Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS]

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ajsadowscy

ajsadowscy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 luty 2014 - 12:42

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] Mam zamiar kupić ciągnik. Wacham się pomiędzy Kubota M8560 a Deutz-Fahr Agrofarm 410 'G" GS. Ciągnik jest potrzebny do użycia w ładowaczu czołowym w gospodarstwie hodowlanym (bydło), jako ciągnik pomocniczy. Co polecacie, może ktoś ma jakieś doświadczenia? Bo ceny są porównywalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] Dzisiaj, 01:24
  •  

#2 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 19 luty 2014 - 13:53

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] ja na Twoim miejscu bym sie nie zastanawiał. Kubota i to jeszcze ta seria jest idealna do ładowacza. ostry skręt, zwinność, niskie spalanie paliwa... deutz przy kubocie jezeli chodzi o prace przy ładowaczu sie chowa

#3 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 19 luty 2014 - 16:03

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] pod jakim względem sie chowa?spalanie napewno kubota mniej niespali ,a ten most stożkowy w japoncu skręt dzieki temu luks ale co z wytrzymałoscia ?

#4 Share kociolek

kociolek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 luty 2014 - 16:18

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] Ja stałem przed podobnym wyborem i padło na NH T 4.85. Za nh przemówiła jednak marka która na rynku już jest dłuższy czas i większe doświadczenie serwisu, a tak padło by na Kubotę do Ciągnik naprawdę godny uwagi.

#5 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:52

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] Ja osobiście mam Lambka 85 GS. Miałem też przyjemność jeździć przez dzień przy ugniataniu qq u siebie kubotą 8540. Ta o której myślisz ma filtr DPF więc to już pierwszy powód dla ktorego bym tego ciągnika nie kupił. Ciągnik znacznie mniej stabilny od mojego Lambka mimo że ma z tyłu obciążniki. Znajomy musiał felgi na drugą stronę przestawić żeby poszerzyć ciągnik. Czy Kubota pali tak mało ? Mój znajomy którego kubusiem jeździłem mówił że na godzinę przy ustawiaiu belek spalił 2.8 l/h. Ja swoim mocniejszym ciągnikiem ( bo co z tego że jest ona mocniejsza jak ma znacznie mniej momentu obrotowego od mojego Lambka ) przy ugniataniu + rozgarnywaniu QQ spaliłem 3 l/h. Więc różnica znikoma. Ma też mało elastyczny silnik. W środku wykonanie odbiega od standardu Agrofarma. Jeśli chodzi o skręt to Lambek troszeczkę gorzej zawraca od Kuboty ale przynajmniej nie niszczy darni przy załączonym przednim napędzie jak Kubota. Co do przekładni stożkowej jaka jest w kubocie mam pewne zastrzeżenia. Mianowicie na dłuższą metę nie zda to egzaminu. Mam LTZ który ma ową przekładnie jak zresztą MTZ czy Belarus tylko te wersje biedniejsze i w LTZ już z jednej i drugiej strony obudowy musiałem wymienić bo pękły a ciągnik nie miał TUR-a w cale. Lepszym rozwiązaniem jest krzyżak tak jak cały zachód na tym jeździ.

#6 Share yale

yale

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 19 luty 2014 - 18:52

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] dokładnie,teraz jest bum na kuboty ale one sa dopiero pare lat w polsce no moze wiecej ale to i tak za mało zeby sprawdzić dobrze je,z tych dwoch wybrałbym agrofarma /r3 pewna sprawdzona konstukcja

Ja stałem przed podobnym wyborem i padło na NH T 4.85. Za nh przemówiła jednak marka która na rynku już jest dłuższy czas i większe doświadczenie serwisu, a tak padło by na Kubotę do Ciągnik naprawdę godny uwagi.

ile dałes za tego nh?

#7 Share janusz5314

janusz5314

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 15:44

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] zastanawiam się czy wybrać agrofarma 410 gs czy dt ciągnik ma pracować z turem na 25 ha ale jest użytkowany co dziennie nawet zimą i niewiem jak EH rewers będzie działał czy nie będzie znim problemów :wacko:

#8 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 18:54

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] Nie chcę zakładać nowego tematu ,potrzebuję opini na temat same silwera 80 rok 1999 mam takiego na oku na co patrzeć ,jaki to silnik ,czy to pompowtryski jak z awaryjnością testowałem go na placu niby wszystko działa zadbany,tylko chamulec blokuje przednie koło

#9 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 20:32

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] pompowtrysków ciagniki SDF nie posiadają i nigdy nie miały, są to pompy rzędowe, pojedyncze sekcje i aktualnie common rail

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share zizuza

zizuza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:38

W środku wykonanie odbiega od standardu Agrofarma.

O jakim standardzie piszesz ,bo według mnie to Deutz a Pronar to ta sama klasa-tak jeśli chodzi o wykonanie nie mylić z wyciszeniem.Te terkoczące wentylatory w Agrofarmie mimo że były już wymieniane po dwa razy to podsufitka powyginała się jakoś dziwnie ,śrubki mocujące od tych wymian się luzują i muszę dokręcać bo się wykręcają same.A spalanie 5-17, w turze przy załadunku obornika czy w wycinaku szczękowym ok.6l na godz. ,w zwijającej przy słomie ok 9l a w orce na zwięzłej ziemi 17l wciągnął.Piszę tu o Agrofarmie 410GS.
I powiem to po raz kolejny nigdy więcej nie kupię produktu SDF i szczerze innym odradzam.
I na koniec reklama <klik1> <klik2>

#11 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 17:04

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] to były filmiki z testów więc nie wiem czy warto sie tym sugerować... a masz jakies Pronara? chyba nie wiec moze nawet ich nie testują? ;P
oczywiście że Deutz o głowe go przewyższa jesli chodzi o wykonanie. A sprawa gwarancji tez moim zdaniem na korzysz DF

#12 Share zizuza

zizuza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 19:21

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] Ewidentnie widać ze są to filmiki z "promocji" cudownej myśli technicznej.A gwarancji SDF-u już doświadczyłem oraz tzw. rękojmi a także zakupu części naprawczych we własnym zakresie.Więc radzę omijać szerokim łukiem ich produkty.

