Skocz do zawartości

Zdjęcie

odchowalnik

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MPiotr

MPiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 luty 2014 - 17:59

odchowalnik Witam chciałbym zrobić odchowalnik na 50 kurczaków wymiary 2x1.1m z płyty osb (skrzynia już zbita w środku włożę przegródkę która będę przesuwał i powiększał im miejsce w miarę wzrostu kurczaków ) oczywiście wszystko obłożone styropianem żeby ciepło nie uciekało bo skrzynia będzie stała w pomieszczeniu nie ogrzewanym.
I tu mam pytanie ponieważ nie wiem jakie wybrać ogrzewanie mam stary grzejnik elektryczny mógłbym go podłączyć pod termoregulator, ale dużo prądu ciągnie bo ma 2000w, wyczytałem ze można zastosować przewód grzejny ale nie wiem jaką temperaturę osiąga taki przewód i czy nie spali mi się ściółka lub kurczaki nie poparzą sie od niego. Zostaje jeszcze opcja żarówki tzw. Kwoki nie jest tak oszczędna jak przewód i chyba bym musiał dać dwie na tak dużą powierzchnie. Jakieś przemyślenia na ten temat?
Z góry dziękuje za pomoc

Edytowany przez MPiotr, 18 luty 2014 - 17:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
odchowalnik Dzisiaj, 13:12
  •  

#2 Share Suflidowo

Suflidowo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:GPR Suflidowo ,pakowanie jaj, sprzedaż jaj, produkcja jaj, hodowla drobiu, jaja klatkowe, jaja z wolnego wybiegu, jaja ściółkowe, jaja z chowu ekologicznego,

Napisany 19 luty 2014 - 13:59

odchowalnik sądzę, że żarówki wystarczą, dają dużo ciepła, a jest dobrze ogrzany więc ciepło nie będzie uciekało

#3 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, numizmatyka

Napisany 20 luty 2014 - 22:40

odchowalnik Też sądzę że kwoka najlepsza od x lat używam i się spisuje tylko czasami się przepalają.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 15 marzec 2014 - 22:15

odchowalnik Ja mam podobne wymiary odchowalnika tyle że węższy i mam zastosowane dwie "kwoki" 250W ale połączone szeregowo tak że na lampę przypada 125W i mogę je mieć z niewielkiej odległości a tym samym żywotność ich znacznie się wydłuża bo żarówka świeci połową mocy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Kamien1234

Kamien1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 13:40

odchowalnik

ja mam skrzynkę z desek drewnianych do odchowu, na dole wysypane trochę  słomy, w środku mam miseczkę na wodę i  karmę. odchowalnik ma wielkość 80 x 40 cm, i mam tam 37 sztuk w tym momencie. Ja stosuję teraz lampę z promiennikiem czerwonym 100 W i jestem zadowolony, bardzo dobrze grzeje pisklaki. Lampy są tez trochę tańsze niż jakieś sztuczne kwoki czy płyty grzejne. ja za swój zestaw dałem z tego co pamiętam ok. 80 zł