Skocz do zawartości

Zdjęcie

przełącznik kierunkowskazów U912

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cesar

cesar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 20 luty 2014 - 22:58

przełącznik kierunkowskazów U912 Dobry wieczór,
ponieważ to mój pierwsz post, chciałbym się przywitać...
W ramach odwdzięczenia się za przysługę, zostałem poproszony o poprawę instalacji elektrycznej w Ursusie 912. Konkretnie jest tu problem z kierunkowskazami. Podłaczyłem wg schematu i niestety nie działaja wlaściwie. (wcześniej była jakaś partyzantka, aby było....) Po włączeniu kierunkowskazów świecą się obie kontrolki a powinna 1. No i działa tylko 1 strona-prawa. Może ma ktoś zdjęcia jak powinien byc podłączony przełącznik, kontrolki, tak, aby działały prawidłowo, tzn. 1 kontrolka bez i 2 z przyczepą.
Przekażnik jest nowy, mechaniczny3x21W.
Może ma ktoś rozrysowany przełącznik, lub zdjęcia.

Pozdrawiam i z góry dziekuję.
Wiktor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przełącznik kierunkowskazów U912 Dzisiaj, 22:17
  •  

#2 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 luty 2014 - 15:12

przełącznik kierunkowskazów U912 zerknij pod siedzenie, tam jest "skrzynka" gdzie rozchodzą się wszystkie kable na błotniki. Jak była partyzantka w instalacji to tam na 100% też jest...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#3 Share Kamillo9411

Kamillo9411

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 21 luty 2014 - 15:14

przełącznik kierunkowskazów U912 Mam podobny problem w U914 :D
też jest tylko prawy kierunkowskaz sprawdzałem wszystko masę i resztę okablowania wszystko jest niby ok a lewej strony nie ma :wacko:
znajomy elektryk załamał ręce i powiedział, że nie wie co jest grane.
Będę obserwował ten post może ktoś pomoże
FINN- ja pod siedzeniem mam elektromagnes z rozdzielnią kabli ale tam jest wszystko ok i w błotnikach też

Edytowany przez Kamillo9411, 21 luty 2014 - 15:17.

#4 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 luty 2014 - 15:31

przełącznik kierunkowskazów U912 elektromagnez pod siedzeniem?? czhba przełącznik 12/24??
chodzi mi o tą rozdzielnie kabli co jest po lewej stronie (jak sie siedzi) i jest zakryta blaszka na 2 śruby M8 ( klucz 13)
Może masy nie ma na lampie...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#5 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 21 luty 2014 - 17:13

przełącznik kierunkowskazów U912 To, że nie działa jedna strona może być efektem niesprawnego przełącznika.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#6 Share cesar

cesar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 luty 2014 - 20:59

przełącznik kierunkowskazów U912 Dzieki za podpowiedzi. Na razie to zrobiłem instalację wykorzystując przełącznik taki jak w C360, no i działają obie strony, i nie działa klakson:) Za kilka dni będe mógł wrócić do moich napraw. Więc będe musiał wymienić przełącznik, za radą Grabcio.
Ponawiam pytanie: czy ma ktoś zdjęcia instalacji i podłączenia przełącznika, bo pomierzyłem przełącznik a jeśli go podłączam wg schematu to nie zadziała.

Edytowany przez cesar, 22 luty 2014 - 15:47.

#7 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 26 luty 2014 - 21:37

przełącznik kierunkowskazów U912 Też kiedyś miałem problem z kierunkowskazami. Nie pamiętam czy na pewno kierowałem się schematem czy robiłem metodą prób i błędów. Najlepiej jak rozszyfrujesz który przewód jest od której lampy. Oddziel przewody klaksonu, żeby Ci nie przeszkadzały. Odłącz także przewody od kontrolek, bo te podłączysz na końcu jak będą działać już lampy. Jak już będziesz wiedział które przewody są od lewej a które od prawej lampy podłączysz wszystko bez problemu już zgodnie ze schematem.
Najważniejsza sprawa w tym wszystkim to jak koledzy wspomnieli sprawdź koniecznie "masę" w lampach. Lampy są mało szczelne i ze światłami to się cuda dzieją jak nie łączy dobrze.

Edytowany przez Thomas2135, 26 luty 2014 - 21:48.

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 marzec 2014 - 10:48

znajomy elektryk załamał ręce i powiedział, że nie wie co jest grane.

