Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgłoszenie działki PIERWSZY RAZ do dopłat obszarowych

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:23

Program natura 200o to te tak zwane ptaszki? Jeśli tak to nie była tam zgłaszana ponieważ łąka była przez poprzedniego dzierżawce koszona w całości. Ale to można sprawdzić w ARiMR i gdzie jeszcze?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgłoszenie działki PIERWSZY RAZ do dopłat obszarowych Dzisiaj, 21:07
  •  

#22 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:25

Szkoda tylko, że w razie kontroli na miejscu Agencja nie bazowała na PEG :)

#23 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:33

program natura 2000 to nie pakiet ornitologiczny to dwie rózne sprawy jezeli działka była koszono podejzewam ze zgłaszana byla jako TUZ nik w ARIMR nie podaci jak działka była wczesniej zgłaszana ochrona danych osobowych i tajemnica słuzbowa   kotrola na miejscu to pomiary GPS  na tym polega kontrola na zmierzeniu działki 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:43

Jeśli działka była zgłaszana już do dopłat to inna sprawa. A nie lepiej skontaktować się z osobą, która brała dopłaty na łąkę i ustalić jaka była powierzchnia? Ludzie zazwyczaj kserują obszarówki.

#25 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:48

działka jest moja więc chyba mogę wiedzieć jak poprzedni dzierżawca ją zgłaszał? To prosiłbym cię o wytłumaczenie co to jest ten TUZ oraz czy oplaca się brać ten pakiet ornitologiczny?

Jeśli działka była zgłaszana już do dopłat to inna sprawa. A nie lepiej skontaktować się z osobą, która brała dopłaty na łąkę i ustalić jaka była powierzchnia? Ludzie zazwyczaj kserują obszarówki.

Też o tym myślalem, i tak chyba bedzie mi najprościej zrobić. a dlaczego jest inna sprawa? W tamtym roku chyba ją jeszcze zgłaszali więc ja chce utrzymac ciąglość i w tym roku tez zglosze.

Edytowany przez BomV, 07 styczeń 2015 - 21:49.

#26 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:58

nie nie możesz sie dowiedziec jak działka była zgłaszana  arimr nie interesuje  kto jest włascicielem działki może byc sam papież waże jest kto użytkuje lub decyduje o tym co jest siane   orane czy koszone nie musi osobiscie tego wykonywac  i ponosi koszty uprawy   TUZ to trwałe użytki zielone czyli  łąka  co do pakietu ptasiego = ornitologicznego polecam opłaca sie i kasa jest niezła

jezeli jestes nowicjuszem w obszarówce musisz byc  pweny ze nie bedzie łaka zgłoszona przez poprzedniego  użytkownika i ciebie  bo wyjdzie  w kontroli administracyjnej   i mozesz nie dostac do niej dopłat i jeszcze nałoza ci kare która potrącą ci z kolejnych dopłat

#27 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 22:08

Spokojnie już w tamtym roku byłem u kobiety i powiedziałem że na razie koniec dzierżawy, umowy nic nie było więc dziękuje i miłego dnia.

Czyli lepiej zostawię to jako łąkę jak na razie i postaram się o ten pakiet ornitologiczny. Dopłata do gruntów i ten pakiet się sumują razem?

I tak na marginesie:

jeśli już wezmę ten pakiet to czy kiedys będe mógł to pole przekształcić w pole orne jesli tak to po jakim czasie?

a ten TUZ jak nazwa wskazuje TRWAŁE użytki zielone czyli że co one mają być zielonymi skora są to TRWAŁE czy to się tylko tak nazywa

