Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pozwolenie na budowe - zabudowa siedliskowa

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share VanGavron

VanGavron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 luty 2014 - 20:57

Pozwolenie na budowe - zabudowa siedliskowa Witam! może się powtarzam ale nie znalazłem nic ciekawego w wyszukiwarce...

Nie mogę sobie poradzić w sprawie od czego zacząć chcąc się wybudować na działce rolnej - dom jednorodzinny plus budynki gospodarcze do prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Od 2010 roku prowadzę gospodarstwo rolne na prawie 20 ha (własnosć + dzierżawy)
Ziemię nabyłem (dzięki kredytom preferencyjnym na zakup ziemi rolnej), niestety w zakupionych działkach nie ma działki budowlanej ani przeznaczonych pod zabudowęj. Mieszkam w sąsiedniej gminie i najwyzszy czas aby zamieszkać na swoim a przede wszystkim wybudować zaplecze gospodarcze - do tej pory dzierżawie plac i budynek gospodarczy.

Jedna działka rolna o pow 1,12 leży przy drodze gminnej asfaltowej i nadaje się najlepiej z tych co mam do zabudowy (droga , linia z gazem , telefoniczna - nie wiem jak z energia elektr.) i jest w bezposredniej bliskości z większością moich gruntów. Nie ma jednak w bezposredniego sąsiedztwa pod zabudową (chociaż działka po drugiej stronie szosy ma w zapisie RB ale budynki dawno rozebrano) do najbliższyej juz ciągłej zabudowy wsi jest około 400 m . Wiem ze jako rolnik prowadzący gospodarstwo mogę się ubiegać o zezwolenie na zabudowę siedliskową ALE dla tego terenu w planie zagospodarowani przestrzennego teren pod zabudowe kończy się te 400 metrów od działki. Po wizycie w Gminie i rozmowie z niechetnym urzednikiem nic się konkretnego nie dowiedziałem a raczej dowiedziałem się że jest ciężko muszę czekać na zmianę planu zagospodarowania albo płacić duze pieniądze jako inwestor - zapłacić za zmianę w planie zagospodarowania.
Bardzo proszę o informacje osoby będące w temacie o to jak mogę podejść do tematu i od czego zacząć gdyż wszystko co znalazłem w necie mówi o postępowaniu gdy :
- w planie zagospodarowania przestrzennego jest zgoda na zabudowe siedliskową
- gdy nie ma planu zagospodarowania (decyzja o warunkach zabudowy)

a w moim przypadku tylko znajduję informacje lakoniczne że mi sie należy a nic o tym jak mam do tej zgody na budowe dochodzić.

Z góry dziekuję za każde informacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pozwolenie na budowe - zabudowa siedliskowa Dzisiaj, 05:32
  •  

#2 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 20 luty 2014 - 22:03

Pozwolenie na budowe - zabudowa siedliskowa Musisz stać się o odrolnienie działki.W mojej gminie co 2-3 lata odralniają działki za śmieszne pieniądze a jak chcesz wcześniej to już grubsza kasa.

#3 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 21 luty 2014 - 07:26

Pozwolenie na budowe - zabudowa siedliskowa Ja mam budynek na działce Rb, rozbudowywałem go o kotłownię i musiałem odrolnić kawałek działki właśnie pod tą kotłownię (wyłączyć 13m^2). Załatwiłem to w starostwie powiatowym w wydziale środowiska. Udaj się do starostwa powiatowego, może tam się czegoś dowiesz. Decyzję o warunkach zabudowy i tak musisz uzyskać w tej gminie, ale może starosta ma na nich wpływ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 23 luty 2014 - 11:37

Pozwolenie na budowe - zabudowa siedliskowa w gminie z nikim nie gadaj bo oni tam zawsze całe g wiedzą, najlepiej jedż do powiatowego wydziału budownictwa i gadaj od razu z dyrektorem bo pracownicy też potrafią opowiadać bajki

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 luty 2014 - 17:24

Pozwolenie na budowe - zabudowa siedliskowa a ja po prostu złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy dla domu oraz garażu.
Architekt którego najęła gmina aby coś tam napisać do decyzji już 2 razy do mnie dzwonił aby napisać decyzję tak żebym później mógł budować bez większych ograniczeń.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share VanGavron

VanGavron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 22:40

Pozwolenie na budowe - zabudowa siedliskowa Tak zrobię - pójde do Starostwa bo w Gminie to nawet na odległośc czuć od urzędnika niechęć do jakiej kolwiek pomocy - najlepiej mu nie przeszkadzać w pracy ...