malkolm

Ustawianie szerokości orki w Gregoire Besson RG3

Polecane posty

malkolm    25

Witam.

Posiadam pług jak w temacie.

Gdy go kupiłem był ustawiony na orkę około 30 cm na korpus, przy korpusach rozsunąłem na maxa.

I teraz moje pytanie czy jeszcze coś muszę przestawiać??

Przód pługa wygląda tak jak w tym

113141791_3_644x461_plug-gregorie-besson-4-plugi.jpg

 

lub tym, lecz ten nie ma regulowanej szerokości orki.

113854849_2_644x461_gregorie-besson-dodaj-zdjecia.jpg

 

 

Czy na tych śrubach przestawia się tylko pierwszą skibę, czy można wziąć to przykręcić na ukos aby pługa tak nie ściągało.

Pług przy wolnych ramionach idzie ładnie i prosto nić nie ściąga , ale zostaje już niewiele miejsca z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Wydaje mi się że kąt reguluje się śrubą w tylnej części (na wysokości 1 przedpłużka)przekładając śrubę.Powinny tam być 3 lub 4 otwory.Jak dobrze widzę na pierwszym zdjęciu są 3 otwory.Z przodu reguluje się szerokość pierwszej skiby.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Dzięki.

jak będę wybierał się w pole to postaram się przestawić i dam znać czy tak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

na te śruby z przodu tylko na zewnątrz są dziury, w środku coś w stylu sanek, trzeba pokombinować,

ja założyłem też dłuższe lemiesze ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Dłuższe lemiesze tak ale czy odkładnia da rade tyle ziemi przewalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie daje radę, poza tym lemiesze są dłuższe i pod ramą zrobiło się zauważalnie więcej miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też stałem sie posiadaczem takiego pługa, Kombinowałem na różne sposoby przestawiałem śruby i orze się strasznie ciężko. Traktor ciągnie w jedną stronę, Możę jakieś podpowiedzi jak go prawidłowo ustawić, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie na koniec orał idealnie, nie licząc tego że go strasznie zapychało źle pociętą słomą  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez malkolm
      jak sądzicie czy z takim pługiem poradzi sobie NH TD95D ?? http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/29/97/42/96/2997429662 posiada ktoś taki pług?? jak wrażenia??
    • Przez Vril
      Tak jak w temacie .Mam dylemat w wyborze pługa do mojego JD 6820 .
      Pod pług ok 50 ha .Cena za Ibisa z wałem po upustach ok. - 42000 a za GB ok 43000 zł .
      Szukam szczególnie opinii użytkowników Ibisa z wałem a szczególnie jak się ten wał sprawuje po modernizacji.
      Druga sprawa jak jest z jakością teraz pługów Unii a szczególnie czy równą orzą w jedną i drugą stronę .
      Do tej pory użytkowałem Ibisa jeden z pierwszych modeli i niestety był źle zrobiony .
      W jedną stronę spłycał a w drugą pogłębiał .
       
      Pługi GB znam i jakość pracy także .
      Dylemat jest traki co wybrać sma pług GB czy Ibisa z wałem .
       
      Z góry dziękuje za opinie użytkowników .
    • Przez Ziel
      Ostatnio się nudziłem i zacząłem kombinować z ustawieniami zegarka itp. Po pewnym czasie załapałem jak to zrobić. Do menu ustawień wchodzimy: naduś środkowy przycisk przy wyświetlaczu i go trzymać równocześnie przekręcając kluczyk w stacyjce w lewą stronę. Pojawi sie na wyświetlaczu cyferka. Jest ich 6, kolejno od 1 do 6, pod każdą z nich przypisana jest jedna funkacja. Aby wybrać jedną z funkcji (cyferek) naduszamy środkowy i prawy przycisk przy wyświetlaczu równocześnie i czekamy 2 sec. Po czym zmieniamy ustawienia środkowym lub prawym przyciskiem w zależności co i jak chcemy ustawić. Aby wrócić do menu przytrzymujemy również środkowy i prawy przycisk równocześnie. Co prawda podałem tylko jak dostać sie do 6 opcji, a Bodajże jest ich 12 tylko zapomniałem jak to zrobić dodatkowo trzeba coś z przyciskami pokombinować.
      Nieraz ciężko nadusić 2 przyciski równocześnie bo nie łączą albo jeden wdusisz ułamek sekundy później.
      Napisałem to tutaj bo wiem że duże grono użytkowników tych ciągników nie wie jak to zrobić.
    • Przez ThePelt0r
      Witam!!!
       
      Mam ok. 200ha. pola ornego. Jestem przed zakupem nowego pługa. Dokładnie interesuje mnie 5 korpusów (z ramieniem do wału, zabespieczeniem hydraulicznym)i z firm podanych w temacie. Przewiduje go do JD7600 ale późniejszym czasie planuje kupić traktor o mocy 210-230km.
      Proszę was o poradę który wybrać. Będę bardzo wdzięczny.
    • Przez gadget
      Poszukuję wytrzymałego pługa 4 obrotowego do ciężkich zadań jakim jest orka gdzie wcześniej rosły sady,krzewy czyli ziemia długo nie odwracana i jakieś tam pozostałości korzeni w glebie itp...Pług będzie ciągany 125 konnym Renault 133.14 . Potrzebuję sugestji co do zabezpieczeń przeciw kamieniom(różne rodzaje gleby) i najważniejsze to zmienny kąt orki tzn jak to wygląda czasowo(regulacja hydrauliczna i mechaniczna) aby zmienić kąt orki z dajmy 170 na 140 cm.Docelowo umówiłem się z forumowiczem Agrofoto że kupię od niego pług Huard na zabezpieczeniach zapadkowych.Pług ogulnie mi się podoba i słyszałem że świetnie przykrywa darniny i resztki pożniwne ale ustawiana jest szerokość tylko pierwszej skiby co wzbudza moje wątpliwości bo jeśli przyjdzie orać gliniastą cężką ziemię w której są pozostałości korzeni to mam obawy że renówka zacznie puchnąć i nie da sobie rady,Proszę o sugestie i porady co do wyboru pługa...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj