stg

Sposób na sianokiszonkę

Polecane posty

kalwas    4

A opłaca się zrobić pryzmę z 5,5 ha łąk? mam 16 dorosłych krów mlecznych młodzież 7 sztuk i jednego byka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Robiłbym to pierwszy rok i mam ciągnik t25a Leda tylko to na pryzmę nie za bardzo bo to piórko, musiałbym zapłacić koledze :P Łąki mam max 2km od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Też myślę że władek będzie za lekki. Łąki masz w miarę blisko. 5,5 ha to wszystkie Twoje łąki? Jak dokładniej i czym chciałbyś zbierać trawę, masz wycinak? Dotychczas wszystko szło na siano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Nie szło to na siano, ja beluję 5,5ha w baloty i zawijam folią, robię kiszonkę w balotach. To wszystkie moje łąki, mam tylko 13ha swojej ziemi. Wycinaka nie mam ale bym coś ogarnął żeby to dawać krówkom. Po prostu szukam tańszych kosztów organizacji paszy na zimę. Trawę zebrałbym w swoim zakresie przyczepą samozbierającą, można tak czy ta trawa też musi być pociachana jak kiszonka z qq? A kolega ciężkim sprzętem ujeździłby pryzmę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Lepiej gdyby trawa była pocięta, bo jak jest długa to sprężynuje się ale też da radę taką ubić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Może spróbujemy w tym roku ale nie jestem pewien, to nie ode mnie zależy tylko jeszcze "ojciec boss" hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie masz wycinaka to potem sobie bebechy wyprujesz zanim to wyrwiesz z pryzmy jak nie bedzie po cięta,jeżeli ktoś będzie ci tą usługę wożenia i cięcia wykonywał to władkiem wogule sie nawet nie podstawiaj bo jak wywali trawę z przyczepy to będzie prawie równa wysokosc z ciagnikiem,po pierwsze nie wjedziesz na to a jeśli ci sie uda to nie zdążysz ugniatać,chyba ze to będzie jakas mała przyczepka,naprawdę mała ;)

Ja mam tyle samo trawy,wozi mi to zawsze 2godziny 350zl/godz +duży,pełny obciaznimow ciągnik do ugniatania,to dodatkowe 120zl/godz.na pryzmę idzie folia podkładowa 250 za rolkę,na to stara z kukurydzy i to cale koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Nie mówię, że ja wgl będę próbował władkiem, kumpel mi może to ogarnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zobaczysz,jak krowy wcinają taka pocięta trawę,to co rok bedziesz robił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Ale to jak ją skoszę i na pryzmę prosto z pola to jak mam później pociąć? Zielony jestem w temacie kiszonki na pryzmie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jak nie masz sprzętu to nie potniesz,musisz znaleźć kogoś kto ma przyczepę do zielonej z nożami,a skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy był by wycinak.

Woże nową krone, i jak jest dobrze ugniecione to jest różnie z wyrwaniem łyżko-krokodylem, więc przyczepa z nożami i tak nie wiele da, wycinak co najmniej szczękowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

z mazowieckiego jestem, traw nie mam zbytnio świetnych ale nie ma na co narzekać, 1ha łąki obsiewał ojciec 3 czy 4 lata temu i trawa już coraz słabsza(siewne trawy tak mają, że do 5 lat chyba się utrzymują), trzeba będzie znowu zasiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JANCZAK1176
      Witam podczas montażu akumulatora (prawie nowy) nastąpiło pęknięcie akumulatora na zgrzaniu, istnieje jakiś sposób na sklejenie?
      Jakiś klej ?. Wiem że żywica nie klei się z kwasem akumulatorowym
      Proszę o podpowiedź
    • Przez kaszmir25
      Pasza sypka zawiesza się w "bucie" silosu, szukam na to jakiegoś patentu więc wszelkie podpowiedzi mile widziane .
    • Przez pawel9898
      witam,
      mam pewien problem ze ścianami w oborze, cały czas są brudne,w oborniku
      jak dotąd nie były tynkowane, tylko od czasu do czasu malowane wapnem, ale to jest słabe rozwiązanie, gdyż po miesiącu są znowu brudne, nie macie jakiś pomysłów czym pomalować te ściany, i czy mycie ich myjką ciśnieniową to dobry pomysł? da się temu jakoś zarazić ? czy trzeba tynkować? proszę o podpowiedzi
    • Przez Lukas85
      Koledzy, mam pytanie do uzyytkownikow ciagnikow z systemem EHR. Jestem w trakcie realizacji projektu implementacji takiego systemu do swojego NH TD 90. Wiem jak działa fabryczny EHR mam tylko pytanie odnosnie sterowania go przyciskami z blotnikow. Na panelu mam pokretlo od regulacji wysokosci podnosnika. Wyjasnijcie mi jak podjezdzam zaczepiac jakas maszyne i pokretlo od regulacji polozenia podnosnika jest w jakims polozeniu. Dojezdzam do maszyny wysiadam i przyciskam przyciski na blotniku zeby podniesc/opuscic tuz. przyciski te powinny od razu dzialac czy przed wyjsciem z ciagnika trzeba cos przelaczyc na panelu? To samo jest potem jak juz przyczepoie maszyne i wsiade do ciagnika to regulacja pozycji dziala pokretlem czy tez trzeba cos przycisnac?
      Bede bardzo wdzieczny za pomoc
    • Przez jm126
      Witam.  To moj pierwszy wpis wiec prosze o wyrozumialosc.  Otoz mam taki problem.  W jaki sposob mozna zaorac pole o ksztalcie trapezu o jednym boku prostopadlym do podstawy w jak najbardziej ekonomiczny sposob bez pustych przejazdow.  Ciagnik do operacji to c 360 z plugiem unia grudziadz trzy skiby. Dodaje fotke pola do wgladu

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj