Polecane posty

rafal116    0

witam o poprzedniego roku jestem posiadaczem rozsiewacza STRUMYK 300l http://allegro.pl/rozsiewacz-do-nawozow-6-lopatkowy-i3879756503.html (ten pomarańczowy do zbóż) posiada on 6 łopatek i 2 dziury którymi leci nawóz. Wielkość dziur regulowana jest 2 wajchami. Do wajch przylega blacha z otworami według mnie jest to jakaś podziałka bo można tam włożyć sworzeń i zablokować w ten sposób przesunięcie się wajch po uwczesnym ustawieniu normy wysiewu. Może ktoś będzie wiedział na którą dziurkę w blasze ustawić te wajchy aby wysiać 200kg saletry na 1 h. Ten rozsiewacz będzie pracował z c330.

Edytowano przez rafal116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

No właśnie. Użytkuje ktoś ten rozsiewacz? Jakieś opinie?

Odświeżam

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perezek21    0

Jestem posiadaczem rozsiewacza dwu talerzowego strumyk 600 l. Z tabeli wysiewu chyba prawdziwe jest tylko ustawienie łopatek na daną szerokość roboczą. Wysiewałem nim wapno granulowane oraz amofoskę. Amofoskę wysiewa całkiem fajnie, sprawdzałem pole i wysiewa dość równomiernie. Wapno już trochę gorzej, ale głównie przez to, że trochę zawilgocone. Ogólnie miałem problem z dobraniem odpowiedniej szerokości otworu tak by wysiał mi w odpowiednich ilościach. Przy wiosennym wysiewie azotu przewiduję ,że podziałka którą opisał producent w ogóle się nie sprawdzi. Prawdopodobnie będę robił próby kręcone tym rozsiewaczem, po czym ważył ilość wysianego nawozu itd. aż otrzymam pożądaną dawkę na ha przy zadanym ustawieniu. Dodatkowym problemem w tym rozsiewaczu jest jego płaskie dno, przez które zostaje trochę nawozu oraz mieszadło (pręt zagięty do dna) wygiął się po pewnym czasie pracy. Kolejną wadą jest rdza która pojawia się na zewnętrznej stronie rozsiewacza przy wylocie nawozu. 

Plusy rozsiewacza:
- cena: 4000 pln za 600 l z plandeką i hydraulicznym otwieraniem.
- szybko zmienia się ustawienia łopatek
- szerokość rozsiewania jest prawdziwa
- równomierność rozsiewu zadowalająca. 

Minusy:

- tabela wysiewu do tej pory mi się nie sprawdziła
- troszkę rdzy
- kształt mieszadła

Edytowano przez perezek21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawloo589    0
Napisano (edytowany)

Też posiadam strumyka 600 l z hydrauliką od sierpnia , ma ktoś może tabele wysiewu saletry amonowej tym rozrzutnikiem ? chodzi mi o dawkę ustawienie otworu wyspowego na jakim oczku  ma być ustawiony, zeby sypał np. na 250 kg /ha . U mnie jest od 0 do 10 podziałka . 

Edytowano przez Pawloo589

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver94    0
Napisano (edytowany)

ciezko jest uzyskac jaki kolwiek nastaw. zeby bylo wiarygodnie trzeba bylo by nie patrzec na ustawienie obydwu dzwigni poniewaz te dzwignie są łaczone z zasuwkami  tak jak by szpilką i dwoma nakretkami ktore sie kontruje. a wiec wystarczy ze o pare obrotów wiecej bedzie przekrecone wiecej i juz bedzie inna szczelina otwórów. Ja powiem ze NPK sieje na 2 dziurce od strony lejka tzn zawleczka wsadzona w 2 dziurke a dzwignie są za zawleczka oparte o nią ,wychodzi okolo 350-400kg/ha ale tak jak mówie u mnie jest to druga dziurka a w innym moze byc to 1 albo 3 zalezy jak jest podkrecone na tych szpilkach. Ja sieję Ursusem 2812(MF235)  bieg 1 szosowa lub 2 .  obroty 1500 . ysiew tym rozsiewaczem czy innym lejkiem to jest loteria :D jak sie troche posieje to ma sie mniejwiecej oko :D czy Ci starczy te 300-400 kg na ha czy brak badz zostanie. Niewiem jak u was ale u mnie po przestawieniu łopatekdo przodu ostrzejszy kąt wzgledem tarczy ,zasiegsie poprawil ale jakosc rozsiewania spadła  nie rozsypywał równomiernie tylko robil takie sciezki na skrajach przejazdu. Moze ktos ma jakis sprawdzony patent na ustawienie tych łopatek  cos słyszałem ze co drugą skracają i wtedy równiej sieje. Ogolnie to trzeba posiac troche nim i mniej wiecej sie bedzie wiedziec jak ustawic zeby wysiac zamierzana ilosc . Niestety nawóz jest zbyt drogi zeby sobie robic eksperymenty  od tak. a jak jest czas siewu to zabardzo niema czasu na dłubanie przy tym dziadostwie. nawozy w ziemie wysiewane wybaczaja wszystykie jego wady ..ale zasilanie nim zbóz nic nie przepusci... widac wszystko .. po kilku dniach . Jedynym plusem tej maszyny to jest to ze nie trzeba chodzic z koszyczkiem innych zalet nie widze. Sciezki przejazdó nie pokryja sie w zyciu z opryskiwaczem. i jeszcze ten  nierównomierny wysiew lewa 7 prawa 3 :D

Edytowano przez Laver94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek4534
      Witam wszystkich, pare dni temu zostałem posiadaczem rozsiewacza do nawozów Rauch beta 1100 i mam problem z prawidłowym podłączeniem przewodów hydraulicznych, a owe są 3, roziewacz posiada tez sterownik do pojedynczego otwierania i zamykania zasuw, oraz hydromotor do mieszania nawozu, patrząc na przewody jeden jest grubszy co świadczy że jest to powrót oleju natomiast dwa ciensze.... jeden do zamykania zasów, drugi do napedu hydromotoru, jak to zrobic zeby wszystko dzialalo bo jak próbuje to mieszadło sie kreci wolno albo wcale i trzeba te wajchy trzymac, wspolpracuje z mf3670. jeżeli ktos posiada taki rozsiewacz prosze o pomoc.
    • Przez Piters182
      Cześć. Zakupiłem rozsiewacz do nawozów najbardziej prestiżowej i najdroższej marki. Po upływie około 2 lat zaczęły pojawiać się oznaki korozji, a po 2 następnych latach niesamowicie zaczęła farba schodzić sama a pod farbą głębokie wżery korozji. Zacząłem to reklamować firmie która mi sprzedała, powiedzieli że to normalne, bo rozsiewacz jest pomalowany ekologicznymi farbami, powiedzieli żeby podesłać im zdjęcia,  kilkakrotnie zgłaszałem, wysyłałem zdjęcia ale zawsze było bez żadnej odpowiedzi. Na dzień dzisiejszy mało już co zostało farby na tym rozsiewaczu, nie długo będą dziury się robić, palcami można płaty farby ściągać. Jeśli by był to polskiej firmy rozsiewacz za 5 tyś zł to bym jakoś to przeżył, ale jak się kupuje MERCEDESA  w rozsiewaczach i płaci się grube pieniądze to już coś człowiek chce wymagać, ale jak nawet 5 lat taka maszyna nie może wytrzymać to coś jest nie tak. Mam w planach napisać jakieś im pismo w którym będzie zawarta przymusowa odpowiedz od firmy co z tym dalej robić. Czy komuś się zdarzył podobny w tym stylu problem z maszyną i doradzi co zrobić w tej sytuacji ?
    • Przez Fortis160
      Witam dostałem ofertę na Bogballe L1 plus hydraulicznie otwierane zasuwy,plandeka,nadstawki na 1200l za 22tyś netto co myślicie o tym rozsiewaczu mówią że to "mercedes" wśród rozsiewaczy,może są jacyś użytkownicy takiego i się wypowiedzą na jego temat
    • Przez artur1295
      Witam
      Ostatnio kupilem rozsiewacz nawozu firmy amazone za-s o pojemności 400l i czy ma moze ktos tabele wysiewu do tego rozsiewacza i jak ustawic łapki żeby wysiewały 12m o ile sie da 
      z gory dzięki
    • Przez kamil255
      Witam, posiadam ten rozsiewacz i jest ustawiony na 12m bo takiej szerokości mam ścieżki. Chciałbym dowiedzieć sie od osób uzytkujacych ten sprzet jak ustawić łopatki na 15m do nawozów przedsiewnych NPK typu polifoska,zawsze to jakaś oszczędność czasu przy większej szerokosci rozsiewu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj