Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z MF 675

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Lagger117

Lagger117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 luty 2014 - 23:19

Problem z MF 675 Witam

Mam problem z ciągnikiem MF 675 turbo. Mianowicie problem jest z odpaleniem zimnego silnika przez rozrusznik, jednak z pomocą drógiego ciągnika poprzez pociągnięcie przez linkę holowniczą odpala po jakimś czasie. Jak zapali biało dymi. Sprawdzałem wtryski, są w porządku, ciśnienia na cylindrach nie sprawdzałem.

Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z MF 675 Dzisiaj, 12:09
  •  

#2 Share xxmajdanxx

xxmajdanxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 21 luty 2014 - 23:48

Problem z MF 675 Sprawdź ciśnienie na tłokach ,a nie ubywa płynu (wody) z chłodnicy ?
a zapach spalin intensywny (sadza) czy nie

#3 Share Lagger117

Lagger117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 luty 2014 - 21:44

Problem z MF 675 Płynu nie ubywa z chłodnicy,sadzy nie ma, komin jest czysty. Spaliny nie są zauważalne przy rozgrzanym silniku. Mam wrażenie że pompa paliwowa nie daje pełnego ciśnienia na wtryskiwacze.

#4 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 luty 2014 - 07:56

Problem z MF 675 A nie cofa sie paliwo spowrotem do zbiornika i może lekko sie zapowietrzać ,datego masz problemy z odpaleniem po dłuższym postaju.

#5 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 luty 2014 - 09:07

Problem z MF 675 Kolego lagger oddaj pompę wtryskową do sprawdzenia, miałem takie sam problem tylko w mf 255 i winna była własnie pompa w której znajduja się plastikowe łopatki i one z czasem sie wyrabiają, po wymianie problemu niema.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Lagger117

Lagger117

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 luty 2014 - 10:27

Problem z MF 675 Mam wrażenie że paliwo cofa się do zbiornika, gdyż odpowietrznik od pompy luzując go powinna wypłynąć ropa, a tego nie za obserwowałem .

#7 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 25 luty 2014 - 18:26

Problem z MF 675 Zanim wymienisz pompę, wtryski i zrobisz kapitalny silnika sprawdź szczelność przewodów i pompkę zasilającą oraz sitko w owej pompie. Teraz mamy taKe super paliwo że sam czyszczę to sitko 2-3 razy w roku. Druga sprawa szczelność przewodów niskiego ciśnienia - są tam takie uszczelki gumowe.

#8 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 25 luty 2014 - 21:01

Problem z MF 675 Ja bym zaczął od sprawdzenia ciśnienia na cylindrach, próba olejowa potem szczelność układu paliwowego,no i przede wszystkim sprawdzenie kąta wyprzedzenia zapłonu.Po pierwsze diagnostyka a nie wróżenie z fusów.bo robienie na około to czas i koszty, typuje nieszczelność głowicy i to próba olejowa wykryje.Taka diagnostyka szczelności to chwila pracy a zaoszczedzenie godzin szukania.Pozdrawiam

#9 Share bogus56

bogus56

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 18:00

Problem z MF 675 Też mam ostatnio problem z zapowietrzaniem. Wymieniłem pompke zasilającą bo stara mocno puszczała i mocno sie zapowietrzał. Teraz niby jest lepiej ale jeszcze sie lekko zapowietrza. Odkręcam dolną rurke w pompie od jednego wtrysku i wtedy odpala natychmiast. Zauważyłem też, że świeca płomieniowa bywa mokra od ropy. Czy tędy mógł by sie zapowietrzać ? Jak uda mi się go odpalić z rana to w ciągu dnia nie ma problemu, natomiast na drugi dzień powtórka z odpowietrzaniem.

Edytowany przez bogus56, 07 marzec 2014 - 18:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 21:17

Problem z MF 675 to wymień tą swiece jak puszcza rope bo ci zrobi dziure w tłoku