ajsadowscy

Zakup ciągnika [Kubota 8560 vs Agrofarm 410 GS]

Polecane posty

ajsadowscy    0

Mam zamiar kupić ciągnik. Wacham się pomiędzy Kubota M8560 a Deutz-Fahr Agrofarm 410 'G" GS. Ciągnik jest potrzebny do użycia w ładowaczu czołowym w gospodarstwie hodowlanym (bydło), jako ciągnik pomocniczy. Co polecacie, może ktoś ma jakieś doświadczenia? Bo ceny są porównywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

ja na Twoim miejscu bym sie nie zastanawiał. Kubota i to jeszcze ta seria jest idealna do ładowacza. ostry skręt, zwinność, niskie spalanie paliwa... deutz przy kubocie jezeli chodzi o prace przy ładowaczu sie chowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

pod jakim względem sie chowa?spalanie napewno kubota mniej niespali ,a ten most stożkowy w japoncu skręt dzieki temu luks ale co z wytrzymałoscia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kociolek    0

Ja stałem przed podobnym wyborem i padło na NH T 4.85. Za nh przemówiła jednak marka która na rynku już jest dłuższy czas i większe doświadczenie serwisu, a tak padło by na Kubotę do Ciągnik naprawdę godny uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Ja osobiście mam Lambka 85 GS. Miałem też przyjemność jeździć przez dzień przy ugniataniu qq u siebie kubotą 8540. Ta o której myślisz ma filtr DPF więc to już pierwszy powód dla ktorego bym tego ciągnika nie kupił. Ciągnik znacznie mniej stabilny od mojego Lambka mimo że ma z tyłu obciążniki. Znajomy musiał felgi na drugą stronę przestawić żeby poszerzyć ciągnik. Czy Kubota pali tak mało ? Mój znajomy którego kubusiem jeździłem mówił że na godzinę przy ustawiaiu belek spalił 2.8 l/h. Ja swoim mocniejszym ciągnikiem ( bo co z tego że jest ona mocniejsza jak ma znacznie mniej momentu obrotowego od mojego Lambka ) przy ugniataniu + rozgarnywaniu QQ spaliłem 3 l/h. Więc różnica znikoma. Ma też mało elastyczny silnik. W środku wykonanie odbiega od standardu Agrofarma. Jeśli chodzi o skręt to Lambek troszeczkę gorzej zawraca od Kuboty ale przynajmniej nie niszczy darni przy załączonym przednim napędzie jak Kubota. Co do przekładni stożkowej jaka jest w kubocie mam pewne zastrzeżenia. Mianowicie na dłuższą metę nie zda to egzaminu. Mam LTZ który ma ową przekładnie jak zresztą MTZ czy Belarus tylko te wersje biedniejsze i w LTZ już z jednej i drugiej strony obudowy musiałem wymienić bo pękły a ciągnik nie miał TUR-a w cale. Lepszym rozwiązaniem jest krzyżak tak jak cały zachód na tym jeździ.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yale    15

dokładnie,teraz jest bum na kuboty ale one sa dopiero pare lat w polsce no moze wiecej ale to i tak za mało zeby sprawdzić dobrze je,z tych dwoch wybrałbym agrofarma /r3 pewna sprawdzona konstukcja

 

Ja stałem przed podobnym wyborem i padło na NH T 4.85. Za nh przemówiła jednak marka która na rynku już jest dłuższy czas i większe doświadczenie serwisu, a tak padło by na Kubotę do Ciągnik naprawdę godny uwagi.

ile dałes za tego nh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz5314    0

zastanawiam się czy wybrać agrofarma 410 gs czy dt ciągnik ma pracować z turem na 25 ha ale jest użytkowany co dziennie nawet zimą i niewiem jak EH rewers będzie działał czy nie będzie znim problemów :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Nie chcę zakładać nowego tematu ,potrzebuję opini na temat same silwera 80 rok 1999 mam takiego na oku na co patrzeć ,jaki to silnik ,czy to pompowtryski jak z awaryjnością testowałem go na placu niby wszystko działa zadbany,tylko chamulec blokuje przednie koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

pompowtrysków ciagniki SDF nie posiadają i nigdy nie miały, są to pompy rzędowe, pojedyncze sekcje i aktualnie common rail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

W środku wykonanie odbiega od standardu Agrofarma.

O jakim standardzie piszesz ,bo według mnie to Deutz a Pronar to ta sama klasa-tak jeśli chodzi o wykonanie nie mylić z wyciszeniem.Te terkoczące wentylatory w Agrofarmie mimo że były już wymieniane po dwa razy to podsufitka powyginała się jakoś dziwnie ,śrubki mocujące od tych wymian się luzują i muszę dokręcać bo się wykręcają same.A spalanie 5-17, w turze przy załadunku obornika czy w wycinaku szczękowym ok.6l na godz. ,w zwijającej przy słomie ok 9l a w orce na zwięzłej ziemi 17l wciągnął.Piszę tu o Agrofarmie 410GS.

I powiem to po raz kolejny nigdy więcej nie kupię produktu SDF i szczerze innym odradzam.

I na koniec reklama <

> <
>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

to były filmiki z testów więc nie wiem czy warto sie tym sugerować... a masz jakies Pronara? chyba nie wiec moze nawet ich nie testują? ;P

oczywiście że Deutz o głowe go przewyższa jesli chodzi o wykonanie. A sprawa gwarancji tez moim zdaniem na korzysz DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

Ewidentnie widać ze są to filmiki z "promocji" cudownej myśli technicznej.A gwarancji SDF-u już doświadczyłem oraz tzw. rękojmi a także zakupu części naprawczych we własnym zakresie.Więc radzę omijać szerokim łukiem ich produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

Robili i nie potrafili naprawić.Pisałem o tym w kilku tematach na forum .Po krótce napiszę ze chodziło o błąd T-64 który ok 350 razy unieruchomił mi ciągnik.Dwadzieścia napraw serwisowych w związku z tym błędem .Cztery razy wymieniany potencjometr sprzęgła,elektrozawory,instalacja elektr. prawie cała,wymieniona sprężarka,cztery wentylatory w kabinie i nadal jeden terkocze,zbiornik wyrównawczy,dwa razy pompa hydrauliczna i raz rozdzielacz z tyłu i pług nadal ledwie podnosi ,łopatka rewersu też wymieniona. Jak ktoś chce to niech poczyta moje wypowiedzi .Półtora miesiąca ciągnik spędził w serwisie w Invest-Rolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Albo operator do d..., posiadam agrofarma 430DT i takiego poleciłem znajomemu, po kilku miesiacach jak z nim rozmawiałem to nażekał na jego spalanie bo w orce mu spalał ponad 20l/ha, ale jak poźniej wyszło z rozmowy to przy obrotach 2300 tak jak w ursusie c360. Osobiście polecam ten ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

Robili i nie potrafili naprawić.Pisałem o tym w kilku tematach na forum .Po krótce napiszę ze chodziło o błąd T-64 który ok 350 razy unieruchomił mi ciągnik.Dwadzieścia napraw serwisowych w związku z tym błędem .Cztery razy wymieniany potencjometr sprzęgła,elektrozawory,instalacja elektr. prawie cała,wymieniona sprężarka,cztery wentylatory w kabinie i nadal jeden terkocze,zbiornik wyrównawczy,dwa razy pompa hydrauliczna i raz rozdzielacz z tyłu i pług nadal ledwie podnosi ,łopatka rewersu też wymieniona. Jak ktoś chce to niech poczyta moje wypowiedzi .Półtora miesiąca ciągnik spędził w serwisie w Invest-Rolu.

 

kona ze trafiłeś na zj**... egzemplarz to niestety miałeś pecha. niedaleko jest firma która skupuje słomę. od pieciu lat prasuje df m620 i jak do tej pory żadnej awari a obrabia jeszcze ponad 100 ha swojej ziemi. to że ty miałeś pecha to nie znaczy że wszystkie df to złomy. 3 lub 4 tyg temu był artykuł o podobnym przypadku massey ferguson podobnej mocy ale też nie pamiętam modelu to pisali też o takich problemach rolnika wiec też może wnioskować ze mf to szroty których nie należy kupować a ludzie jednak je kupują. niestety są takie czasy że wszędzie jest nawalone elektroniki która o wielu uprzyjemnia życie lecz potrafi być zawodna i przy zakupie trzeba mieć dużo szczęścia. trafiłeś niestety na lipnego dealera bo jeśli w ciągu gwarancji zgłaszas tą sama usterkę to według prawa powinien ci wymienić na ciągnik wolny od wad tylko trzeba tego od niego stanowczo domagać. w okolicy w zeszłe żniwa kupił rolnik kupił kombajn new holland i w ciągu żniw co drugi dzień zgłaszał błąd silnika gdy na zimnym nie chciał odpalać i tak przez całe żniwa. zażądał na wymianę na wolny od wad i co prawda na koniec żniw ale wymienili mu nie tylko silnik ale cały kombajn ca drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

O jakim standardzie piszesz ,bo według mnie to Deutz a Pronar to ta sama klasa-tak jeśli chodzi o wykonanie nie mylić z wyciszeniem.Te terkoczące wentylatory w Agrofarmie mimo że były już wymieniane po dwa razy to podsufitka powyginała się jakoś dziwnie ,śrubki mocujące od tych wymian się luzują i muszę dokręcać bo się wykręcają same.A spalanie 5-17, w turze przy załadunku obornika czy w wycinaku szczękowym ok.6l na godz. ,w zwijającej przy słomie ok 9l a w orce na zwięzłej ziemi 17l wciągnął.Piszę tu o Agrofarmie 410GS.

I powiem to po raz kolejny nigdy więcej nie kupię produktu SDF i szczerze innym odradzam.

I na koniec reklama <

> <
>

To chyba pronara w środku nie widziałeś :) Trafiłeś na felerny egzemplasz i serwis za co mogę współczuć i proponowac konkretnie wszystkie dokumenty pozdbierać do kupy odnośnie serwisu ciągnika i do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pitermtk
      chciałbym kupić opony do 3512 obecnie mam 12,4 R32 ale wydają mi się troche wąskie i zastanawiam sie czy kupić 14,9 R28 czy 16,9 R28
    • Przez Zetor7011Vario
      witam! mam kilka pytań odnośnie tego ciągnika: a więc czy ktoś wie do czego służy dźwignia która znajduje się pomiędzy pedałem gazu a dźwigniami podnośnika oraz wywrotu, gdyż nie ma tam żadnej naklejki informacyjnej? oraz jaki może być powód tego że 1 z 2 wyjść hydraulicznych nie działa poprawnie, tzn. wywróci przyczepę ale następnie olej już nie powraca, 2 natomiast działa poprawnie.
    • Przez Assasin
      Witam.
      Chcial bym się poradzić. Mam mf 698 i chce kupic agregat uprawowego3.2m. Chcial bym się dowiedzieć co myślicie o firmy co ten agregat produkuje czy nie odstawia fuszerki i o tym agregacie czy dobrze robi.Może ktoś z was Panowie kupował w tej firmie jakieś maszyny i podzieli się informacją o tej firmie czy porządnie robi te maszyny.cZy warto czy nie kupować u nich sprzęt.
       
      Wyraźcie opinię na ten temat poniżej zmajduje się ten agregat http://m.allegro.pl/przedmiot,agregat-uprawowy-hydrauliczny-32-36-42-46-52,3792594423.html
       
       
      Ps.Z góry dzięki
    • Przez J4reck1
      Potrzebuje porady...
      Mianowicie usilnie zastanawiam sie nad kupnem przyczepy db 12000 metaltechu, przy czym zacząłem sie dokładniej zastanawiać czy wejdzie pod wysyp Bizona zo 56 bo średnio mi sie marzy podkopywanie czy coś? Moga być tez 12 t z Zasław-a.... posiada ktos taki zestaw jest problemy z tym?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Moi drodzy stoję przed trudnym wyborem.
      Mianowicie mam dylemat dotyczący czy
      kupić używany ciągnik marki
      fendt 612,614 lub 615(minimum 90 rok produkcji) i do niego nowy tur inter-techu model IT 6600 o udźwigu nominalnym 2400 kg
      czy nowego new holland td5 105 + inter-tech IT 1600/S.
       
      Ciągnik byłby głównym ciągnikiem.
      Mam teraz problem co lepiej nowy a mniejszy czy używany a o mocy 130-150(wyżej wymieniony fendt)
      Proszę tylko o poważne odpowiedzi i porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj