Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pavllik

Pavllik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 luty 2014 - 18:37

Hydraulika Witam kupiłem opryskiwacz wczoraj i jutro zamierzam się go przetestować. Chciałbym się zapytać czy ktoś wie co to za końcówka od hydraulika gdzie się ją podłącza bo nie mam takiego wyjścia w ciągniku a posiadam New Hollandy pronara i ursusy i w żadnych z nich nie ma.

Dodany obrazek
Dodany obrazek

Przepraszam za jakoś ale przed chwilą robione, powiedzcie mi od czego też jest ta wajcha to jakiś chyba zawór tak mi się wydaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika Dzisiaj, 17:32
  •  

#2 Share 8piotrek6

8piotrek6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 luty 2014 - 18:51

Hydraulika końcówkę wymień na euro i bedzie dobrze, a zawór podejrzewam że jest trójdrożny i albo na jedną stronę albo na drugą podajesz ciśnienie. Przynajmniej tak mi się wydaje, a nie ma więcej węży?

#3 Share Pavllik

Pavllik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 luty 2014 - 19:00

Hydraulika są jeszcze dwa od hydrauliki ale to chyba od ręczmego wychylania jednej strony albo drugiuejku górze albo ku dołowi

ciekawi mnie czy jak mam przy opryskiwaczu zbiornik na olej i ten zbiornik był nie używany bo przewody są odcięte to czy samym sterownikiem z kabiny rozłoże opryskiwacz czy będę musiał ręcznie hydrauliką w ciągniku rozkładać ?

Edytowany przez Pavllik, 16 luty 2014 - 19:08.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 16 luty 2014 - 19:31

Hydraulika Sterownikiem z kabiny obsługujesz elektrozawory ale żeby to działało to musisz podać ciśnienie oleju

#5 Share Pavllik

Pavllik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:03

Hydraulika a co by mi dało jakbym uzupełnił ten zbiornik z olejem i odpowiednio puścił przewody ? rozumiem że sterownik odpowiada tylko za elektrozawory a rozłożenie lanc ręcznie się steruję hydrauliką z ciągnika?

#6 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:32

Hydraulika Nie wiem jak dokładnie to masz zrobione ale myślę że tak: miałeś zamontowaną pompę hydrauliczną na opryskiwaczu która miała napęd od wałka WOM a olej dochodził do niej ze zbiornika o którym wspomniałeś. Miałeś wówczas ciśnienie gdy opryskiwacz pracował a elektrozaworami sterowałeś z kabiny ciągnika. Jak nie masz tego układu więc musisz podać obieg oleju do elektrozaworów z hydrauliki ciągnika.

#7 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:24

Hydraulika Skąd ten opryskiwacz? Nie z Francji przypadkiem?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#8 Share Pavllik

Pavllik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:43

Hydraulika boku27 to w jakim celu poprzedni właściciel zrezygnował z tego zbiornika z olejem? Bo z tego co rozumiem to teraz w całości za hydraulikę będzie opowiadała pompa w ciągniku a jakby było jak pierwotnie to WOM by zastąpił prace hydrauliki z ciągnika?

paktofonikas1987: Bardzo możliwe że z Francji (firma Blanchard) francuskie napisy na tabliczkach znamionowych ale z tego co mówił ten od którego odkupiłem to że z Niemiec a czemu pytasz ? Już z takimś czymś się spotkałeś ?

#9 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:08

Hydraulika Kupiłem rozsiewacz Sulky ściągany z Francji i miał takie złącza hydrauliczne.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:13

Hydraulika Zrezygnował bo pewnie pompa hydrauliki się popsuła którą miał zamontowaną na opryskiwaczu lub coś innego. A w ogóle pompa hydrauliki jest zamontowana na opryskiwaczu czy zdemontowana ?

Edytowany przez boku27, 16 luty 2014 - 22:14.

#11 Share Pavllik

Pavllik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 luty 2014 - 08:21

Hydraulika Ta która idzie do wałka to jest ale nie wiem czy nie powinno być jeszcze jednej do tego zbiornika

#12 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 luty 2014 - 08:48

Hydraulika Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Chodzi mi o pompę hydrauliki a nie pompę opryskiwacza która tłoczy ciecz ze zbiornika.Bo przeważnie pompa hydrauliki była montowana za pompą roboczą opryskiwacza i napędzana wałkiem Wom. Jeśli pompa hydrauliki jest zamontowana i jest dobra to ona wystarcza bo ona sobie zassie olej ze zbiornika

#13 Share Pavllik

Pavllik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 luty 2014 - 10:31

Hydraulika Zapytam żeby była jasność: Pompa hydrauliki w opryskiwaczu jest napędzana przez WOM? A ja mam problem tego typu że w zbiorniku jest pusto oleju nie ma i widać że ostatnio nie był wypełniany, wszelakie przewody rurki są ucięte zaraz przy wyjściu od zbiornika. Chodzi mi o to czy jakbym ten zbiornik olejem uzupełnił doprowadził w odpowiednie miejsce przewody to czy coś mi to da czy to jest tylko jako pewnego sensu dodatek bez którego możną się obejść?

Dodany obrazek

dorzucę jeszcze pytanie co to jest 1 a co to 2?

Edytowany przez Pavllik, 17 luty 2014 - 10:47.

#14 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 17 luty 2014 - 10:55

Hydraulika Weź zrób zdjęcia pompy opryskiwacza i tego zbiornika i wstaw. Nie wiem dalej czy nie mylisz pompy głównej opryskiwacza tzn. roboczej która tłoczy ciecz do oprysku z dodatkową pompą która była by do hydrauliki bo ewidentnie musisz mieć dodatkową pompę aby próbować złożyć to oryginalnie żeby opryskiwacz miał własne zasilanie hydrauliki . To co na zdjęciu to są elektrozawory od części roboczej opryskiwacza a nie od hydrauliki. Weź zrób więcej zdjęć tzn. żeby więcej było widać. A gdzie masz elektrozawory od hydrauliki ? Dojdziesz do nich po węzach od hydrauliki od siłowników do rozkładania belki.

#15 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 17 luty 2014 - 16:44

Hydraulika 2 wygląda jak elktrozawory od sekcji. Te dwa z lewej też za sekcję odpowiadają? Czy za coś innego? Bo wyglądają jak od regulacji ciśnienia.
1 ręczna sekcją włączasz jak potrzebujesz, żeby ciecz leciała tam gdzie prowadzi od niej wężyk

#16 Share Pavllik

Pavllik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:36

Hydraulika jutro zrobię zdjęcia coi jak i to opisze na piechote. Na opryskiwaczu jest zamieszczona tylko jedna pompa ta napędzana WOM ale znajomi którzy widzieli opryskiwacz twierdzą że powinna być jeszcze jakaś jedna zasilana olejem w zbiorniku który jest zamieszczony na opryskiwaczu.

Zdjęcię wiem że przedstawia elektrozawory ale chodzi mi konkretnie co przedstawiają strzałki doprowadzone do wylotów ( koniec strzałki tzn miejsce gdzie strzałka wskazuję miejsce dla mnie nie wiadome)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 20 luty 2014 - 12:32

Hydraulika Tam gdzie pokazują strzałki to miejsce na zamontowanie segmentu z pokrętłami do regulacji sekcji, widać jest to inaczej rozwiązane w dalszych częściach układu, albo są w innym miejscu.

Dodaj odpowiedź