johny_fucker

Sarny na zbożu.

Polecane posty

WItam! Koledzy zauważyłem, że od kilku dni na moim polu obsianym żytem ( 2ha) dzień w dzień wypasa się 9 saren. Myślę, że mogą narobić szkody dlatego zamierzam tam ustawić jakieś strachy czy coś w tym stylu. Podzielcie się jak radzicie sobie z dziką zwierzyną i czy macie jakieś sprawdzone sposoby. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Pozdrawiam Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Spróbuj przepłoszyć kilka razy np. petardą lub psy niech pogonią to być może przeniosą się gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Me97    1

albo koły 1,40 m wysokości i 3 druty kolczaste to powinno wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Żyto jest jednym z najbardziej rozkrzewionych zbóż, ruszy wegetacja to sarenki przeniosą się na inne pola, tez występuje u mnie ten problem co roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

jęczmień jeszcze bardziej się krzewi,później to bydło przenosi się w kukurydzę przydała by się wizyta tych gości

swoją drogą kiedyś w pszenicy późno sianej zagnieździły się dziki a jelenie zrobiły sobie zawody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Odkopię zeszłoroczny temat, bo też mam problem z sarnami. Dzisiaj zajeżdżam na pole obsiane żytem hybrydowym a tam w najlepsze stołuje się całe stado saren, około 10 sztuk. Widok tych fajnych zwierzaków jest dość regularny i obawiam się że ich obecność zmarnuje cały wkład włożony w tą uprawę, a jest ona bardzo kosztowna. Czy to prawda, że na wiosnę sarny zostawią zboża w spokoju i przeniosą się na dzikie łąki? I w jaki sposób można z nimi walczyć, aby przestały odwiedzać moje pole? Czytałem o takich metodach, że np. można zabrać psa na spacer aby oznaczył pobliski teren i w ten sposób sarny, które mają przecież czuły węch, będą bały się podejść do tej okolicy. Myślałem też o ogrodzeniu pola, ale to trochę kosztowne i kłopotliwe rozwiązanie. A może istnieją jakieś chemiczne sposoby, jakieś opryski które zmniejszyłyby smakowitość zboża czy coś w tym stylu?

 

Bardzo proszę o rady, nie mam nic przeciwko sarnom bo to urocze stworzenia, ale niech się trzymają z dala od pól uprawnych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam ogromny problem z sarnami , w tym roku z powodu bezśnieżnej zimy żyto jest wręcz wystrzyżone ! Na polu pasie się nawet 30 saren jednocześnie . Czasami myśliwi zastrzelą sarnę i jest dzień spokoju . Wieczorne spacery z psami też są skuteczne :)


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

U mnie aż tak wystrzyżone nie jest. Jest raczej spora większość pędów nienaruszonych ale niestety problem rośnie. Myślałem, żeby oprócz wyprowadzania psa, rozwiesić w okół pola na drzewach szmatki zmoczone jakimiś silnymi perfumami albo benzyną, to może sarny przestrasza się intensywnego zapachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawebigos75    0

Witam, mam pytanie? 

Sarny zjadły mi 2 h żyta bojko, to wczesna odmiana. 

Ktoś wie, czy takie żyto odrośnie, czy trzeba je zaorać ?  

 

Edytowano przez pawebigos75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Jak rośliny nie zostały wyrwane z ziemi a jedynie poodgryzane są pędy/liście to odrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawebigos75    0

Dzięki za odp.

Nie wiele zostało. Zjadły masę zieloną, czyli liście, praktycznie do samej ziemi. Korzenie zostały nieruszone.    

Obok mam 2 h żyta hybrydowego - na szczęście te ma słabszą wegetację, więc Sarny go tak nie zjadły. 

W Sobotę ma być komisja z koła łowieckiego, ciekawe co powiedzą.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakul91    0

Witam. 

Też odswieze temat gdyż mam podobny problem sarny stosując się na polu z pszenica. Jak z nimi walczyć? Jakieś ostrasacze na dźwięk słyszalny przez sarny? Ubrania ludzi ? Niestety ogrodzenie odpada. Może ktoś coś fajnego wymyślił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ElectroSonic
      Czesc .
      Od razu przepraszam jezeli temat byl juz walkowany... szukalem odp. na moje problemy ale nic nie znalazlem na forum.
       
      Mam problem z sarnami na polu z rzepakiem...nie jest go za wiele bo 2 hektary ale te paskudy tak go w tym roku poobgryzaly,ze miejscami zostala gola ziemia lub tylko wystajacy korzen .
       
      I moje pytanie jest takie-Jak walczyc z tymi potworami? (okolo 15 szt.)
       
      Strachy nie pomagaja ,przeganianie nie pomaga, zapachy nie pomagaja...
    • Gość
      Przez Gość
      Mam 100 sadzonek leszczyny rocznych.Mój problem polega na tym,że sarny niszczą drzewka.Jak temu zapobiec.Myślałem o rozwinięciu plantacji, ale w takim wypadku raczej pozostanę przy tym stanie.
    • Przez rolnikpoland
      Witam,
       
      W tym roku posadziłem ziemniaki blisko lasu i niestety z tego powodu mam dość spory problem z dzikami, sarnami itp. Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie ogrodzenia elektrycznego, ale szczerze mówiąc aby kupić dobry elektryzator troche pieniedzy jest potrzeba, szukam innego, tańszego rozwiązania. Co proponujecie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj