Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sarny na zbożu.

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share johny_fucker

johny_fucker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 luty 2014 - 11:36

Sarny na zbożu. WItam! Koledzy zauważyłem, że od kilku dni na moim polu obsianym żytem ( 2ha) dzień w dzień wypasa się 9 saren. Myślę, że mogą narobić szkody dlatego zamierzam tam ustawić jakieś strachy czy coś w tym stylu. Podzielcie się jak radzicie sobie z dziką zwierzyną i czy macie jakieś sprawdzone sposoby. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam Michał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sarny na zbożu. Dzisiaj, 13:57
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 luty 2014 - 12:36

Sarny na zbożu. Spróbuj przepłoszyć kilka razy np. petardą lub psy niech pogonią to być może przeniosą się gdzie indziej

#3 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 17 luty 2014 - 16:21

Sarny na zbożu. albo koły 1,40 m wysokości i 3 druty kolczaste to powinno wystarczyć

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share johny_fucker

johny_fucker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 luty 2014 - 16:55

Sarny na zbożu. Nie no bez szaleństw, zanim ja ogrodze dwa hektary drutem kolczastym to będą żniwa.

#5 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 22:17

Sarny na zbożu. ni żebym zachęcał to nielegalne http://www.youtube.c...uUqDYk5JE#t=257 http://www.youtube.c...s8YiSBSEec#t=35

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 22:39

Sarny na zbożu. Żyto jest jednym z najbardziej rozkrzewionych zbóż, ruszy wegetacja to sarenki przeniosą się na inne pola, tez występuje u mnie ten problem co roku

#7 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 23:36

Sarny na zbożu. jęczmień jeszcze bardziej się krzewi,później to bydło przenosi się w kukurydzę przydała by się wizyta tych gości http://www.youtube.c...JRHKwGZ0KY#t=50 swoją drogą kiedyś w pszenicy późno sianej zagnieździły się dziki a jelenie zrobiły sobie zawody

#8 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:17

Sarny na zbożu.

Odkopię zeszłoroczny temat, bo też mam problem z sarnami. Dzisiaj zajeżdżam na pole obsiane żytem hybrydowym a tam w najlepsze stołuje się całe stado saren, około 10 sztuk. Widok tych fajnych zwierzaków jest dość regularny i obawiam się że ich obecność zmarnuje cały wkład włożony w tą uprawę, a jest ona bardzo kosztowna. Czy to prawda, że na wiosnę sarny zostawią zboża w spokoju i przeniosą się na dzikie łąki? I w jaki sposób można z nimi walczyć, aby przestały odwiedzać moje pole? Czytałem o takich metodach, że np. można zabrać psa na spacer aby oznaczył pobliski teren i w ten sposób sarny, które mają przecież czuły węch, będą bały się podejść do tej okolicy. Myślałem też o ogrodzeniu pola, ale to trochę kosztowne i kłopotliwe rozwiązanie. A może istnieją jakieś chemiczne sposoby, jakieś opryski które zmniejszyłyby smakowitość zboża czy coś w tym stylu?

Bardzo proszę o rady, nie mam nic przeciwko sarnom bo to urocze stworzenia, ale niech się trzymają z dala od pól uprawnych. :)

#9 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 17 marzec 2015 - 19:29

Sarny na zbożu.

Też mam ogromny problem z sarnami , w tym roku z powodu bezśnieżnej zimy żyto jest wręcz wystrzyżone ! Na polu pasie się nawet 30 saren jednocześnie . Czasami myśliwi zastrzelą sarnę i jest dzień spokoju . Wieczorne spacery z psami też są skuteczne :)

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:28

Sarny na zbożu.

U mnie aż tak wystrzyżone nie jest. Jest raczej spora większość pędów nienaruszonych ale niestety problem rośnie. Myślałem, żeby oprócz wyprowadzania psa, rozwiesić w okół pola na drzewach szmatki zmoczone jakimiś silnymi perfumami albo benzyną, to może sarny przestrasza się intensywnego zapachu.