaci 2 dzików kilkaset metrów od granicy panstwowej. A Ty będziesz tu z ekonomią wyjeżdzał. W porcie w gdańsku stoi statek z mięsem za 35mln dolarów a nasi urzędnicy nie wiedzą czy on może płynąć do chin czy nie. Prosiak z dani panie ekonom kosztuje 300 zł czyli tyle ile tucznik w niektórych rejonach, a im większą partie chcesz kupić tym jest droższy. Ja w przyszłym tygodniu ostatnie 200 wypycham i wietrzenie. Jakoś ze zbożem więcej tel mam niż zawsze więc czekaj aż to embargo poczujesz w swojej kieszeni to może zmądrzejesz.

Edytowany przez PawelWlkp, 22 luty 2014 - 16:58.


#48 Share Jaroo

Jaroo

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 32 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Mechanizacja Rolnictwa

Napisany 22 luty 2014 - 16:59

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Właśnie się dowiedziałem że z mojego rejonu ma być organizowany wyjazd na wtorek do warszawy... Jak będę miał dokładniejsze informacje to będę dawał znać...

#49 Share Nowy81

Nowy81

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 417 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisany 22 luty 2014 - 17:00

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Popieram wypowiedź wyżej!
Czyli Pawel...

Edytowany przez Nowy81, 22 luty 2014 - 17:01.


#50 Share dyczko0

dyczko0

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 350 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Sypniewo
 • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 22 luty 2014 - 17:11

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Słuchaj ......... czy Ty wiesz co znaczy ASF? To znaczy że za chwile zostaniemy jako cała Polska zrobieni strefą buforową i nikt tu nie bedzie mógł hodować nie zależnie czy to umie robić czy nie, a nasz rząd z tego co wiem od ludzi którzy byli w piątek w ministerstwie nie ma pojęcia podobnie jak Ty co się dzieje. W przyszłym tygodniu przyjeżdza grupa ekspertów ruskich którzy mieli ponad 200 ognisk choroby u siebie oceniać jak nam idzie walka z chorobą która przyszła od nich w postaci 2 dzików kilkaset metrów od granicy panstwowej. A Ty będziesz tu z ekonomią wyjeżdzał. W porcie w gdańsku stoi statek z mięsem za 35mln dolarów a nasi urzędnicy nie wiedzą czy on może płynąć do chin czy nie. Prosiak z dani panie ekonom kosztuje 300 zł czyli tyle ile tucznik w niektórych rejonach, a im większą partie chcesz kupić tym jest droższy. Ja w przyszłym tygodniu ostatnie 200 wypycham i wietrzenie. Jakoś ze zbożem więcej tel mam niż zawsze więc czekaj aż to embargo poczujesz w swojej kieszeni to może zmądrzejesz.


Proszę mnie nie wyzywać, nie jestem twoim kolegą.

Wiem co jest ASF, ale to nie jest moja wina, że przywędrowało to ustrojstwo do Polski, poza tym z tego co wiem, to od kilkunastu lat wiadomo było, że choroba ASF istnieje i prędzej czy później dotrze do naszego kraju a i tak wszyscy są tym faktem bardzo zdziwieni. A stosując się do zaleceń profilaktycznych jest duże prawdopodobieństwa nie narażenia stada.

Nie wiem ile dokładnie kosztuję prosię z Danii bo nie kupuję ale sugerując się cotygodniowymi notowaniami to wszędzie oscyluje w granicach 180 zł. Także nie wiem, dlaczego twój prosiak kosztuje 300 zł i nie będę w to wnikał. A jeśli tyle faktycznie kosztuje to sam widzisz opłacalność produkcji. I to nie jest moja wina.

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Dzisiaj, 16:38
 •  

#51 Share elessar1410

elessar1410

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 65 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22 luty 2014 - 17:57

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Witam - szczerze współczuję obecnej sytuacji. Jednak co do całości to mam pewien pomysł a w zasadzie przeniesienie tego co jest w każdej dużej firmie na podłoże rolnicze. Spółdzielni czy grupy producenckie działały i działają, jednakże może pomysłem byłoby stworzenie grupy producenckiej zrzeszającej hodowców zarówno prosiąt, jak i tuczników, ustalić stabilne ceny, ubezpieczyć się od wahań walutowych, celem takiego zabiegu będzie zakup prosiąt w ramach grupy co pozwoli na niewypływanie pieniądza poza grupę, dodatkowo zaprosić do grupy na korzystnych warunkach ubojnie i przetwórnie. Omijając pośrednika i skracając łańcuch dostaw można by dodatkowo zarobić.

Taka mała dygresja na przyszłość

Co do strajku, to uważam, że dobrze zorganizowany strajk - wraz z informacjami w mediach, pokazaniem sprawy w tv pozwoli na szerszy odzew. Blokada urzędu jednego czy drugiego nic nie da - tylko uprzykrzy życie ludziom pracującym tam, będącym Bogu ducha winnymi oraz sparaliżuje całe miasto co przyniesie straty finansowe innym ludziom.

Ja zrobiłbym to na zasadzie strajku pod sejmem, ale bez blokad, bron etc. - jesteśmy LUDŹMI CYWILIZOWANYMI i jeśli jako tacy pokazalibyśmy się w telewizji to może zyskalibyśmy poparcie społeczne. Stereotyp rolnika jako zapijaczonego nieroba nadal niestety funkcjonuje w świadomości ludzkiej, dlatego należałoby pokazać się z całkowicie odmiennej strony. Wszystko zaplanowane - akcja w internecie - Każdy ma chyba facebooka - założenie grupy strajkujących, do tego inne serwisy takie jak nk, czy fora rolnicze. Ma być o Was Głośno. Postulaty mają być JASNO I TRAFNIE sformułowane - bez wulgaryzmów, agresji etc. Szczerze odradzałbym również teksty w stylu "balcerowicz musi odejść" bo to do niczego nie prowadzi. Akcja w telewizji - TVN mający z tego co mi wiadome ostatnimi czasy na pieńku z Partią Rządzącą mogłoby się tym zająć, do tego pozostałe media - gdzie się da i ile się - Jeśli będzie o was głośno to uda wam się coś osiągnąć a jeżeli chcecie zrobić burdę pod sejmem to szkoda waszego czasu, sił, zdrowia i pieniędzy.

#52 Share dyczko0

dyczko0

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 350 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Sypniewo
 • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 22 luty 2014 - 18:12

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Jak widzisz po tym wątku na forum zebranie się polskich rolników dla wspólnej sprawy graniczy z cudem.
Najlepiej jest krzyczeć a najlepiej niech ktoś to zrobi za mnie a sąsiadowi oby ASF weszło do stada.
Taka jest u Nas prawda.

Swego czasu chciałem kupić na całą wioskę saletrzak jesienią był po 820 zł chyba, a inni rolnicy a bo to a bo tamto a jeszcze coś innego a teraz kupują po 1100 zł i płaczą, że drogo.
I właśnie tak wygląda idea wspólnego działania.

Dlaczego macie kupować prosiaki za granicą, nie można np. w obrębie powiatu założyć spółdzielni z chlewnią typowo nastawioną na prosięta. Można tylko nikomu się nie chce a każdy patrzy jak przeciągnąć więcej do siebie a sąsiadowi oby wszystkie świnie zdechły.

#53 Share vbox33

vbox33

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 494 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Okolice Głóchowa
 • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 22 luty 2014 - 18:35

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Przydal by nam sie taki dyzma ktory uderzyl by do kogo trzeba i tak zrobil zeby nie oplacalo sie nikomu sprowadzac miesa i zywca wieprzowego i cena odrazu by skoczyla:D

#54 Share mont

mont

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 135 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:zachodnia wielkopolska

Napisany 22 luty 2014 - 18:41

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń dyczko koncz waść ... zaczniesz inaczej spiewac jak uni uda sie doic Ukraine pamietaj ze to spichlerz europy .mały cytat z jednego forum / Trzy zyczenia Dunczyk tysic loch 2 Niemiec trzy tysiace swin 3 Polak niech im wszystkie wyzdychaja./ Na nasz rzad to bym nie liczył , media watpie by poświeciły choć sekunde swego czasu antenowego

#55 Share boku27

boku27

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 558 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:zachodniopomorskie

