Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwiększenie wydajności

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik3311

Rolnik3311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:55

Zwiększenie wydajności Wiatm. Jestem nowy na forum i mam problem z żywieniem. Krowy (9sztuk) rano przed dojeniu dostają po 2,5kg śruty zbożowej + pasze uzupelniającą (Protamilk® Complete) . Po dojeniu dostają kiszonkę z kukurydzy ok. 20-25kg na szt. W południe dostają sianokiszonkę ok.10kg na szt. Około 14 dostają znowu kiszonke o godzinie 16 dostają po 2kg granulek pełnoproporcjonalnych(czy jakoś tak). po dojeniu dostają siano.Z wydajności krów jesteśmy bardzo nie zadowoleni wynosi około 4tys. Chciałbym aby krowy zaczęły dawać więcej mleka. Co sugerujecie co im zacząć stosować do jedzenia ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwiększenie wydajności Dzisiaj, 04:13
  •  

#2 Share grzegorz92

grzegorz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 18 luty 2014 - 21:10

Zwiększenie wydajności ja bym radził zmienić pełno porcjowe z sano na wipasz lub desche sam się przejechałem na sano i teraz dajemy inne i raz na rok bierzemy 1 dostawę z innej i jeśli jest poprawa to zmieniamy a jeśli nie to się zostaję jak na razie wipasz jest najlepszy a co do kukurydzy to powinny dostawać 2 razy dziennie rano i wieczorem wysłodki melasowane też poprawiają wydajność

#3 Share piterwx2

piterwx2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Mechanika

Napisany 18 luty 2014 - 21:10

Zwiększenie wydajności ziemniaki i buraki zsiekane na plasterki ( pomaga) ok 7-10 kg na sztuke
Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

#4 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:40

Zwiększenie wydajności Tak dla na początku, to zmień kolejność zadawania paszy: najpierw objętościowe, a potem treściwe, inaczej treściwe są natychmiast rozkładane przez florę żwacza i krowa nic z nich nie korzysta.Czyli kiszonka->pasza->kiszonka->pasza->zakładka

Edytowany przez agromatik, 18 luty 2014 - 21:41.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#5 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 18 luty 2014 - 21:54

Zwiększenie wydajności U mnie dostają tak:
Rano po doju kukurydza na to treściwe zaraz po rozdaniu. i za 30 min sianokiszonka z lucerny na to czego jeszcze nie zjadły. Po południu ok 16 to samo a po dojeniu słoma. Tresciwe trafiaja na kiszonkę z kukurydzy tak ze podczas jedzenia pobieraja ja razem z kiszonka i troche wymieszaja pasze mordami. Ale tak sie nauczyły ze czekają na te tresciwe i dopiero jedza. Czy ten system jest zły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Rolnik3311

Rolnik3311

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 luty 2014 - 18:44

Zwiększenie wydajności dzięki za rady a powie mi może ktoś jak urozmaicić ich jedzonko?

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 19 luty 2014 - 19:23

Zwiększenie wydajności Żołądek krowy to nie rozkapryszona panienka nie lubi zmian, preferuje monotonię i jednostajność. A tak na poważnie flora żwacza jest bardzo wrażliwa na wszelkie zmiany, dlatego ktoś wymyślił wozy paszowe które miksują i ujednolicają paszę dla bydła.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#8 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 19 luty 2014 - 19:34

Zwiększenie wydajności Do porcji żywieniowej możesz zawsze dorzucić dodatkowo śrutę wysokobiałkową (sojowa, rzepakowa), również kiszonka z roślin motylkowych (koniczyna, lucerna) działa mleko pędnie na mlecznice

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 22 luty 2014 - 16:07

Zwiększenie wydajności tak jak pisał agromatik. zmień kolejność krowy najpierw muszą dostać objętościowe a potem treściwe, inaczej mogą się zakwaszać. Jeśli w odchodach zauważasz niestrawione ziarna kukurydzy lub kuleją to już jest znak że się zakwaszają. Żeby dały więcej mleka powinieneś też dać wysłodki bo są mlekopędne a także śrutę sojową, rzepakową ok 0,5kg na szt dziennie. Wiesz może jakie masz białko w sianokiszonce? Możesz dorzucić mieszankę witaminową na lepsze pobieranie i kondycję krów.
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl