Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeca żarowa Mf 3065

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Amazing

Amazing

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 luty 2014 - 12:58

Świeca żarowa Mf 3065 Witam. Koledzy mam pytanie. Czy paliwo idzie przez świecę żarową cały czas czy tylko przy rozruchu. Bo u mnie to aż cieknie ze świecy a świecę wkręciłem nową.

Edit:/ Jeszcze mam jeden problem ze sprzęgłem gdy go odpowietrzę sprzęgło jest sztywne natomiast na drugi dzień sprzęgło wpada, jest luźne (muszę go codziennie odpowietrzać). Wiecie może jaka jest tego przyczyna.?

Edytowany przez Amazing, 19 luty 2014 - 13:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świeca żarowa Mf 3065 Dzisiaj, 05:10
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 19 luty 2014 - 16:01

Świeca żarowa Mf 3065 co do świecy to można podkładkę miedzianą dołożyć (nową) ona sie ładnie spasuje :)

a co do sprzęgła to może pompa puszcza ?

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:36

Świeca żarowa Mf 3065 Po pierwsze to nie świeca żarowa tylko płomieniowa
Z tego co wiem to paliwo jest podawane cały czas tylko jak podajesz napięcie na świecę to rozgrzewa się wewnątrz niej bimetal i puszcza paliwo na rozgrzaną spiralę co powoduje wytworzenie płomienia. Jak nie ma napiecia to bimetal powinien trzymać i nie puszczać paliwa.
Tak więc jeśli wycieka ci ropa przez gwint to znaczy że świeca nie trzyma i paliwo płynie cały czas do kolektora
Ja u siebie wymieniałem ostatnio taką świecę i nic z niej nie wycieka. Kupiłem najtańszą od MF255 czy ursusa 3512 za 17zł. Jak mi się zepsuje to za rok wymienię na nową. W sprzedaży są też dużo droższe (od 50zł do ponad 100) ale nie wiem czy warto przepłacać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 20 luty 2014 - 11:25

Świeca żarowa Mf 3065 Miałem za 50 zeta i spaliła się spirala na tulejce otwierającej zaworek. Oryginalnie powinien być elektrozaworek. Otwiera się w momencie kręcenia rozrusznikiem. A toi temu że bimetal w świecy nie jest niczym pewnym. Z czasem od temp. tulejka się wydłuży i po szczelności. Paliwo poleci do kolektora.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 20 luty 2014 - 20:49

Świeca żarowa Mf 3065 Masz rację że ten bimetal to nic pewnego. Zastanawiam się nad zainstalowaniem TAKIEGO elektrozaworu. W kabinie jakiś przełącznik i po zabawie.