kaczmarek28

rzeka która zabrała 3/4 działki

Polecane posty

kaczmarek28    7

Witam. mam problem odziedziczyłem działkę która kilkanaście lat temu przylegała do rzeki. lecz teraz po obejrzeniu jej na geoportalu i satelicie Google szczena mi do podłogi opadła 3/4 działki jest pod wodą (działka znajduję się akurat w miejscu gdzie rzeka ma zakręt) i ciągle nadbiera działki wyszło na to że kawał rzeki jest na moim i pół dość dużej wyspy która ta rzeka zrobiła :/ wiec panowie gdzie się udać żeby mi państwo zrekompensowało straty w tej działce. Bo nikt mi nie kupi działki gdzie z 50 arów zrobiło się 10-15 arów za taką cenę która by zadowalała. sorki że się tak rozpisałem ale co polecacie zrobić w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dowiedz się w gminie do kogo należy rzeka i do niego o wykup, lepiej rzeczoznawcę zatrudnić do właściciel rzeki zaniży wycenę. Długo to trwa. Ja z 4 lata to ciągłem bo nigdy pieniędzy na wykup nie mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka-kr    0

Dowiedz się w gminie do kogo należy rzeka i do niego o wykup, lepiej rzeczoznawcę zatrudnić do właściciel rzeki zaniży wycenę. Długo to trwa. Ja z 4 lata to ciągłem bo nigdy pieniędzy na wykup nie mieli.

Tomek73 dobrze pisze. Z tą wycena to zawsze też jest problem - najlepiej podzwoń po różnych rzeczoznawcach, nakreśl sprawę i zapytaj o koszt - nieraz się można zdziwić rozbieznością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asan    0

Wszystkie wody płynące należą w Polsce do skarbu państwa, zarządcą jest RZGW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam. Tak jak w temacie poszukuje mapy obszaru rolniczego z podziałem na działki. Może to być mapa taka jak np. z geoportalu którą dołączamy do wniosku o płatności bezpośrednie z UE. Mapa powinnna miec minimum 300 ha powierzchni. Mam do wykonania projekt na studiach na wlasnie takiej mapce a nie mam pomysłu gdzie znalezc wiec pisze tu. Z góry dzięki za Waszą pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez kuba24051
      witam. ciotka chce wydzierżawić mi dzialkę rolną na której znajduje się jej gospodarstwo (dzialka ok 6ha i na kilku arach gosp.). jak to rozwiazac? chcialbym podpisac umowe na 10 lat i brac doplaty.
    • Przez qamil
      Witam.
      Trafia mi się okazja do nabycia działki ponad hektar  .  opiszę w skrócie w czym tkwi problem
      gość pracował x lat  i odprowadzał składki do zus. nigdy nie uprawiał osobiscie tej ziemi(była w dzierżawie)
      Jakieś 10 lat temu przestał pracować ,    i nie opłaca ubezpieczenia w krus. 
      do tego brał różne providenty  i inne złodziejstwo.
      I tu tkwi pytanie  czy wogóle idzie gdzieś sprawdzić  czy to pole nie jest zadłużone w tych złodziejskich parabankach??    oraz   czy  krus  może " żądać" jakiś pieniędzy  od nowego właściciela??
      Na co jeszcze warto zwrócic uwagę?
       
      pozdrawiam
    • Przez MariuszKlim
      Witam, czy jeśli zakupię działkę rolną 0.533h w miasteczku  to mogę ubiegać się o zwolnienie z niej jakiś procent z podatku rolnego?
      Nie jestem VATowcem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj