Zaloguj się, aby obserwować  
Slomek

Sprzedaż działki rolnej a współwłaściciele/ spadkobiercy.

Polecane posty

Slomek    186

Witam.

Zacznę od samego początku, xx lat temu dostałem wraz z 2 innymi kuzynami Gospodarstwo Rolne w spadku a dokładniej samą ziemię. Jest to jedna działa o powierzchni 25ha o jednym numerze działki. W akcie notarialnym jest zapisane która część pola należny do mnie. Teraz chciał bym sprzedać swoją część działki, lecz dwaj inni spadkobiercy, mówią, że nie dostanę od nich zezwolenia na sprzedanie swojej części pola, że nie podpiszą aktu notarialnego sprzedaży.

Pytanie co zrobić? Czy mam szanse na sprzedanie tego ? Czy mam prawko do sprzedania swojej części działki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
... Teraz chciał bym sprzedać swoją część działki, lecz dwaj inni spadkobiercy, mówią, że nie dostanę od nich zezwolenia na sprzedanie swojej części pola, że nie podpiszą aktu notarialnego sprzedaży.

Pytanie co zrobić? Czy mam szanse na sprzedanie tego ? Czy mam prawko do sprzedania swojej części działki ?

1. Gdzie jest opisane która część pola jest Twoja? Podejrzewam że macie współwłasność a która część jest czyja macie tylko na "gębę".

2. Spadkobiercy nie chcą odkupić od Ciebie Twego udziału? Bo podejrzewam że masz udział w nieruchomości?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

No jest chyba tak jak mówisz, kiedyś tak było ustalone i tak jest po prostu każdy uprawia "swoje"

Chcieli bo odkupić ale oferują tylko po 40tyś/ za ha a mam klienta za 65/ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Weź Geodetę wydziel swoją część działki dostaniesz swój numer i wtedy sprzedaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Weź Geodetę wydziel swoją część działki dostaniesz swój numer i wtedy sprzedaj.

To na pewno będą bardzo duże koszta... Orientujesz się może jakiej wielkości mogą to być stawki ? I czy na wydzielenie tej działki nie będę musiał mieć zgody "współwłaścicieli " i ich podpisów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na podział geodezyjny muszą wyrazić zgodę, nie bez nich nie zrobisz.

Wszyscy muszą się podpisać. U mnie dzisiaj był geodetka, za podział działki wspólnotawej 0,44 ha powiedziała 2 tyś.

Spół własność to wszystko twoje i nic twojego.

Niby mają cos do powiedzenie i niby nie maja.

Prawo jest tu głupie, bo masz prawo sprzedać bez ich wiedzy, ale oni mogą się sprzeciwić w dniu podpisywania aktu.

Możesz sprzedać udział bez ich wiedzy, i oni nic nie mogą zrobić, bo to jest twoja własność, jak coś to sprawa do sądu i wygrywasz.

Najlepiej zrobić to po cichu żeby nie zaczeli ci bruździć, po podpisanym akcie nic nie mogą zrobić.

Idź do notariusza i wszystko się dowiesz.

Teraz nie dokładnie pamiętam o co chodziło, na jakiej zasadzie mogli sprzeciwić się sprzedaży.

Miałem taki przypadek z 5 lat temu. ale nikt mi się nie wtrącił, i sprzedałem udział bez problemu.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

od tego jest odpowiednie postepowanie sądowe o zniesienie współwłasności- ale to może potrwać

Nie wiadomo ile? Pewnie ciężko aby w ciągu roku się z tym uporać. Biorąc jeszcze pod uwagę, upierdliwość współwłaścicieli i to że mogą "walczyć" lub grać na czas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Możesz także zrobić inaczej. Wmówić kuzynom że chcesz tam budować dom i chcesz wydzielić swoją część skoro nie chcą ci pozwolić na sprzedaż to będziesz się tam budować, nawet kupić gotowy projekt domu nie są aż takie drogie ale gdyby podstęp wypalił to na pewno być był do przodu bo sprzedając ziemie po 65 tyś a nie po 40 tyś to jednak spora różnica, jak by geodeta wytyczył ci twoją część byś sprzedał i po kłopocie, Tylko pytanie czy w taki bajer uwierzą. Jak nie to najlepiej iść do adwokata i pogadać z nim ile to potrwa sprawa rozdzielenia w sądzie i czy warta zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

nie sądzę by w rok nie załatwić procedur sądowych- idź do adwokata i się zapytaj a protesty i opory współwłaścicieli nie mają nic do rzeczy- sąd nakaże podział i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dokładnie.

Tylko w każdym postępowaniu trzeba pilnować terminów i jak któryś z uczestników (sąd, Ty, Twoja rodzina) spóźnia się to od razu pisać pisma, kwity itp.

To się wydaje upierdliwością ale naprawdę działa bo ostatnio testowałem na dwóch instytucjach. Oni swoje a ja swoje z podparciem KPA, przytoczeniem wyroków itp. Wychodzi na razie na moje czyli mam to co chcę w czasie w takim jakim chcę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez gjanicki
      Hej. Chciałbym trochę zasłonić swoje budynki gospodarcze od pozostałej części działki. Wymyśliłem żeby w kotwach osadzić płot panelowy drewniany. Na myśli mam dokładnie któryś z tych rodzajów [link usunięty] . Miał ktoś do czynienia z tymi płotami i może coś konkretnego powiedzieć czym różnią się np. płoty boazeryjne od lamelowych? Jak wygląda trwałość takiego płotu?
    • Przez AKS
      witam chcialbym prosic o porade zakupiclem dzialki pod budowe domu ta dzialka byla kiedys rolnicza lecz teraz jest strasznie zaniedbana chaszcze to jak las I zanim zaczne budowe chcialbym to uporzatkowac I niewiem czy moge zaorac a pozniej zabronowac na koniec zyby znidszczyc chwasty ale grubt byl rowny I do utwardzenia podworka co byscie polecali bo jak przyjda deszcze to niebedzie mozna nawet nogi postawic .prosze o porady I z gory dziekuje.
    • Przez Peters
      Witam
      Na mojej działce stoją słupy telekomunikacyjne i przeszkadzają nim w pracach polowych i chciałbym się ich pozbyć a ewentualnie przenieść ich na kraj działki. Mieliście taki problem? Jak mam to zrobić od czego zacząć dodam że słupy stoją nie legalnie
    • Przez dszywala
      Witam,
      Sprawa ma się tak:
      Jestem rolnikiem, mam  działkę rolną  na której chciałem wybudować przechowalnie. W gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego. Działka ma status R1 - tereny rolne.
      Dzisiaj byłem w starostwie dowiedzieć się o pozwolenie na budowę i dostałem informacje że żeby takowe uzyskać na budowę przechowalni musze jednocześnie wybudować dom na tej działce. Dodam że mieszkam w domu w gospodarstwie 3 działki dalej.
      Na pytanie czy jeżeli będę chciał postawić 5 budynków gospodarczych na 5 działkach to muszę stawiać 5 domów, urzędnik nie potrafił odpowiedzieć.
      Co w takiej sytuacji robić? Miał ktoś podobną sytuację?
       
      W opisie planu zagospodarowania mojej gminy działki R1 opisane są jako:
      Ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenów R1:
      1) przeznaczenie podstawowe pod grunty orne
      2)przeznaczenie dopuszczalne pod:
      a)zabudowę zagrodową, w tym mieszkaniową związaną z hodowlą, produkcją rolną i przetwórstwem rolno-spożywczym.
       
      Jestem w kropce bo budowa nawet małego budynku mieszkalnego to dodatkowe spore koszty... A go nie potrzebuje...
       
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj