Skocz do zawartości

Zdjęcie

AMAZONE CZY POZNANIAK

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 23 luty 2014 - 11:10

AMAZONE CZY POZNANIAK 5 lat? To czemu maszyny na składnicach mają bliżej 30 lub więcej? Faktem jest że zachód europy wyczyściliśmy ze złomu, tak ciągniki maszyny i samochody. A w temacie nie był określony dokładny typ poznaniaka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AMAZONE CZY POZNANIAK Dzisiaj, 21:03
  •  

#22 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 luty 2014 - 13:18

AMAZONE CZY POZNANIAK a tego już sie mnie nie pytaj. mój siewnik miał 5-6 lat jak go kupowałem. Polak już ma taką mentalność że woli kupić jakiegoś starego złoma aby tylko zaoszczędzić kilkaset złotych. ja już nigdy żadnej polskiej używanej maszyny nie kupie. również nie widzę sensu kupowania np używanej zachodniej kosiarki bo tutaj akurat wolałbym kupić nową polską niż używaną zachodnią. znowu inna sprawa z prasą, wolałbym używaną zachodnią niż nową polską. są takie maszyny na których nie warto oszczędzać
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#23 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 23 luty 2014 - 19:05

AMAZONE CZY POZNANIAK a widzisz, bo to zależy od punktu patrzenia. Ktoś kto ma mało pola kupi poznaniaka żeby było jak najtaniej, a ktoś kto ma dużo pola to kupi droższy bo nie ma czasu na zabawy na polu. Nie każdemu na np 3 ha potrzebny amazone z komputerem i pełną hydrauliką

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:35

AMAZONE CZY POZNANIAK tylko jest takie fajne powiedzenie "kto zabroni biednemu żyć bogato?" ;) autor tematu trochę słabo określił kryteria. mógł napisać ile chce wydać i na ile ha. takiej maszyny nie kupuję się na rok czy dwa więc nie ma co za bardzo oszczędzać. ja obsiewam rocznie z 30 ha (+- 5 ha w zależności ile łąk odnawiam), a mam siewnik który mógłby spokojnie obsiewać jeszcze raz taki areał. tylko że przy zakupie siewnika za 11 czy tam 12 tys liczyłem się z tym że on będzie u mnie służył przynajmniej 10 lat. mogłem kupić Famarola bo miałem na oku takiego za bodajże 7 tys no ale pewnie szybciej bym się go pozbył

#25 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 24 luty 2014 - 06:10

AMAZONE CZY POZNANIAK Na tyle pola to już mogłeś się pokusić na nowy siewnik z agregatem, chociaż pare lat nie musiałbyś nic remontować, a i satysfakcja większa i sąsiadom w oczy bardziej kłuje, ten lakier i te oponki

#26 Share RolnikExtreme

RolnikExtreme

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 luty 2014 - 23:25

AMAZONE CZY POZNANIAK

Na tyle pola to już mogłeś się pokusić na nowy siewnik z agregatem, chociaż pare lat nie musiałbyś nic remontować, a i satysfakcja większa i sąsiadom w oczy bardziej kłuje, ten lakier i te oponki

Koledzy ja mam przeszło 30 ha dzierżaw i 10 swojego wszystko obrabiam JEDNĄ C-360 więc bym kupił za np.10tys albo droższy tylko zadałem pytanie który lepszy a co do pola to znam gościa co ma 2ha a kupił nowego agro-masz 2,70 i ma ursusa 16 a nawet pół dnia roboty nie ma w polu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 24 luty 2014 - 23:33

AMAZONE CZY POZNANIAK

Na tyle pola to już mogłeś się pokusić na nowy siewnik z agregatem, chociaż pare lat nie musiałbyś nic remontować, a i satysfakcja większa i sąsiadom w oczy bardziej kłuje, ten lakier i te oponki

taa... jakbyś znał mojego tatę to byś tak nie mówił. jemu wmówić że taki agregat z wałem packera do tego naszego Amazone byłby super to wyższa filozofia... ja ogólnie jestem tego zdania że na ten nasz areał nowy siewnik nie jest zbytnio potrzebny. a jak już miałbym kupować nowy siewnik to już coś nabudowanego i pneumatycznego, może nawet Fenix z Unii. kasę konkretną trzeba wydać, ale już trochę posłuży. no a wysiew siewnikiem pneumatycznym to bajka. ale to tylko luźne myślenie, takiego siewnika to pewnie przez najbliższe kilkanaście lat się nie dorobię

#28 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 25 luty 2014 - 20:25

AMAZONE CZY POZNANIAK To musisz się dogadać z ojcem kto rządzi w gospodarstwie. Mnie ojczulek wspiera radą i doświadczeniem, zawsze mówi "kupuj większy bo za rok będzie za mały", jak raz z nim pojechałem po drugą 80 to wróciliśmy z 1634, ale miał rację. A ostatnio przyszedł że trzeba jeszcze jeden ciągniczek to mu kupiłem. A teraz chciałem budować garaż a ojczulek mówi żeby się nie bawić tylko konstrukcję stalową z całym pokryciem i drzwiami zamawiać

#29 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 25 luty 2014 - 21:16

AMAZONE CZY POZNANIAK jak na razie to ja tylko mogę doradzać co kupować. również z tym siewnikiem było tak że on już chciał tego Famarola. ja w jeden wieczór cały internet przeszukałem, żeby znaleźć coś porządnego za odpowiednią cenę no i całe szczęście znalazłem Amazone. przy tegorocznych zakupach też mnie posłuchał i wybrał to co mu doradzałem więc jak na razie jest dobrze :) jak kupowaliśmy owijarkę to chciał kupować zwykłą stacjonarną. trochę się postawiłem, mówiłem że ja przy nie stać nie będę no i udało mi się go przekonać do Mai :) ale w niektórych sprawach jest nieugięty, już od kilku lat walczę z nim o to żeby brał nawóz w big-bagach, on nadal kupuje w małych workach <_<

#30 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 25 luty 2014 - 21:41

AMAZONE CZY POZNANIAK Ludzie co tu porównywać mercedesa do fiata ;) Kto ma AMAZONE po poznaniaku ten już nigdy do poznaniaka nie wróci :]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share perelka96

perelka96

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:42

AMAZONE CZY POZNANIAK Ja mam poznaniaka ,ale nie poleciłbym bo do niego musisz mieć super uprawione pole inaczej się zapycha. A sąsiad zaorał ugór i poleciał agregatem i w to siał. Ja jak to zobaczyłem mówię nie ma szans w to zasiać a on odpowiada: to policz ile razy mi się zapcha. Zasiał hektar i ani razu a ja swoim poznaniakiem to co 10 m bym musiał stawać.
ale wybór i tak należy do Ciebie. Pozdrawiam :)

Dodaj odpowiedź