NHTC56

Strajk rolników przeciw niskim cenom świń

Polecane posty

henio2    545

A le ile z tych milonów trafiło do mieszczuchów co parę ha za grosze kupiłi a potem wnioski na dotacje poskładali B) że już o biurokracji nie wspomnę każde biuro powiatowe to kilkanaście miejsc pracy i milionowe koszty trzeba jednak być obiektywnym :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Tragedia, a maszyny o wartosci milionow po wsiach jezdza. Na dodatek śmieszny krus. A najwiekszymi krzykaczami pewnie sa ci najbogatsi.

Tak tak za miliony - banków. Za większością sprzętów stoją kredyty.

Gdyby nie śmieszny krus to więcej ludzi byłoby na zasiłku.

 

 

Odnośnie wypowiedzi maxibena - skoro wiceminister nie potrafił odpowiedzieć na proste pytania to znaczy że nic nie robią w naszej sprawie. Podejrzewam że premier coś tam powie ale działań za tym nie będzie.

Strajki muszą trwać i musimy się organizować coraz to większymi grupami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Zaczne od tego,ze ludzie z miasta sa tak przesiaknieci propagandom o "bogactwie" polskich chlopow,ze jak my wyjdziemy na ulice to znajdzie sie banda mieszczuchow ktora pojdzie za tuskiem (celowo z malej litery).

Polskie spoleczenstwo jest tak poroznione,ze nic razem nie zdzialamy a wracajac do tematu protestow to jak zwykle skozystaja na naszych nerwach wielkoobszarowcy... potrzebny jest glod zeby ludzie zaczeli myslec o ruszeniu tylka.

 

Potrzeba isc w imieniu ludzi pracujacych a wtedy nikt nie zarzuci Nam,ze dbamy o swoje tylki.Wiadomo,ze jak mieszczuch nie bedzie mial pracy i godziwego wynagrodzenia to chocbys biedny rolniku sprzedawal po kosztach to nikt nie kupi bo go durne oplaty zjadaja (np:podatek smieciowy,akcyzy itp.itd)-a to jest najwazniejsze w tym komunistycznym kapitalizmie.

 

 

....juz sie zdenerwowalem....

 

Pozdrawiam bracia rolnicy - nie dawac sie cholocie,jak najwiecej zyc ze swojego (owoce warzywka kurki jajka a nie pizze kebaby i te wszyskie mcdonaldsy {FASFUDY WYPAD DO DOMU-dajcie spokuj biednym zoladkom}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

obejrzyjcie i dojdzcie do wniosku czy i tym razem bedzie tak samo w polsce?

 

Edytowano przez tay29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Tragedia, a maszyny o wartosci milionow po wsiach jezdza. Na dodatek śmieszny krus. A najwiekszymi krzykaczami pewnie sa ci najbogatsi.

 

 

Kiedy gospodarstwa upadną i bedziemy chodzic po zasiłki do gmin wtedy tacy jak Ty beda nas utrzymywać .. radze uważać na to co sie mówi , bo kiedy sie spełnia twoje życzenia bez polskich gospodarstw polska nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Nie gadajcie z tym fryderykiem, ignorujcie go... On nie wie nawet jaka jest powaga rzeczy i jakie beda tego skutki dla wszystkich polskow. Olewajmy takich jak on!! Mamy sie jednoczyc a ni kłócić!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Frytek niedołężny to jesteś ty bo przez lata do niczego nie doszedłeś a teraz zazdrościsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Dzisiaj w Katolickim Radio Podlasie powiedzieli, że w powiecie radzyńskim przy krajowej 19 znaleźono 2 martwe dziki. Mięso oddano do badania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dziwne że padają po dwa przecież to zwierzęta stadne jak by była choroba to po takim czasie padały by całe stada a nie tylko przy drogach ,odpowiedz nasuwa się sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piot13579    6

to jest wszystko celowo robione chłopy te choroby pamiętacie jak zeszłego lata na kupywali rzepaku za pół darmo ?? i co olej staniał ??? nie a co na kupywali za połowe ceny to na kupywali i teraz tak samo kupują po 3,50 a ceny w sklepach co ???? spadły ??? wszyscy dorabiają sie na rolnikach poczekajcie jak mleko uwolnią bedzie po 60 gr litr mleka, W polsce jest 10 mil świń w dzieśięć lat temu bylo dwarazy wiecej i ludzie zjedli a teraz problem ten agrobiznes to też propaganda raz mówią że mało świń a nastepny reportarz że nie ma co z tym zrobić. Po prostu wożą z niemiec świnie do nas zrobili sobie z polski rynek zbytu przecież TU W POLSCE NIE MA ŻADNEGO PRZEMYSŁU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wszysko sprzedali po 89 r wszystko zniszczone i tu nie ma pracy przeciez jak to polaczki mieli by stocznie mieć ???????????? i niemca zabierać prace ??/ nigdy wszystkow wykończone teraz za lasy sie biorą wszystko sprzedqane dziś w rmf podali że unia ma dla ukrainy worek ppieniedzy z banku centralnego pod warunkiem ze uwolnią walute i bedą zrobić prywatyzacje i zachodnie firmy bedą mogli brać w nich udział zrobia to samo co z polską ze tu nic poza marketami nie bedzie sprzedadzą ich kraj wykończą cały przemysł i nawiozą swojego towaru, A my rolnicy tez nie jesteśmy świeci bo jak kupujemy trakrory to same newhollandy alno john deere nie kupujemy swojego tylko zachodnie ja wiem ze jakoś naszych traktorów jest średnia ale uprwauwke przyczepy maszyny zielonkarskie mamy fajne unia metaltech metal-fach pronar robią dobry sprzęt i lepiej ich kupywać i dawać prace polakom by mieli za co kupić chlep masło a nie NIEMCĄ AUSTRYJAKĄ nabijać kabze !!! ile miliardów rocznie idzie na zachud za sprzęt !!! także nie miejmy zalu za to że z zachodu wożą żywność jak my sami kupujemy zachodni sprzed bo zachodni bo sasiad kupił kvernelanda i powiedział że unia to szajs to nie kupie uni tylko lenkena !! nie bądzmy naiwni badzmy cwani jak caly zachód !!! strajk trzeba !!! robić natychmiast !!

 

 

Kolego jak tak moge cie nazwać zgadzam sie w 100% z tobą. Dlaczego ludzie nie mogą tego zrozumieć, ze co polskie to tez dobre . ja sam posiadam polskie maszyny typu rozrzutnik, pług zgrabiarko-przetrząsarka. ludzie mi polecali brac zagraniczny sprzet ale dlaczego?? bo zagraniczny kosztuje 90tys a polski 45 tyś (cena 8 t rozrzutnika). zadanie wykonuje te same a 2x droższy . nie rozumię czemu ludzie wydają fury pieniędzy na zagraniczne maszyny a nie widza ze pod nosem mają to samo połowe taniej tylko ze polskie.

 

a co do strajków to ja sam bym poszedła tylko u mnie każdy boi sie takie coś zrobic. dzis sprzedawałem świnie cena za kg wyszła mi 4,4 zł to przwie darmo a pasza i utrzymanie kosztuje.... ludzie walczyć bo niedługo upadna wszyscy rolnicy. teraz świnie ,przedtem zborze, za rok krowy. wszystkiego chcą sie pozbyc bo lepiej ściągnąć z zagranicy tanią chemię i karmić tym ludzi...

Edytowano przez piot13579

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loleczek    4

I tak h*ja zrobią te strajki bo Putin przewiezie przez granice jeszcze ze 2 dziki. :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

banda piepszonych mieszczuchów ciekawe czy któryś z nim miałby łeb na karku spłacać te miliony. jeb*ane media wszystko piepszą i tyle. życie jest podłe a jak wy mieszczuchy nie rozumiecie nic o gospodarstwie to zamknąć sie, banda żołnierzyków tuska. wbijać w piątek do lipnicy; ) trzymcie sie wszyscy rolnicy i nie dajcie wyprowadzić z równowagi.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Jeśli faktycznie to pomór się tak przemieszcza a rząd nie zacznie działać to szybko cały kraj będzie strefą zapowietrzoną.

Oby strajki pomogły nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

A czy to prawda że na Białorusi i w Niemczech robią odstrzał dzików a u nas wprowadzili zakaz polowań? Z jakiś rok temu rozmawiałem z myśliwym to powiedział że teraz takie przepisy że dzika zabić się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak chcecie żeby Wam strajki pomogły, to zamiast blokować ronda i drogi zwykłym ludziom, którzy poprzez konsumpcję napędzają ten rynek, strajkujcie u źródła problemu, czyli pod Ministerstwem i największymi zakładami skupującymi i przetwórczymi, które ustalają cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Strajkowanie przeciwko tfu-tuskowi to jak obwinianie stacji benzynowych o wysokie ceny paliw. tusk to pachołek który nic nie może a jeśli mógł by to i tak nic nie zrobi bo takie ma wytyczne.

Jeśli juz ma byc strajk to tak jak ktos wcześniej pisał żeby zablokować granice wtedy uderzy to w UE czyli winowajcę tych problemów bo strajkowanie gdzies na jakims rondzie nic nie da bo zrobimy sobie wrogów z i tak mało przychylnego społeczeństwa. I wtedy nie trzeba żadnych postulatów na pytanie co tutaj robicie? wystarczy " bronimy swojego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Jeśli chodzi o strajk na granicach to kto z wschodniej Polski pojedzie na zachodnie granice?

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

Tragedia, a maszyny o wartosci milionow po wsiach jezdza. Na dodatek śmieszny krus. A najwiekszymi krzykaczami pewnie sa ci najbogatsi.