#28 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 22:19

jezeli jest to łaka ja bym  raz w roku skosił wzioł dopłate  obszarowa  i dopłate do ptaszów   zapytaj w odr o doradce rolnosrodowiskowego on da ci namiary na najbliższego ornitologa ustal z nim czy działka moze sie kwalifikowac do ochrony ptaków i jaki  tam ptak bedzie  moze tak byc ze nie ma tam siedlisk chronionych ptaków  wtedy sa inne  mozliwosci i inne pakiety   obecnie ministerstwo pracuje nad rozporzodzeniami ustaw na 2015 wiec  jest jeszcze czas  doradca opracuje ci plan działalnosci i ustali ci i jak masz kosic  pozdrawiam

#29 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 08:01

to czyli zeby dostac doplate ma ptaszki nie trzeba byc na obszarze NATURA 2000?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 15:22

w woj. podkarpackim to widzę że tylko w boguchwale jest odr. A tam mam kawałek drogi, nie ma jakiego oddziału bliżej rzeszowa?

#31 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 16 styczeń 2015 - 13:58

Ja mam pytanie, czy żeby pobierać dopłaty obszarowe to trzeba mieć wykształcenie rolnicze? Bo tata jest z zawodu blacharzem i prowadzi własną firmę, ale normalnie opłaca KRUS i ma ok 1,8 ha nieużytku który w tym roku będzie rekultywowany. Czy jak ma ziemie i chce wziąć dopłaty to musi mieć wykształcenie rolnicze czy nie?

#32 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 13:59

Nie musi mieć wykształcenia rolniczego. 

#33 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 16 styczeń 2015 - 14:44

Takie pytanko czy jeśli zaoram łąke wezmę dopłaty do strączkowych bo takie zamierzam posiać to czy na drugi rok bede mógł to pole orne zamienić spowrotem na łąkę?

#34 Share lolkak

lolkak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:czarna muzyka, hiszpański, piłka kopana, Android, aktywny wypoczynek

Napisany 29 kwiecień 2015 - 07:56

Cześć,

Mój tata pobiera dopłaty, ale w przyszłym roku zamierza skorzystać z możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę. Musi jednak zaprzestać prowadzenia działalności rolniczej. Chciał umową darowizny przekazać gospodarstwo mnie. Czy skoro ja pracuję, mam odprowadzane składki na ZUS, (nigdy nie opłacałam KRUSu) to będę mogła starać się o dopłaty? Pole będzie nadal uprawiane, jednak wolałabym nie rezygnować z obecnej pracy i zajmować się tylko i wyłącznie gospodarką, bo areał jest na to za mały (3H własne). Dodatkowo nie mam wykształcenia rolniczego, ale to jak wcześniej wspomniano nie jest problemem.

Edytowany przez lolkak, 29 kwiecień 2015 - 07:56.

#35 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 29 kwiecień 2015 - 10:04

Witam mam takie pytanie skasowałem około 20 arów gdie rosły krzaki i jakieś stare dzewka owocowe i czy moge ten kawałek dołączyć do działki podlegającej do dopłat przy której były te krzaki i czy to się wgl opłaca

#36 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 07:26

jeżeli zmieścisz się w PEG to tak

Cześć,

Mój tata pobiera dopłaty, ale w przyszłym roku zamierza skorzystać z możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę. Musi jednak zaprzestać prowadzenia działalności rolniczej. Chciał umową darowizny przekazać gospodarstwo mnie. Czy skoro ja pracuję, mam odprowadzane składki na ZUS, (nigdy nie opłacałam KRUSu) to będę mogła starać się o dopłaty? Pole będzie nadal uprawiane, jednak wolałabym nie rezygnować z obecnej pracy i zajmować się tylko i wyłącznie gospodarką, bo areał jest na to za mały (3H własne). Dodatkowo nie mam wykształcenia rolniczego, ale to jak wcześniej wspomniano nie jest problemem.

jak najbardziej   zus nie ma tu znaczenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share lolkak

lolkak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:czarna muzyka, hiszpański, piłka kopana, Android, aktywny wypoczynek

Napisany 30 kwiecień 2015 - 07:41

Dzięki za odpowiedź. :-)