Skocz do zawartości

Zdjęcie

przepisanie gospodarstwa co sie oplaca?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateo151923

mateo151923

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:24

przepisanie gospodarstwa co sie oplaca? Witam! Mam 21 lat i rodzice chca przepisac mi gospodarstwo. Mamy 36ha i bydlo mleczne. Zastanawiamy sie co bylo by lepsze: przepisanie calosci gospodarstwa na mnie (rodzice wymowia sobie emeryture u mnie) czy tylko sredniej krajowej i czesci krow zeby dostac wiekszosc doplat do hodowli zwierzat.
Zastanawialismy sie nad pierwsza opcja ale wujek namieszal nam w glowie ze poprzez podzielenie gospodarstwa bedziemy mieli wiecej doplat. Jak cos zle pisze to mnie poprawcie. Czekam na odpowiedzi! Mieszkam w woj. mazowieckim. Dzieki!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przepisanie gospodarstwa co sie oplaca? Dzisiaj, 07:11
  •  

#2 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:56

przepisanie gospodarstwa co sie oplaca? Z tego co słyszałem to dopłat większych nie będzie jeśli podzielisz gospodarstwo i nie wiem czy to prawda ale obiło mi się o uszy że przy takim podziale można mieć problemy z otrzymaniem premii dla młodego rolnika
Jeśli to co napisałem to tylko plotka to przepraszam

#3 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 16 luty 2014 - 20:58

przepisanie gospodarstwa co sie oplaca? nie będzie już dopłat do hodowli. poczytaj na forum bo jest multum takich tematów jak twój. pozdro

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:25

przepisanie gospodarstwa co sie oplaca? Wstrzymaj się z przepisaniem do naboru na młodego rolnika, podział może mieć sens jeśli w nowym prow będą małe areały do dopłat rolnośrodowiskowych (gradacja) np program realizujemy na całej powierzchni gospodarstwa (bo musimy) a dopłata rolnośrodowiskowa będzie tylko do np 20 ha a tak się zapowiada, więc tu dwa gospodarstwa miałyby sens. Jeszcze ta restrukturyzacja małych gospodarstw (60 tyś premii ) to też może być dobry kierunek. Generalnie nie słuchaj wujka, nie wierz we wszystko co piszą na forach, tylko zacznij śledzić nowy prow bo to może ci się opłacić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:12

przepisanie gospodarstwa co sie oplaca? dobrze kolega radzi a co do podziału gospodarstwa to nie takie głupie no chyba że rodzice są już w wieku emerytalnym lub wczesno emerytalnym. Co do samego odpisu to pamiętaj także o zwierzętach zęby je ująć. A w tym roku już ma nie być płatności zwierzęcych jak również UPO ale to na razie gdybanie. A przy podawaniu wartości gospodarstwa i zabudowań to nie podaj wartości faktycznej tylko jak najniższą ale w miarę realną. Mniej zapłacisz u notariusza.

#6 Share mateo151923

mateo151923

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 luty 2014 - 01:48

przepisanie gospodarstwa co sie oplaca? Wielkie dzieki za odpowiedzi! RYKI i BLONDYNEK2004 dali mi do myslenia i naprowadzili na dobry trop. Dalej powinienem ogarnac sam. Rodzice maja 49 i 45 lat wiec sa jeszcze w sile wieku. Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 14:32

przepisanie gospodarstwa co sie oplaca? dołącze się do pyania dostanę premie na młodego rolnika i moje pytanie co się lepeij opłaci podział czyli ojciec załapał by się na te 60 tysi a ja premie 100 czy lepeij jak ojciec zrezygnuje z całego gospodarstwa i dostanie 120% dopłat 6 lat do przodu tylko brakuje mu 4 lat do emerytury i czy można tak zrobić?