Zaloguj się, aby obserwować  
Lagger117

Problem z MF 675

Polecane posty

Lagger117    0

Witam

 

Mam problem z ciągnikiem MF 675 turbo. Mianowicie problem jest z odpaleniem zimnego silnika przez rozrusznik, jednak z pomocą drógiego ciągnika poprzez pociągnięcie przez linkę holowniczą odpala po jakimś czasie. Jak zapali biało dymi. Sprawdzałem wtryski, są w porządku, ciśnienia na cylindrach nie sprawdzałem.

 

Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxmajdanxx    1

Sprawdź ciśnienie na tłokach ,a nie ubywa płynu (wody) z chłodnicy ?

a zapach spalin intensywny (sadza) czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lagger117    0

Płynu nie ubywa z chłodnicy,sadzy nie ma, komin jest czysty. Spaliny nie są zauważalne przy rozgrzanym silniku. Mam wrażenie że pompa paliwowa nie daje pełnego ciśnienia na wtryskiwacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

A nie cofa sie paliwo spowrotem do zbiornika i może lekko sie zapowietrzać ,datego masz problemy z odpaleniem po dłuższym postaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Kolego lagger oddaj pompę wtryskową do sprawdzenia, miałem takie sam problem tylko w mf 255 i winna była własnie pompa w której znajduja się plastikowe łopatki i one z czasem sie wyrabiają, po wymianie problemu niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lagger117    0

Mam wrażenie że paliwo cofa się do zbiornika, gdyż odpowietrznik od pompy luzując go powinna wypłynąć ropa, a tego nie za obserwowałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Zanim wymienisz pompę, wtryski i zrobisz kapitalny silnika sprawdź szczelność przewodów i pompkę zasilającą oraz sitko w owej pompie. Teraz mamy taKe super paliwo że sam czyszczę to sitko 2-3 razy w roku. Druga sprawa szczelność przewodów niskiego ciśnienia - są tam takie uszczelki gumowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielj001    0

Ja bym zaczął od sprawdzenia ciśnienia na cylindrach, próba olejowa potem szczelność układu paliwowego,no i przede wszystkim sprawdzenie kąta wyprzedzenia zapłonu.Po pierwsze diagnostyka a nie wróżenie z fusów.bo robienie na około to czas i koszty, typuje nieszczelność głowicy i to próba olejowa wykryje.Taka diagnostyka szczelności to chwila pracy a zaoszczedzenie godzin szukania.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Też mam ostatnio problem z zapowietrzaniem. Wymieniłem pompke zasilającą bo stara mocno puszczała i mocno sie zapowietrzał. Teraz niby jest lepiej ale jeszcze sie lekko zapowietrza. Odkręcam dolną rurke w pompie od jednego wtrysku i wtedy odpala natychmiast. Zauważyłem też, że świeca płomieniowa bywa mokra od ropy. Czy tędy mógł by sie zapowietrzać ? Jak uda mi się go odpalić z rana to w ciągu dnia nie ma problemu, natomiast na drugi dzień powtórka z odpowietrzaniem.

Edytowano przez bogus56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj