Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere seria 9xx i 10xx

455 odpowiedzi na ten temat

#401 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 23 lipiec 2016 - 21:40

To pewnie jest podobnie jak w każdym silniku z turbiną. Po odpaleniu odczekać chwilę i nie gazować od razu, a przed zgaszeniem chwila na studzenie i wyhamowanie turbiny.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere seria 9xx i 10xx Dzisiaj, 04:26
  •  

#402 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 20:36

Czy posiada ktoś z użytkowników seri 9xx badz 10xx ori naklejke punktów smarowań?poszukuje fotki z tymi punktami jak by ktoś miał to niech wrzuci na forum

#403 Share Leobone

Leobone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 08:20

John Deere seria 9xx i 10xx mam pełną instrukcję obsługi 888364814

#404 Share Leobone

Leobone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 00:35

John Deere seria 9xx i 10xx Proszę, oto schemat smarowania

Dziś zerwało mi górny pas jezdny, co może być przyczyną?

Załączone miniaturki

• image.png
  • image.png
  • image.png

Edytowany przez Leobone, 27 lipiec 2016 - 00:36.

#405 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 06:41

koledzy co może być przyczyną że nie mogę ustawić szczeliny na klepisku na wylocie   do 5 mm  , dźwignia na max podciągnięta ,dociągnięte  na śrubie do końca i tak jest szczelina około 10 mm , kombajn 1065

Edytowany przez STANK, 27 lipiec 2016 - 06:42.

#406 Share beni226

beni226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 08:14

STANK ja u siebie w 975  też tak mam ze dzwignia jest podciagnieta na 5 a szczelina jest ok 10mm i szczerze nie wiem czy to prawidłowo ale jak do tej pory wszystko dobrze sie wymłaca a nawet za dobrze bo jak pocisne za bardzo to przetraca badz mieli ziarno i trzeba popuszczac na 10. NIech wypowiedza sie może dojrzali jacys kombajnisci w tej kwestii

#407 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 18:30

mam problem z biciem ośki od ślimaka w hederze, jak się to rozbiera ? ona jest wyjmowana ?

#408 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 19:56

Panowie jak macie ustawione u siebie te blachy co się nimi ustawia kont nawiewu wiatru? Na której dziurce macie je poustawiane? Za wszelkie wskazówki wielki dzięki :).

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#409 Share Leobone

Leobone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 21:09

John Deere seria 9xx i 10xx W tym roku tak jak na zdjęciu, w zeszłym o jeden ząbek wyżej w górnym i dolnym ustawieniu

Załączone miniaturki

• image.png

Edytowany przez Leobone, 28 lipiec 2016 - 21:12.

#410 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 02:48

STANK ja u siebie w 975  też tak mam ze dzwignia jest podciagnieta na 5 a szczelina jest ok 10mm i szczerze nie wiem czy to prawidłowo ale jak do tej pory wszystko dobrze sie wymłaca a nawet za dobrze bo jak pocisne za bardzo to przetraca badz mieli ziarno i trzeba popuszczac na 10. NIech wypowiedza sie może dojrzali jacys kombajnisci w tej kwestii

właśnie nie wiem jakie powinny być szczeliny na klepisku JD jak to powinno być ustawione na max w bizonie wartości były że na wlocie 16 mm na wylocie 3mm ,  w JD nie wiem ktoś podał wcześniej że 1cm wlot i 0,5 wylot może wartości są w calach , ale do 5mm na wylocie nie dociągnie się , wskaźnikiem z boku ja się nie sugeruje klepisko dźwignią na max jest ile można praktycznie widać że już więcej nie pójdzie patrzyliśmy na płaskownikach które trzymają klepisko to już opiera się o górne położenie i naciągami jest na max a szczelina jest około 9,10 mm

beni226 a jaka jest szczelina  u ciebie na wlocie , mnie nic nie miele czy przetrąca praktycznie nie ma ziarna przetrąconego co najwyżej 1-2 % nawet jak jest na max ale jak opuszczę klepisko tak na 10 -15 jakoś na tej taśmie  np pod wieczór to trochę nie domłaca w samo południe też jeśli jest opuszczone za bardzo to trochę puszcza a jeśli dociągnąć na max to się nie pośpieszy bo młocarnia odpowiada za bardzo ją muli

Edytowany przez STANK, 29 lipiec 2016 - 08:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 11:04

W tym roku tak jak na zdjęciu, w zeszłym o jeden ząbek wyżej w górnym i dolnym ustawieniu

Czyli teraz jest mniejsza siła nawiewu na sita niż rok wcześniej mam rozumieć? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#412 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 18:43

Co lejecie do tego zbiorniczka z prawej strony kombajnu(obok kabiny) co idzie do pompki hamulca i sprzęgła? bo świeci mi kontrolka w kabinie

u mnie nad tym zbiorniczkiem jest nalepka ACHTUNG ATTENTION pisze w trzech językach  to chyba jest  olej i podane są trzy nazwy

JOHN DEERE

HY-GARD OIL

JDM J20A

Edytowany przez STANK, 29 lipiec 2016 - 18:45.

#413 Share Leobone

Leobone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 18:28

John Deere seria 9xx i 10xx W tym roku chce zmienić kąt powietrza na oba sita, nad zmianą siły wiatru też myślałem, chyba troszkę zmienię.
Próbowałem z tymi ustawieniami wiatrów pszenzyto i wyszli całkiem fajnie aczkolwiek chyba za dużo wyrzuca mi ziarna za kombajn...

#414 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:26

Witam. Może ktoś będzie tak łaskaw i podpowie jak ma ustawione dolne sito do pszenicy, jęczmienia? Na którym ząbku macie ustawione? 

#415 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 21:45

W tym roku chce zmienić kąt powietrza na oba sita, nad zmianą siły wiatru też myślałem, chyba troszkę zmienię.
Próbowałem z tymi ustawieniami wiatrów pszenzyto i wyszli całkiem fajnie aczkolwiek chyba za dużo wyrzuca mi ziarna za kombajn...

A nie wyrzuca ci za bardzo ziarna do przenośnika kłosowego?Ja co roku mam problem z ustawieniem,bo za dużo mi idzie ziarna na przenośnik kłosowy i słychać takie cykanie jak ziarno obija się o ten przenośnik w tym miejscu gdzie się otwiera tą klapke przenośnika.Jak dam mniejszy wiater to zaś brudne leci,jak kierownicami zaczne się bawić to zaś spod fartucha na końcówce kosza sitowego wylatuje ziarno.

#416 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 12:18

Witam. Może ktoś będzie tak łaskaw i podpowie jak ma ustawione dolne sito do pszenicy, jęczmienia? Na którym ząbku macie ustawione? 

z tego co pamiętam położone ile się da lub prawie leżące

Polska B

#417 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:59

Dzięki  ;). A górne ile masz uchylone? 

#418 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 14:05

renault czy ty pierwszy raz w życiu będziesz kosił kombajnem? Jeśli tak to poproś jakiegoś kombajnistę z okolicy aby pojeździł z tobą w kilku rodzajach zboża i ci wytłumaczył co się zmienia w ustawieniach gdy się zaobserwuje jakieś konkretne zjawisko za kombajnem z tyłu lub w zbiorniku.

A jeśli już kilka lat kombajnujesz, to ja nie mogę zrozumieć co tutaj robią takie pytania..

#419 Share Leobone

Leobone

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 14:19

John Deere seria 9xx i 10xx Zbyt małego wiatru nie ma co ustawiać, nawet w instrukcji jest napisane...
"Lepiej większy niż zbyt mały"

Co do odgłosu ziarna, też taki mam;) Jak sobie z tym poradziłeś??

Gdyby ktoś potrzebował instrukcje do serii JD 9.. JD 10.. oraz JD 11.. mam takow;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 19:53

renault czy ty pierwszy raz w życiu będziesz kosił kombajnem? Jeśli tak to poproś jakiegoś kombajnistę z okolicy aby pojeździł z tobą w kilku rodzajach zboża i ci wytłumaczył co się zmienia w ustawieniach gdy się zaobserwuje jakieś konkretne zjawisko za kombajnem z tyłu lub w zbiorniku.

A jeśli już kilka lat kombajnujesz, to ja nie mogę zrozumieć co tutaj robią takie pytania..

Po pierwsze primo kosze już dobrych kilka lat, po drugie primo 3 sezon na JD ale pytam bo zauważyłem że w tym sezonie ciężko jest ustawić kombajn żeby czysto czyścił. Pytam po prostu z ciekawości jak jest ustawiony inny kombajn użytkownika może coś mi pomoże w tym bo nie idzie za żadne skarby dobrze ustawić, próbowałem różnych kombinacji i mały efekt.

A tak poza tym to chyba po to jest forum żeby coś podpytać i nikomu to nie powinno przeszkadzać. 

Dodaj odpowiedź