#13 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 03 kwiecień 2014 - 20:02

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] czego na gwarancji nie chcieli ci zrobic?

#14 Share zizuza

zizuza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 21:06

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] Robili i nie potrafili naprawić.Pisałem o tym w kilku tematach na forum .Po krótce napiszę ze chodziło o błąd T-64 który ok 350 razy unieruchomił mi ciągnik.Dwadzieścia napraw serwisowych w związku z tym błędem .Cztery razy wymieniany potencjometr sprzęgła,elektrozawory,instalacja elektr. prawie cała,wymieniona sprężarka,cztery wentylatory w kabinie i nadal jeden terkocze,zbiornik wyrównawczy,dwa razy pompa hydrauliczna i raz rozdzielacz z tyłu i pług nadal ledwie podnosi ,łopatka rewersu też wymieniona. Jak ktoś chce to niech poczyta moje wypowiedzi .Półtora miesiąca ciągnik spędził w serwisie w Invest-Rolu.

#15 Share yudin

yudin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 14:01

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] widocznie trafiłej kijowy model, nie wszystkie tak mają

#16 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 20:37

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS] Albo operator do d..., posiadam agrofarma 430DT i takiego poleciłem znajomemu, po kilku miesiacach jak z nim rozmawiałem to nażekał na jego spalanie bo w orce mu spalał ponad 20l/ha, ale jak poźniej wyszło z rozmowy to przy obrotach 2300 tak jak w ursusie c360. Osobiście polecam ten ciągnik.

#17 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 kwiecień 2014 - 09:17

Robili i nie potrafili naprawić.Pisałem o tym w kilku tematach na forum .Po krótce napiszę ze chodziło o błąd T-64 który ok 350 razy unieruchomił mi ciągnik.Dwadzieścia napraw serwisowych w związku z tym błędem .Cztery razy wymieniany potencjometr sprzęgła,elektrozawory,instalacja elektr. prawie cała,wymieniona sprężarka,cztery wentylatory w kabinie i nadal jeden terkocze,zbiornik wyrównawczy,dwa razy pompa hydrauliczna i raz rozdzielacz z tyłu i pług nadal ledwie podnosi ,łopatka rewersu też wymieniona. Jak ktoś chce to niech poczyta moje wypowiedzi .Półtora miesiąca ciągnik spędził w serwisie w Invest-Rolu.

kona ze trafiłeś na zj**... egzemplarz to niestety miałeś pecha. niedaleko jest firma która skupuje słomę. od pieciu lat prasuje df m620 i jak do tej pory żadnej awari a obrabia jeszcze ponad 100 ha swojej ziemi. to że ty miałeś pecha to nie znaczy że wszystkie df to złomy. 3 lub 4 tyg temu był artykuł o podobnym przypadku massey ferguson podobnej mocy ale też nie pamiętam modelu to pisali też o takich problemach rolnika wiec też może wnioskować ze mf to szroty których nie należy kupować a ludzie jednak je kupują. niestety są takie czasy że wszędzie jest nawalone elektroniki która o wielu uprzyjemnia życie lecz potrafi być zawodna i przy zakupie trzeba mieć dużo szczęścia. trafiłeś niestety na lipnego dealera bo jeśli w ciągu gwarancji zgłaszas tą sama usterkę to według prawa powinien ci wymienić na ciągnik wolny od wad tylko trzeba tego od niego stanowczo domagać. w okolicy w zeszłe żniwa kupił rolnik kupił kombajn new holland i w ciągu żniw co drugi dzień zgłaszał błąd silnika gdy na zimnym nie chciał odpalać i tak przez całe żniwa. zażądał na wymianę na wolny od wad i co prawda na koniec żniw ale wymienili mu nie tylko silnik ale cały kombajn ca drugi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 11:56

O jakim standardzie piszesz ,bo według mnie to Deutz a Pronar to ta sama klasa-tak jeśli chodzi o wykonanie nie mylić z wyciszeniem.Te terkoczące wentylatory w Agrofarmie mimo że były już wymieniane po dwa razy to podsufitka powyginała się jakoś dziwnie ,śrubki mocujące od tych wymian się luzują i muszę dokręcać bo się wykręcają same.A spalanie 5-17, w turze przy załadunku obornika czy w wycinaku szczękowym ok.6l na godz. ,w zwijającej przy słomie ok 9l a w orce na zwięzłej ziemi 17l wciągnął.Piszę tu o Agrofarmie 410GS.
I powiem to po raz kolejny nigdy więcej nie kupię produktu SDF i szczerze innym odradzam.
I na koniec reklama <klik1> <klik2>

To chyba pronara w środku nie widziałeś :) Trafiłeś na felerny egzemplasz i serwis za co mogę współczuć i proponowac konkretnie wszystkie dokumenty pozdbierać do kupy odnośnie serwisu ciągnika i do sądu.

Dodaj odpowiedź