Napisany 22 luty 2014 - 18:50

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Ale powiedzcie sami : Czy ktoś zmusza was do trzymania świń ??? Nie. Po to jest kalkulator i ołówek aby sobie liczyć koszty. Jeśli się nie opłaca to po co trzymać ? Niektórzy pisali że Polska to rynek zbytu dla Unii. A czy Polska nie eksportuje wieprzowiny, mleka , jabłek i pewnie jeszcze wielu rzeczy? Na co liczycie że rząd utrzyma ceny świń powiedzmy na poziomie 7 zł/kg. Mówicie o świniach jakby najważniejsze były w rolnictwie. A cena rzepaku, kukurydzy czy zbóż to co jest stała ? Koszty w kierunkach roślinnych są stałe ? Mleko było za psie pieniądze ludzie klneli ale trzymali. Teraz odrabiają straty. Taka to jest branża i nic się zmieni nie przetwarzając produktów bo niestety jesteśmy uzależnieni od firm przetwarzających nasze produkty. Ktoś napisał żeby nie sprzedawać tanio to będą dawać wyższe ceny. Ludzie w ekonomii nie ma pustki ani sentymentów. Tak tu każdy psioczy na Niemcy i Danię ale niech każdy sobie zrobi rachunek sumienia ile wysłał im pieniędzy za maszyny i ciągniki brane z PROW.

#56 Share Jurmiczek

Jurmiczek

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 236 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22 luty 2014 - 18:57

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń SKĄD TE CZUBY SIĘ BIORĄ!NIE MAJA NIC WSPÓLNEGO ZE TRZODĄ A ŚWINIE SIĘ PCHAJĄ OKNAMI I TRZWIAMI I RADZĄ NAM CO MAMY ROBIĆ.ZNAFCY OD SIEDMIU BOLEŚCI.

Edytowany przez Jurmiczek, 22 luty 2014 - 19:04.


#57 Share boku27

boku27

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 558 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:zachodniopomorskie

Napisany 22 luty 2014 - 19:09

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Po co obrażasz ludzi ? Czy ty myślisz że ja się cieszę z tej ceny ??? Ciekawe czy tak samo emocjonalnie pisałeś w tematach np.o niskich cenach rzepaku. Wg. ciebie co nasz rząd może zrobić w tej chwili ? Napisz tu swój plan ratowania sytuacji ale realny ( gospodarczo) a nie litanie pobożnych życzeń.
A i jeszcze popracuj nad ortografią bo dużo gadasz ale nie wyraźnie. Więc może do szkoły trzeba wrócić a nie świnie hodować.

Edytowany przez boku27, 22 luty 2014 - 19:11.


#58 Share robo1980

robo1980

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1199 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:gm.czarnocin powiat Kazimierza Wielka

Napisany 22 luty 2014 - 19:19

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń ale prawdę piszą.bo rolnicy to myślą ze dobra cena to będzie wiecznie kupują drogie ciągniki maszyny buduja chlewnie za ziemie płacą tyle że głowa boli żeby być tylko lepszym od sąsiada a to wszystko na kredyt a póżniej wielki płacz bo cena spada i komornik puka.nie piszę ze wszyscy tak robia ale dużo jest takich przypadków w każdej dziedzinie rolnictwa

#59 Share Rolnik1973

Rolnik1973

  Polska w naszych rękach

 • Members
 • PipPipPip
 • 3326 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:LUBELSKIE [ LBI ]
 • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 22 luty 2014 - 19:20

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Niska cena to mały problem, problem jest na wschodniej ścianie bo tu nikt tego nie kupi nawet za 2zł bo zakaz przemieszczania a rzeźni w pobliżu nie ma. I co tu robić - to problem. Jeść dać trzeba, waga rośnie a skupu niema.

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Strajk rolników przeciw niskim cenom świń Dzisiaj, 16:38
 •  

#60 Share Jurmiczek

Jurmiczek

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 236 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 22 luty 2014 - 19:26

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń A CZY PISANIE ŻE KTO WAS ZMUSZA DO TRZYMANIA SWIN TO UWAŻASZ ZA STOSOWNE???!KARZESZ NAM ZOSTAWIĆ TE PIEKNE CHLEWNIE PUSTO? NA KTÓRE PRACOWAŁO DWA POKOLEŃ.Nie myśl że nie uprawiamy rzepaku i nie siejemy kuku?.robo i co cie jeszcze tak mocno boli???!

Edytowany przez Jurmiczek, 22 luty 2014 - 19:32.


Podobne tematy strajk rolnikow przeciw niskim cenom swin

Tylko na agroFakt.pl: Program żywieniowy trzody chlewnej - dobra strawa to podstawa zobacz »