Junkers

Budowa grzałki bloku Belarus MTZ

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Junkers    44

Witam,

ostatnio będąc na złomie znalazłem pralkę automatyczną i wykręciłem z niej grzałkę, długości ok 20-25cm w kształcie rozciągniętej litery M, moc jej to 2850W przynajmniej tak jest napisane na mocowaniu.

I tu mam pytanie czy można z niej zrobić grzałkę bloku w sposób taki że włożę tą grzałkę w rurę o trochę większej średnicy, dospawam dekielki na końcach tej rury (górny z mocowaniem na grzałkę) tzn. u góry i u dołu i dospawam też kawałek rurki do przykręcenia do bloku silnika + do tego kawałek kabla z wtyczką, jak myślicie wypali to??

Wiem że dobry by był termostat tak do np. 70stC, tylko skąd i jak podłączyć??

 

Powiem tylko że grzała z tym niebieskim dekielkiem jak na allegro widać kosztuje od 180-220zł, zależy od sprzedawcy tzn. ile sobie marży narzuci, a samorobna by była prawie za darmo.

Na razie mrozów nie ma ale kto wie...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewBravo82    4

w sklepie widziałem grzałkę do mtz. tj grzałka od ursusa-zetora montowana w taką prostokątną puszkę a puszka do bloku silnika na te trzy dziury M8(zaślepka w bloku).

z tej puszki wychodził wąż gumowy na drugą stronę silnika. po drugiej stronie silnika jest taki korek( chyba calowy) wkręca się redukcje na wąż

i mamy cyrkulację płynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zrobisz spokojnie na wzór oryginału. Trzeba tylko pamiętać by kanał czy tą wąską rurkę która idzie w stronę bloku przedzielić w poziomie na połowę blaszka. Tu działa grawitacja. Górą ciepła woda płynie do silnika a dołem do grzałki. Nie trzeba żadnego dodatkowego przewodu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ok, przyjrze sie dokladnie grzalce i sie pomysli, jak zrobie to od razu fote zapodam.

Jest jeszcze kwestia termostatu da sie jakos zrobic??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli już koniecznie chcesz robić to pomyśl o grzałce z czujnikiem np. z amici. Tylko nie wiem jak z układem wyłączającym. Pewnie nie obędzie się bez elektronicznego sterowania.

http://allegro.pl/grzalka-amica-z-termistorem-nowa-nizsza-cena-i3966254013.html

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest jeszcze kwestia termostatu da sie jakos zrobic??

Termostat można kupić, produkują na temperatury od 30 do 150 stopni. Mocowany powierzchniowo do dekla. Taki nawet jest w oryginale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vf38erhz    0

Witam. Temat juz chyba zamknięty, bo od 2 lat martwy, ja jednak mam pytanie. Jaka jest szczelina w bloku pod tą zaślepką, bo choidzi mi po głowie patent jaki jest w MF - czyli grzałka wkładana do bloku.

Moje pytanie do was- ci którzy zakładali tą zewnętrzną grzałkę - zmieści sie tam coś jak pręt grzejny 6-8 mm ? No oczywiście odpowiednio wygięty  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Grzałki montowanej do bloku nie zakładaj. Jest prawie połowę słabsza od tej montowanej na zewnątrz. Zrobisz taka jak już chcesz samemu bazując na najpopularniejszej grzałce choć by z pralki.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Ja zrobiłem grzałkę płynu na bazie grzałki z czajnika elektrycznego 2000W i chyba działa lepiej niż oryginał bo dorobiłem jeszcze podłączenie wężem po przekątnej bloku ( wymiana grawitacyjna bardzo dobra , cały blok jednakowo ciepły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A  tak  z  ciekawości  jaki czas  jest potrzebny, żeby  ta  grzałka  coś  naprawdę  nagrzała? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A gdzie i w czym? U mnie 30 minut bez względu na temp. na polu i ciągnik zapala jak by był dopiero co zgaszony. Może i mniej by starczyło ale tyle zajmuje mi wywalenie kawy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pytam orientacyjnie , niedawno  musiałem odpalic  Forda  NH 7740 w największy mróz  [-19 ] , stał niepalony  ponad  tydzień może  ze 2  tygodnie  raczej ,  więc  byłem  dośc  sceptyczny . pierwsza próba  z  marszu nieudana... 

Podłączyłem  zwykłą  farelkę  2000W ,na  maxa , skierowałem  ją  na  pompę  paliwową  i  filtry  i o dziwo,  po  około  20 -  30 minutach   odpalił  bez  żadnego problemu...

Więc tak  sie  zastanawiam   po co kombinowac  z  tymi grzałkami ...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Po 20 min jest już ciepły ale wszystko jest zależne od temperatury powietrza im niższa tym dłużej by grzać.


To spróbuj mtz od farelki przy - 20 odpalić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a skąd  wiesz? próbowałeś?  ja nie  mam  MTZ , to  nie  będę  się  o nim  wypowiadał .

 

Po  tych  powiedzmy  30 minutach , pompa  paliwowa, filtr, odstojnik  , obudowa  bloku  , kolektor  ssący wszystko  było   ciepłe,  nie  gorące  ale  ciepłe .

Traktor  ma  tez  świece płomieniową 

Jeżeli  traktor  dostaje  ciepłe paliwo i powietrze    na  start , to  tez  ma duże    znaczenie 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dsz    8

Panowie ja mam grzalke zewnętrzna 2000w we własnej roboty zabudowie prostokąta ma pojemności ok 2litry zwyczajnie kablem podlaczan do 220v. Czuje reka po silniku jak sie nagrzewa caly blok w 2012 u mnie bylo -34 stopnie aku mialem wtedy roczne 2x6v 2200prad rozruchu godzinę byl wtedy grzany i odpalil wiec to bardzo pomaga bez tego przy takiej temp jest to niemożliwe żeby sam odpalil dodam ze to mtz82 rok 93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Farelką wystarczy zagrzać porządnie kolektor ssący i pali fajnie. Grzałka płynu robi dokładnie to samo tyle nie przez ciepły kolektor a cylindry i kanał ssący w głowicy. Plus dla grzałki bo nie ma potrzeby długo grzać silnik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
    • Przez gipek69
      Witam wszystkich forumowiczów. Czy Belarus 952.2 będzie wstanie współpracować z agregatem talerzowym Tolmet Tytan 250 zagregowanym z Poznaniakiem 2.5 . Czy jednak szkoda zrywać ciągnik?
    • Przez Delbeta
      Witam
      Ile wziąść za transportu obornika 40 km w obie strony zestawem belarus 952.4 + przyczepa 10 ton ?  W gre wchodzą dwa kursy.
    • Przez grzegorz1988
      Witam.mam problem a wlasciwie pytanieczy  ktos z Was orientuje sie czy w belarusie 952.2 na wale korbowym powinny byc przeciwwagi czy nie?kilku specow pytalem i nikt mi nie potrafil konkretnie odpowiedziec.ciagnik 2012 rok pompa motorpal.
    • Przez gregory81
      Witam wszystkich.
      Mam pytanie odnośnie EGR-u w Belarusach (tak zwana wersja 4) . Jak go się zaślepi to trzeba coś zmieniać w ustawieniach komputera? Może ktoś to już przerabiał.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj