Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere seria 9xx i 10xx

455 odpowiedzi na ten temat

#161 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 30 czerwiec 2011 - 04:16

John Deere seria 9xx i 10xx Tak żaluzjowe,ale to dalej zależy od ustawienia kombajnu i umiejętności kombajnisty.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere seria 9xx i 10xx Dzisiaj, 07:12
  •  

#162 Share rasello

rasello

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 10:58

John Deere seria 9xx i 10xx dzięki. czyli lepiej kupić starego john deerea niż starego claasa.

#163 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 01 lipiec 2011 - 05:45

John Deere seria 9xx i 10xx Dokładnie jak piszesz np.JD970 polecam
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#164 Share majs

majs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 22:17

John Deere seria 9xx i 10xx Witam wszystkich.
Mam problem z hydrobalansem w JD 1068H.
Po włączeniu automatycznego wyrównywania poziomu kombajnu do podłoża z niewiadomego powodu przechyla maksymalnie na lewą stronę. Odpowietrzyłem siłowniki, przechylałem na maksa w lewo w prawo i auto. jak było napisane i to też nic nie dało. Sprawdzałem mechanizm tym sterujący również się nie zacina. Wydaje mi się , że zaczeło szwankować po awarii węzyka od siłownika wysypu. Wyleciało sporo oleju ale myślę, że po odpowietrzeniu powinno się naprawić ale tak się nie dzieje...
Czy ktoś z was miał taki problem. Proszę o pomoc!

#165 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 12:43

John Deere seria 9xx i 10xx bo może jest zbyt mało oleju na chłopski rozum
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#166 Share majs

majs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 22:16

John Deere seria 9xx i 10xx Na chłopski rozum, jest to zbyt banalne:)
Oleju jest odpowiedni poziom - Uzupełniałem.
Prosiłbym o radę jeśli ktoś miał z tym do czynienia.

Edytowany przez milanreal1, 12 lipiec 2011 - 22:55.
cytowanie poprzedniego posta

#167 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 14:12

John Deere seria 9xx i 10xx czy ktoś zna przyczynę przegrzewania się silnika w 1055 oprócz uszczelki pod głowicą ? wszelkie sugestie mile widziane
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#168 Share dronningborg6

dronningborg6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 19:23

John Deere seria 9xx i 10xx Ja bym umył chlodnicę porządnie, jeżeli mówisz że uszczelka pod głowica to może i gumki na tulejach też przepuszczają.
Czy wymieniał ktoś panewki na wytrząsaczach. W tamtym roku urwał się na wał i razem z nowym wałem wymieniliśmy nowe panewki i gościu ze sklepu powiedział nam że te panewki są góra na 100h a żeby dłużej chodziły to trzeba założyć oryginalne koszt to ok.190zł 1 komplet. Tak się zastanawiam czy jest sens inwestować te 8x190 jak te panewki nie maja luzu chociaż kombajn zrobił już na nich z 70h. Może ktos zakładał takie panewki nie oryginalne i ma orientacje ile to może wychodzić.

#169 Share majs

majs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:23

czy ktoś zna przyczynę przegrzewania się silnika w 1055 oprócz uszczelki pod głowicą ? wszelkie sugestie mile widziane

Sprawdź filtr powietrza. Jeśli czyścisz i nadal się grzeje to prawdopodobnie turbina pada ale to czułbyś w mocy. Jeszcze możesz zdjąć chłodnicę odkamienić i wymyć porządnie.
Myślę, że jeszcze paski mogą się slizgać lub pompa wodna ale raczej mało prawdopodobne.

Czy wymieniał ktoś panewki na wytrząsaczach. W tamtym roku urwał się na wał i razem z nowym wałem wymieniliśmy nowe panewki i gościu ze sklepu powiedział nam że te panewki są góra na 100h a żeby dłużej chodziły to trzeba założyć oryginalne koszt to ok.190zł 1 komplet. Tak się zastanawiam czy jest sens inwestować te 8x190 jak te panewki nie maja luzu chociaż kombajn zrobił już na nich z 70h. Może ktos zakładał takie panewki nie oryginalne i ma orientacje ile to może wychodzić.

Jeśli chodzi o panewki drawniane to jednym z prostrzych rozwiązań jest zeszliowanie ich jak jest zbyt duży luz na wytrząsaczach. Tylko musisz szlifować wszystkie równo i taką samą ilość.
Tanio i pochodzi na tych bez wydatków.

#170 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:14

John Deere seria 9xx i 10xx Panewki spokojnie wytrzymają dużo więcej niż 100 h moj 970 ma tylko smarowane tawotem raz na sezon i nie moge narzekać a widać ze nie wszystkie sa oryginalne. Starszy miał kiedyś 730 i to dwie sztuki dorabiał mu znajomy stolarz za znikome koszta :P i wytrzymały 3 sezony . Nie to zeby sie rozleciały tylko kombajn poszedł do żyda .