 

W Bydgoszczy jak wymarzło to strajkowali te barany co najwiecej nabrali ziemii a raczej nakradli poprzez układy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Kolego mindel24 w całej Polsce są takie układy. Niektórzy jeździli po Polsce i wybierali sobie PGR które mogą przejąć. Brali w dzierżawę albo część kupowali i później tylko zwolnienia z czynszu albo to "susza" albo "wymarzło" albo chochliki uszkodziły. Znam przypadek gdzie koleś podlewał rośliny bo miał deszczownie a później tylko we wszystkich urzędach zgłaszał że susza a na polu nic nie ma. Miał pecha bo z urzędu gminy przyjechali i nie wiem jak to się dalej potoczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, że nie przeczytałem całego wątku i być może coś przeoczyłem.

Chciałbym się dowiedzieć jakie są POSTULATY strajkujących.

Konkretnie i bez ogólników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podam tak ogólnie ok? bo zbyt dokładnie niepamietam

zakaz wykupu ziemi przez obcokrajowców od 1 marca, zakaz wykupu ziemi z anr przez rolników co mają ponad 200ha, przywrócenie uboju rytualnego, wypłacenie "odszkodowań" bądź rekompensaty z rezerw krajowych rolnikom sprzedającym tuczniki z dniem wprowadzenia strefy buforowej, i jakiś jeszczze tylko ze zapomniałem.; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Postulaty słuszne jaknajbardziej. Ale nie można nic załatwiać na przysłowiowy "pysk". Strajk jak się zacznie na dobre musi dotrwać do momentu, aż wszystko będzie na piśmie. Wysłałem masę maili do różnych organizacji narodowych. W odpowiedzi napisali, że uruchomią swoje struktury i tam gdzie to będzie możliwe to będą się solidaryzować z nami i dołączą się. Tylko na strajki najlepiej byłoby jechać starymi ciągnikami bo mieszczuchów kolą w oczy błyszczące lakiery nowych maszyn kupionych za "darme pieniądze". A co do użytkownika FRYDERYK to nie wiem co taki typ robi na forum rolniczym? Gościu, jak to mówią kto sieje wiatr ten zbiera burze. Więc wracaj do swojego matrixa bo o realnych problemach i życiu na wsi nie masz zielonego pojęcia.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Skoro to jest taka obłuda to zapraszam na wieś, ale nie tylko po to żeby sobie pomieszkać, ale tu żyć, utrzymywać siebie i rodzinę z tego. Miliony poszły, ale wróciły z powrotem na zachód bo przeważnie zachodnie maszyny ludzie kupują. Nie zapominaj też o kredytach na lichwiarskich warunkach i obecnym dramacie wielu producentów rolnych. Za coś trzeba żyć.

 

Aha, nie cytuj ostatniego posta. Moderatorzy tego nie lubią.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

To jest oczywiste że nie ma co sie szarpać w pojedynkę bez żadnych przemyslanych decyzji tylko zrobić to profesjonalnie z jak największą frekfencją i zaangarzowaniem się w strajk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez Jarek525
      Sprzedam

      Koncentrat sojowy dla warchlaków i tuczników od 25kg masy ciała do końca tuczu. Źródłem białka jest wysokobiałkowa (Hipro) poekstrakcyjna śruta sojowa. Koncentrat zawiera odpowiednio zbilansowane ilości aminokwasów, niezbędne witaminy i mikroelementy, aromaty i substancje zapachowe poprawiające pobieranie paszy przez zwierzęta.

      Bez dodatku śruty rzepakowej.

      Sposób dawkowania
      - warchlaki od 25-50 kg    15% -17,5%
      - tuczniki od 50-80 kg:      12,5% -15%
      - tuczniki od 80-110 kg:     10% -12,5%

      Parametry:
      Białko surowe 40,0 %,
      oleje i tłuszcze surowe 2,7%
      lizyna 4,4%,
      metionina 0,65%,
      met + cyst. 1,25%,
      treonina 1,8%,
      tryptofan 0,5%,

      Cena 2100 brutto przy zakupie minimum 1 tony (1000kg)
      Dowóz w cenie na terenie całej Polski (minimum 1 tona).
      Płatność przy dostawie kurierowi.

      Przy większych ilościach możliwa negocjacja cen.

      Zdjęcie przedstawia sprzedawany koncentrat.
      Produkt w workach 25kg, 1000kg na palecie.

      Jesteśmy legalnie działającą mieszalnią pasz pod Poznaniem, gdzie koncentrat jest produkowany.
      Kupujesz u producenta dzięki czemu omijasz pośredników i ich marże !

      Oczywiście na produkt wystawiamy Fakturę Vat.
       
      Kontakt:
      Tel. 664 764 296
       

    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wiecie może kto zabiera świnki z powiatu konińskiego i daję dobrą cenę pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj