Skocz do zawartości

Zdjęcie

jałówka brak mleka

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemvx

przemvx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:31

jałówka brak mleka witam, pisze do Was bo nam proble , a mianowicie disiej rano ocieliła się jałówka (HF) rano dała jakieś 2,5l siary na wieczur 3l . Mam wrażenie jakby nie przypuszczała mleka bo powoli leci co radzili byscie mi w tej sytuacji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jałówka brak mleka Dzisiaj, 03:51
  •  

#2 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:04

jałówka brak mleka cielaka postaw koło wymienia jak zobaczy to przypuści

#3 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:53

jałówka brak mleka zrób jej zastrzyk z oksytocyny przed dojeniem.

#4 Share przemvx

przemvx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 luty 2014 - 06:18

jałówka brak mleka sprubuje z cielakiem , jak nie pomorze pojade po zastrzyk

zauwarzylem u niej taką żecz że jak zaczyna przypuszczać to kopie i zrzuca dujki z cycków i tak w koło

#5 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 19 luty 2014 - 10:47

jałówka brak mleka To normalnie przy jałówki nic nadzwyczajnego przednią nogę zginął i podnosisz na sznurku i stoi spokojnie

#6 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:53

jałówka brak mleka

sprubuje z cielakiem , jak nie pomorze pojade po zastrzyk

zauwarzylem u niej taką żecz że jak zaczyna przypuszczać to kopie i zrzuca dujki z cycków i tak w koło

Mam taki sam problem tylko że problem jest jeszcze taki że jałówka która się dziś ocieliła ma jeszcze bardzo krótkie strzyki. Wymię bardzo spuchnięte jest. Co u Ciebie pomogło?

#7 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 20:04

jałówka brak mleka Ludzie nie przesadzajcie, to jest dopiero pierwszy dzień po ocieleniu, są różne specyfikacje co do wzrostu wydajności. Jedna krowa da od razu 15 l inna bedzie stopniowo zwiekszać. Punktem kontrolnym jest dopiero 5 dzień po ocieleniu, dla osob ktore są pod oceną użytkowości mlecznej

#8 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 04 marzec 2014 - 07:15

jałówka brak mleka Z całą pewnościa rozdoji się, mnie weterynarze przestrzegają przed oksytocyna, puści mleko natychmiast, ale podobno może się uzaleznic i bedziesz dawał jej przed kazdym dojeniem. Także cierpliwości!oksytocyne się daje jak np. krowa wstrzymuje mleko, czujesz, że ma, a nie chce dać, być mnoze z powodu stresu poporodowego (miałam taka sytuację), wszystko wróciło do normy po paru dniach.

Mam taki sam problem tylko że problem jest jeszcze taki że jałówka która się dziś ocieliła ma jeszcze bardzo krótkie strzyki. Wymię bardzo spuchnięte jest. Co u Ciebie pomogło?

strzyki krótkie, bo zapewne "wciągnięte" przez zapuchnięte wymie. niekiedy nawet nie można dojarką wydoić:) zawsze w takiej sytuacji robię po dojeniu masaż i spryskuję wymię roztworem wody z octem. bardzo tani, dobry sposób.

cielaka postaw koło wymienia jak zobaczy to przypuści

tego nie polecam! przyzwyczai się raz dwa, jak cielaka sprzedasz to nie da podejśc do siebie.

Edytowany przez RolniczkazZawad, 04 marzec 2014 - 07:13.

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:43

jałówka brak mleka U niektórych sztuk niestety ale na długość strzyków nic nie pomoże, po prostu ma to już w swoich genach i nic na to nie poradzisz. Możesz jedynie potem dobierać buhaja tak aby przekazał w genach lepsze parametry.
Co do oksytocyny to stosować tylko w ostatecznych sytuacjach bo zwierze zrobi się leniwe, a sygnały dochodzące do przysadki mózgowej nie będą wywoływały naturalnego procesu uwalniania wcześniej wymienionego hormonu

#10 Share przemvx

przemvx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 13:06

jałówka brak mleka witam ponownie, teraz mam problem z drugą jałówką, przechodziła termin porodu dzisiaj o 3 tygodnie , cielak żyje bo czasami widać jak się w brzychu porusza. Co radzicie zrobić w tej sytuacji?

#11 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 14:44

jałówka brak mleka nic czekać aż się ocieli.

#12 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 20:55

jałówka brak mleka U mnie krowa co roku cieli sie po 4-5 tyg od terminu. Jesli jednak jeszcze z tydzien,poltora nie bedzie cielatka, to na wszeli wypadek wezwij weterynarza.

#13 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 01 kwiecień 2014 - 06:55

jałówka brak mleka 4-5 tygodni to chyba jakie żarty, 3 to u mnie przechodziła, ale nigdy więcej, chyba ze daty krycia pomylone
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#14 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 kwiecień 2014 - 07:02

jałówka brak mleka Jeżeli ktoś liczy termin na 9 miesięcy , to nic dziwnego że przechodzi 3, 4 tyg.
Powinno sie liczyć 40 tygodni , czyli 280 dni , od tej daty krowa ma prawo przechodzić około 2 tygodnie , jeśli się nie cieli, należy skonsultować sie z weterynarzem

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share przemvx

przemvx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 08:38

jałówka brak mleka a dawał ktoś z Was krowie zastrzyk na wywołanie porodu?