Co do grzania wyciagnij termostat zagotuj w garnuszku wody i zobacz czy sie otwiera jak nie to masz odpowiedź :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:21

John Deere seria 9xx i 10xx termostat jest wyrzucony a kombajn grzeje się pod dużym obciązeniem np. z sieczkarnią lub w temperaturze od 26 stopni, panewki ja wymienaiłem ale się grzały i założyłem stare

Edytowany przez atomik, 12 lipiec 2011 - 22:23.

#172 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:48

John Deere seria 9xx i 10xx Skoro panewki ci sie grzały to były za mocno spasowane musza mieć wyczuwalny luz na wale proponuje dociać z tektury dystanse pomiedzy dwie panewki i wtedy skrecac . co do grzania mozesz miec faktycznie chłodnice zakamienioną, wymiana to dośc spory wydatek. Ja miałem w poprzedni sezon podobny problem. jutro kończe dokładanie drugiej chłodnicy co powinno duzo pomóc ale bede wiedział dopiero w polu :D

#173 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 23:38

John Deere seria 9xx i 10xx podkładałem już i tak się grzały

#174 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 17:42

John Deere seria 9xx i 10xx @majs turbina w 1055 to "bardzo rzadki okaz" :lol: ,one wychodzily z 6 cyl wolnossacymi jednostkami.
Jesli chodzi o wymiane uszczelki pod glowica to nie ma sie czego obawiac bo robota bardzo latwa i przyjemna, lepiej teraz jak w połowie zniw silnik zatrzec i dopiero sie zacznie sraczka.
Proponuje zaczac od demontazu pompy wody, gdyz wychodzily egzemplarze z ebonitowym srodkiem ktory sie po prostu urywał i silnik nie mial obiegu.Mialem to samo w 3140 a to ten sam silnik, i slyszałem i kilku takich przypadkach.

#175 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 19:03

John Deere seria 9xx i 10xx o to już coś dziękuję będę próbował jak coś dam znać jakie są efekty

#176 Share majs

majs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 22:08

@majs turbina w 1055 to "bardzo rzadki okaz" :lol: ,one wychodzily z 6 cyl wolnossacymi jednostkami.

Nie miałem wiedzy na temat seryjnych silnikach tych modeli. Wiem, że od zbyt małego dopływu powietrza również może grzać się silnik.
Pozdrawiam.

#177 Share Piotrek74

Piotrek74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 14:06

John Deere seria 9xx i 10xx Odnośnie grzania się silnika to pierwsza podstawowa sprawa poza filtrami powietrza i termostatem to trzeba przemyć wodą chłodnię bo między blaszkomi zakleja się kurzem przez co brak jest chłodzenia powietrzem. Najlepiej wykręcić ją i na zewnątrz to zrobić.
Miałem to 2 lata temu w jd 1065. Po przeczyszczeniu jak ręką odjął.Podczas sezonu co dzień trzeba sprężonym powietrzem chłodnicę traktować, ale myślę że to oczywiste.

A panewki one będą się troche grzały.U mnie są kalamitki i je smaruję. A przed sezonem trzeba wyjąć i oczyścić bo kanałek na smar się blokuje.Luzy kasuję przez przeszlifowanie i jest ok.

Edytowany przez Piotrek74, 15 lipiec 2011 - 14:15.

#178 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 19:16

John Deere seria 9xx i 10xx akurat czyszczenie łacznie z wyjmowanie przerabiałem, wcześniej czyściłem raz na sezon i było ok a termostat jest wyjęty na stale bo też na niego najpierw padła decyzja

#179 Share siwy2777

siwy2777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 20:34

John Deere seria 9xx i 10xx OD czego jest wskaznik pod kierownica w kombajnie John Deere?? I gdzie powinien byc podłaczony bo u mnie jest właśnie zwinięty kabelek i nie jest podłączony ? Prosze o odpowiedz jezeli ktos wie

Załączone miniaturki

• 1663991257_3.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 wrzesień 2011 - 08:04

John Deere seria 9xx i 10xx naturalnie jest to wskaźnik przyśpieszacza na przekładni bezstopniowej inaczej mówiąc przyśpieszenie lub zwolnienie na każdym biegu, PROBLEM z przegrzewaniem rozwiązany odkamieniłem chłodnice i wymyłem myjką ciśnieniową po wyjęciu z zewnątrz z pianą aktywną, do tego nowy filterek powietrza, pompa wodna była ok dziękuję za pomoc

Dodaj odpowiedź