Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere seria 9xx i 10xx

574 odpowiedzi na ten temat

#401 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2664 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 23 lipiec 2016 - 21:40

To pewnie jest podobnie jak w każdym silniku z turbiną. Po odpaleniu odczekać chwilę i nie gazować od razu, a przed zgaszeniem chwila na studzenie i wyhamowanie turbiny.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere seria 9xx i 10xx Dzisiaj, 15:56
  •  

#402 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 20:36

Czy posiada ktoś z użytkowników seri 9xx badz 10xx ori naklejke punktów smarowań?poszukuje fotki z tymi punktami jak by ktoś miał to niech wrzuci na forum

#403 Share Leobone

Leobone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 08:20

John Deere seria 9xx i 10xx mam pełną instrukcję obsługi 888364814

#404 Share Leobone

Leobone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 00:35

John Deere seria 9xx i 10xx Proszę, oto schemat smarowania

Dziś zerwało mi górny pas jezdny, co może być przyczyną?

Załączone miniaturki

• image.png
  • image.png
  • image.png

Edytowany przez Leobone, 27 lipiec 2016 - 00:36.

#405 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 06:41

koledzy co może być przyczyną że nie mogę ustawić szczeliny na klepisku na wylocie   do 5 mm  , dźwignia na max podciągnięta ,dociągnięte  na śrubie do końca i tak jest szczelina około 10 mm , kombajn 1065

Edytowany przez STANK, 27 lipiec 2016 - 06:42.

#406 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 08:14

STANK ja u siebie w 975  też tak mam ze dzwignia jest podciagnieta na 5 a szczelina jest ok 10mm i szczerze nie wiem czy to prawidłowo ale jak do tej pory wszystko dobrze sie wymłaca a nawet za dobrze bo jak pocisne za bardzo to przetraca badz mieli ziarno i trzeba popuszczac na 10. NIech wypowiedza sie może dojrzali jacys kombajnisci w tej kwestii

#407 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 18:30

mam problem z biciem ośki od ślimaka w hederze, jak się to rozbiera ? ona jest wyjmowana ?

#408 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 19:56

Panowie jak macie ustawione u siebie te blachy co się nimi ustawia kont nawiewu wiatru? Na której dziurce macie je poustawiane? Za wszelkie wskazówki wielki dzięki :).

Vixa balet :D

#409 Share Leobone

Leobone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 21:09

John Deere seria 9xx i 10xx W tym roku tak jak na zdjęciu, w zeszłym o jeden ząbek wyżej w górnym i dolnym ustawieniu

Załączone miniaturki

• image.png

Edytowany przez Leobone, 28 lipiec 2016 - 21:12.

#410 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 02:48

STANK ja u siebie w 975  też tak mam ze dzwignia jest podciagnieta na 5 a szczelina jest ok 10mm i szczerze nie wiem czy to prawidłowo ale jak do tej pory wszystko dobrze sie wymłaca a nawet za dobrze bo jak pocisne za bardzo to przetraca badz mieli ziarno i trzeba popuszczac na 10. NIech wypowiedza sie może dojrzali jacys kombajnisci w tej kwestii

właśnie nie wiem jakie powinny być szczeliny na klepisku JD jak to powinno być ustawione na max w bizonie wartości były że na wlocie 16 mm na wylocie 3mm ,  w JD nie wiem ktoś podał wcześniej że 1cm wlot i 0,5 wylot może wartości są w calach , ale do 5mm na wylocie nie dociągnie się , wskaźnikiem z boku ja się nie sugeruje klepisko dźwignią na max jest ile można praktycznie widać że już więcej nie pójdzie patrzyliśmy na płaskownikach które trzymają klepisko to już opiera się o górne położenie i naciągami jest na max a szczelina jest około 9,10 mm

beni226 a jaka jest szczelina  u ciebie na wlocie , mnie nic nie miele czy przetrąca praktycznie nie ma ziarna przetrąconego co najwyżej 1-2 % nawet jak jest na max ale jak opuszczę klepisko tak na 10 -15 jakoś na tej taśmie  np pod wieczór to trochę nie domłaca w samo południe też jeśli jest opuszczone za bardzo to trochę puszcza a jeśli dociągnąć na max to się nie pośpieszy bo młocarnia odpowiada za bardzo ją muli

Edytowany przez STANK, 29 lipiec 2016 - 08:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 11:04

W tym roku tak jak na zdjęciu, w zeszłym o jeden ząbek wyżej w górnym i dolnym ustawieniu

Czyli teraz jest mniejsza siła nawiewu na sita niż rok wcześniej mam rozumieć? 

#412 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 18:43

Co lejecie do tego zbiorniczka z prawej strony kombajnu(obok kabiny) co idzie do pompki hamulca i sprzęgła? bo świeci mi kontrolka w kabinie

u mnie nad tym zbiorniczkiem jest nalepka ACHTUNG ATTENTION pisze w trzech językach  to chyba jest  olej i podane są trzy nazwy

JOHN DEERE

HY-GARD OIL

JDM J20A

Edytowany przez STANK, 29 lipiec 2016 - 18:45.

#413 Share Leobone

Leobone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 18:28

John Deere seria 9xx i 10xx W tym roku chce zmienić kąt powietrza na oba sita, nad zmianą siły wiatru też myślałem, chyba troszkę zmienię.
Próbowałem z tymi ustawieniami wiatrów pszenzyto i wyszli całkiem fajnie aczkolwiek chyba za dużo wyrzuca mi ziarna za kombajn...

#414 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:26

Witam. Może ktoś będzie tak łaskaw i podpowie jak ma ustawione dolne sito do pszenicy, jęczmienia? Na którym ząbku macie ustawione? 

#415 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 468 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 21:45

W tym roku chce zmienić kąt powietrza na oba sita, nad zmianą siły wiatru też myślałem, chyba troszkę zmienię.
Próbowałem z tymi ustawieniami wiatrów pszenzyto i wyszli całkiem fajnie aczkolwiek chyba za dużo wyrzuca mi ziarna za kombajn...

A nie wyrzuca ci za bardzo ziarna do przenośnika kłosowego?Ja co roku mam problem z ustawieniem,bo za dużo mi idzie ziarna na przenośnik kłosowy i słychać takie cykanie jak ziarno obija się o ten przenośnik w tym miejscu gdzie się otwiera tą klapke przenośnika.Jak dam mniejszy wiater to zaś brudne leci,jak kierownicami zaczne się bawić to zaś spod fartucha na końcówce kosza sitowego wylatuje ziarno.

#416 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4153 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 12:18

Witam. Może ktoś będzie tak łaskaw i podpowie jak ma ustawione dolne sito do pszenicy, jęczmienia? Na którym ząbku macie ustawione? 

z tego co pamiętam położone ile się da lub prawie leżące

Polska B

#417 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:59

Dzięki  ;). A górne ile masz uchylone? 

#418 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 14:05

renault czy ty pierwszy raz w życiu będziesz kosił kombajnem? Jeśli tak to poproś jakiegoś kombajnistę z okolicy aby pojeździł z tobą w kilku rodzajach zboża i ci wytłumaczył co się zmienia w ustawieniach gdy się zaobserwuje jakieś konkretne zjawisko za kombajnem z tyłu lub w zbiorniku.

A jeśli już kilka lat kombajnujesz, to ja nie mogę zrozumieć co tutaj robią takie pytania..

#419 Share Leobone

Leobone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 14:19

John Deere seria 9xx i 10xx Zbyt małego wiatru nie ma co ustawiać, nawet w instrukcji jest napisane...
"Lepiej większy niż zbyt mały"

Co do odgłosu ziarna, też taki mam;) Jak sobie z tym poradziłeś??

Gdyby ktoś potrzebował instrukcje do serii JD 9.. JD 10.. oraz JD 11.. mam takow;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 19:53

renault czy ty pierwszy raz w życiu będziesz kosił kombajnem? Jeśli tak to poproś jakiegoś kombajnistę z okolicy aby pojeździł z tobą w kilku rodzajach zboża i ci wytłumaczył co się zmienia w ustawieniach gdy się zaobserwuje jakieś konkretne zjawisko za kombajnem z tyłu lub w zbiorniku.

A jeśli już kilka lat kombajnujesz, to ja nie mogę zrozumieć co tutaj robią takie pytania..

Po pierwsze primo kosze już dobrych kilka lat, po drugie primo 3 sezon na JD ale pytam bo zauważyłem że w tym sezonie ciężko jest ustawić kombajn żeby czysto czyścił. Pytam po prostu z ciekawości jak jest ustawiony inny kombajn użytkownika może coś mi pomoże w tym bo nie idzie za żadne skarby dobrze ustawić, próbowałem różnych kombinacji i mały efekt.

A tak poza tym to chyba po to jest forum żeby coś podpytać i nikomu to nie powinno przeszkadzać. 

Dodaj odpowiedź