Skocz do zawartości

Zdjęcie

System Topcon 350 czy Trimble CFX 750

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Daniel7414

Daniel7414

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 luty 2014 - 16:07

System Topcon 350 czy Trimble CFX 750 Witam.

Zastanawiam się nad kupnem zestawu do prowadzenia równoległego za pomocą autopilota 1-2cm.
I czy ktoś może mi doradzić który system jest lepszy Topcon czy Trimble.
I jakie sterowanie jest lepsze, dokładniejsze czy:
- wpięcie sie do hydrauliki układu kierowniczego ciągnika
czy
- zamiana kierownicy w ciągniku na elektryczną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
System Topcon 350 czy Trimble CFX 750 Dzisiaj, 15:15
  •  

#2 Share 1cris1

1cris1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:23

System Topcon 350 czy Trimble CFX 750 .

Edytowany przez 1cris1, 16 luty 2014 - 20:50.

#3 Share mdolata

mdolata

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO PRECYZYJNE

Napisany 16 luty 2014 - 20:36

System Topcon 350 czy Trimble CFX 750 Witam
Kolego jestem pewny że CFX 750 ma trchę więcej funkcji które w przyszłości moga się przydać a druga żecz to Trimble napewno jest bardziej intuicyjne w obsłudze. A co do układu kierowania to wszystko zależy od tego do czego będzie uzywany, czy ciągnik jest przygotowany pod auopilota (jeśli tak to bardziej się opłaca autopilot) itp. Będziesz miał pytania to pisz na priv.

#4 Share andrzejandrzrolnik

andrzejandrzrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 luty 2014 - 11:40

System Topcon 350 czy Trimble CFX 750 Witam,
Kolego mam znajomego Anglika, któy przetestował na swoim gospodarstwie Topcon 350 jak i Trimble i Agleader i z tego co pamiętam mówił, że na tę chwilę Topcon ma najlepszą konsolę. Widziałem na targach w Hanowerze konsolę 350 i jest dość prosta w obsłudze , dla mnie bardzo intuicyjna. Starsze konsole niedotykowe takie jak 110 i 150 są trochę mniej intuicyjne.
Topcon jest sprzedawany w Polsce przez firmę TPI i ma jako jedyna firma sieć poprawkową współpracującą z GPS i GLONASS.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Daniel7414

Daniel7414

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 luty 2014 - 12:48

System Topcon 350 czy Trimble CFX 750 właśnie bedzie brany ten GPS z automatycznym prowadzeniem i będzie głównie używany do siewnika więdz musi być jak najdokładniejszy i które prowadzenie jest dokładniejsze czy to z kierownicą elektryczną czy to wbudowane w hydraulike układu kierowniczego????

i ciągnik nie jest przygotowany pod GPS ale koszt jednego i drugiego systemu jest taki sam

Przepraszam wpisałem zły model GPS zamiast TRIMBLE CFX 750 chcemy wziąść TRIMBLE FmX GPS+GLONASS

#6 Share mdolata

mdolata

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO PRECYZYJNE

Napisany 18 luty 2014 - 11:52

System Topcon 350 czy Trimble CFX 750 Witam
Co do tego czy Topocon czy Trimble to rozmawailem niedawno z dość dużym producentem ziemniaków i cebuli, byli niedawno w Holandii i zauważylie że pracuja na nawigacji Trimble, popytali się ich trochę i w Holandii stwierzdili że z Topconem były problemy zawiszał się, gubił bardzo często sygnał RTK i w ostatniej chwili zrezygnwali z zakupu Topcona na rzecz Trimble.

#7 Share Janosik

Janosik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 luty 2014 - 09:40

System Topcon 350 czy Trimble CFX 750 Hello,
poprzednicy na forum przedstawiają swoje znakomite systemy. I słusznie.
Ale, widziałem, że na Agritechnice 2013 w Hannoverze oraz Polagrze-Premierach 2014 Claas pokazał swoje nowe terminaleGPS PILOT S7 i S10. Wyglądają niezwykle solidnie i przejrzyście. S10 obsługuje też ISOBUS. Są do zamontowania w wariancie z hydrauliką lub kierownicą elektyryczną. Dokładności od EGNOS (+/- 15-30 cm) do RTK / RTK NET ASG-EUPOS (+/- 2-3 cm). RTK NET ASG EUPOS - wyśmienita dokładność i to bezpłatnie!
Może powninieneś odwiedzić najbliższego dealera Claasa aby mieć spokojne sumienie, że rzeczywiście wybrałeś najbardziej optymalne rozwiązanie dla waszego gospodarstwa?
Dobrego wyboru!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share pazdzioch256

pazdzioch256

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:08

System Topcon 350 czy Trimble CFX 750 Jeżeli interesuje was nawigacja TRIMBLE CFX 750 to zapraszam na stronę www.polski-agrofoto.pl dla forumowiczów specjalne ceny.

Dodaj odpowiedź