Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux.

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 16 luty 2014 - 19:28

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. Koledzy, mam do Was takie pytanie. Mam pług Agrolux MRSD I mam problem z ustawieniem. Ponieważ gdy go ustawię tak jak niby miałby być ustawiony to tył ciągnika ściąga mi zaoranei i wycierają się płozy. A gdy próbuję ustawić go tak jak miało by być prawidłowo to pierwsza skiba mi nie dorzuca. I moje pytanie jest takie, czy ten gruby płaskownik musi być w linii prostej? Czy może być tak na ukos jak jest teraz lub nawet bardziej?? I czy szerokość ciągnika ma jakieś znaczenie, tzn czy ciągnik może być za szeroki do danego pługa? 15022014076.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. Dzisiaj, 20:45
  •  

#2 Share Tony666

Tony666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Nowości techniczne

Napisany 16 luty 2014 - 19:43

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. jaką masz rozstaw tylnych kół miedzy felgami

#3 Share PIOTREKT6050

PIOTREKT6050

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:23

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. Może ten Filmik Ci pomoże.

#4 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 luty 2014 - 22:27

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. W zależności od potrzeb używam do orki dwóch ciągników, jeden ma między kołami 140cm a drugi 155cm.
Fajny filmik ale czy coś pomoże to nie wiem. Bo takich już kilka widziałem, fakt że może nie tak dokładnych. I tak mam jakieś ale co do tego mojego pługa ponieważ jedni mówią że ten płaskownik łączący pług z obrotnicą ma być w linii prostej z ciągnikiem ponieważ a drudzy mówią że nie prawda. I ja tam też byłbym skłonny powiedzieć że nie jest to prawdą bo wtedy pierwsza skiba nigdy mi nie doleci. Zresztą nawet patrząc po tym filmiku to odległość od bruzdy do dłuta pierwszego korpusu musi mieć tyle samo co odległość między płozą pierwszego korpusu a dłutem drugiego korpusu. Czyli wychodziło by na to że jednak ten płaskownik może być krzywo??? Dobrze rozumiem??

Edytowany przez PanJoker, 17 luty 2014 - 22:44.

#5 Share Tony666

Tony666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:52

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. ustaw ramiona na tą sama wysokość potem odciągi ramion i juz wystarczy wyregolowac pług szerokość orki i pierwszą skibe i nie patrz na jakies belki tylko jak zacowuje sie pług razem z ciągnikiem

#6 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 19 luty 2014 - 18:42

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. To żeby wszystko było równo to wiem. Tylko gdy właśnie reguluję szerokość pierwszej skiby to ten gruby płaskownik nie idzie prosto tylko krzywo. I nie wiem czy tak ma być. Bo wiadomo że między bruzdą a płozą pierwszej skiby, ma być taka sama odległość jak między dłutem drugiej skiby a płozą pierwszej. A w ogóle ciągnik ściąga itd... wkurza mnie to :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Tony666

Tony666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 19 luty 2014 - 23:39

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. nie patrz na żaden płaskownik bo nic ci to nie da jeżeli przód ciagnika ciągnie w oranke to za mała szerokość robocza pługa jeżeli w druga strone to za duża szer.rob

#8 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 20 luty 2014 - 08:48

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. wpisz w googla instrukcja obsługi agrolux i na pierwszym miejscu masz odpowiedz na twoje pytania

#9 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 21 luty 2014 - 19:50

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. Instrukcje obsługi do pługa mam. Jednak chciałbym zasięgnąć opinii i porad od użytkowników którzy takimi pługami robią. I nie ściąga przodu ciągnika tylko tył. A to szerokość robocza ma coś do ściągania ciągnika?? A jak są ciężkie warunki do orki to wiadomo że nie rozstawie pługa na maxa to w ogóle nie pojadę bo nie warunki na to nie pozwolą.

Edytowany przez PanJoker, 21 luty 2014 - 19:54.

#10 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1676 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:27

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. pewnie że szerokość ma do ściągania ciągnika,
a orzesz z luźnymi cięgnami bocznymi?? pług idzie prosto za traktorem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 luty 2014 - 08:52

Pomoc w prawidłowym ustawieniu pługa Agrolux. staram się orać z luźnymi cięgnami ale wtedy robi się jeszcze gorzej, bo cały pług idzie w stronę nie zaoranego i pierwsza skiba już nie dolatuje w ogóle.

Edytowany przez PanJoker, 24 luty 2014 - 08:53.