Kolego, załamywać ręce to można jak trzeba w 10 minut naprawić na polu instalację w claasie mega, a nie w jakimś prostym ursusie. I nie nazywaj tego pana elektrykiem, bo na to nie zasługuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Ares

Ares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Elektryka w polskich maszynach rolniczych

Napisany 05 marzec 2014 - 19:14

przełącznik kierunkowskazów U912 Też w nowo zakupionej 912 miałem problem z kierunkami. Okazało się, że włącznik jest niesprawny, a dokładnie dwie boczne błaszki zamontowane na ośce przełącznika zwierały o jedno wyprowadzenie więcej, niż powinny. Pomogło ich skrócenie o 1 milimetr, jeśli ktoś ma problem z przełącznikiem, niech pisze, postaram się pomóc. Pozdrawiam.

Edytowany przez Ares, 05 marzec 2014 - 19:17.

#10 Share cesar

cesar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 19:21

przełącznik kierunkowskazów U912 Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Problem tkwił w przełączniku. Okazało sie, że nawet nowe moga być fabrycznie uszkodzone. Wymieniony na kolejny i wszytko zadziałało. No cóż... Czasmi zawodzą rzeczy, których jesteśmy całkowicie pewni....

#11 Share Daniel2012

Daniel2012

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 13:09

Potrafi ktoś opisać ten przełącznik od duzych ursusów, tzn chodzi o kierunkowskazy które wyjście w nim na przerywacz, które na kontrolki a które na kierunkowskazy, osobiscie rozszyfrowałem tylko klakson.

#12 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 06:45

Od tego są schematy instalacji. Do znalezienia w internecie pewnie.

#13 Share Daniel2012

Daniel2012

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 14:12

No ja z tego schematu zrobiłem całą instalacje, tylko kierunkow brak, nikt nie potrafi opisać?

#14 Share jelcz315

jelcz315

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 17:04

Kolego Daniel2012. Postaram się jakoś pomóc, choć nie zbyt często jestem na forum. Z rok temu naprawiałem i robiłem przegląd całej tej "partyzantki" w ursusie 912 '85. Jeśli mówię coś nie tak, to proszę mnie poprawić, bo robiłem sam bez schematu, a teraz czytam z pamięci.

Niestety będziesz musiał sam "prześwietlić" kontrolką przełącznik i dojść, które gdzie i skąd idzie. Więc.

Od sygnału są dwa przewody, zupełnie niezwiązane z kierunkowskazami. Znajdź na początku może, żeby sie nie plątały.

Kierunkowskazy są podzielone na dwie części: 1) ciągnik,  2) przyczepa. Musisz oczywiście wiedzieć wcześniej, który kabel w Twojej instalacji idzie do czego. Przełącznik jest dwusekcyjny i od przerywacza (starego typu, aluminiowy) do przełącznika idą dwa przewody.

Z kolei z przełącznika wychodzi po jednym przewodzie na stronę w ciągniku i po jednym na stronę przyczepy. Przewody do przyczepy idą oczywiście do gniazda tylnego, przechodząc przez listwę połączeniową w puszce przy lewej nodze (pisał o niej kolega FINN wyżej). W tej puszce też mogą być problemy.

Kontrolki. Jedna jest od ciągnika, druga od przyczepy. Są podłączone dosłownie pomiędzy kable lewej i prawej strony odpowiednio ciągnika i przyczepy. Kontrolka przyczepy miga tylko z sprawną podłączoną przyczepą. Tu uwaga: gdy skręcasz w LEWO i migasz, to kontrolka migając mówi, że PRAWA żarówka w przyczepie jest dobra. Tak już jest i inaczej nie zrobisz z tego, co tam występuje.

Musisz dawać prąd po kolei na każdy styk sprawdzając próbówką, gdzie pojawia się prąd i zapisując, szukać zależności.

#15 Share Daniel2012

Daniel2012

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 grudzień 2014 - 19:27

To wiedziałem, kable wszystkie u siebie znam bo dopiero co połozyłem tę instalację, sygnał wiem które piny, ale od kierunków nie mogę rozszyfrowac...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share jelcz315

jelcz315

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 18:22

Załączony plik  bez tytułu.JPG   86,32KB   3 pobrań

Tak to mniej więcej wygląda u mnie. Nie mam możliwości sprawdzenia, który dokładnie kierunek na który styk jest podłączony u mnie, bo ciągnik jest wybebeszony i nie ma baterii. Musisz prześwietlić sam, będzie już łatwiej. Podłączaj prąd tam, gdzie wchodzi z przerywacza, a dalej już sam wiesz. Najpierw podłącz tylko światła ciągnika, bo one ważniejsze, a dopiero, gdy będą działać, podłącz drugi kabel do drugiego wyjścia prądowego przerywacza i podłączaj kierunki przyczepy.

Edytowany przez jelcz315, 04 grudzień 2014 - 18:25.