Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere seria 9xx i 10xx

455 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 12:02

Miałem taki sam przypadek. Pojechałem po uszczelniacze do siłownika motowideł w serwisie JD powiedzieli mi 320zł za komplet wyśmiałem się im w twarz. Mówię że za te pieniądze kupię nowy siłownik i nie będę starego regenerował. Ale wyciągnąłem wszystkie uszczelniacze pojechałem do sklepu z hydrauliką siłową i kupiłem każdy z osobna (za wszystko 12zł). Czasami lepiej się opłaca samemu zregenerować i nie szukać warsztatów do naprawy w końcu to nie jest skomplikowana rzecz takie uszczelnienie tylko trzeba umiejętnie złożyć. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere seria 9xx i 10xx Dzisiaj, 12:22
  •  

#342 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 24 styczeń 2016 - 17:20

jaki olej idzie do hydrauliki jd 955

#343 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 22:42

Do hydrauliki leję hl 46. Widzę, że kolega z powiatu chełmskiego (tak jak ja). Też miałem JD 955. Jak można wiedzieć. Posiadasz taki kombajn czy chcesz kupić? 

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#344 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 24 styczeń 2016 - 23:04

Szukam sieczkarni słomy do jd 965 tylko orginalna wchodzi w grę. Jakby ktoś wiedział gdzieś kompletną proszę o kontakt na priv ;)

#345 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 00:22

Sieczkarnię może mieć właściciel szrotu z kombajnami pod Zbuczynem w miejscowości Izdebki Wąsy. Tel. 608 816 562. 

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#346 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 09:39

Szukam sieczkarni słomy do jd 965 tylko orginalna wchodzi w grę. Jakby ktoś wiedział gdzieś kompletną proszę o kontakt na priv ;)

A co Ci się dzieje z tą co kupiłeś że szukasz teraz oryginalnej?

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#347 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 25 styczeń 2016 - 17:12

Do hydrauliki leję hl 46. Widzę, że kolega z powiatu chełmskiego (tak jak ja). Też miałem JD 955. Jak można wiedzieć. Posiadasz taki kombajn czy chcesz kupić? 

taki kombajn juz posiadam kilka lat

#348 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 17:43

jaki olej idzie do hydrauliki jd 955

Na wymianę idzie 10,5 l oleju. Wymienia się go co 500 godzin także można się pokusić o coś lepszego niż Hydrol. Ja tam leję oryginalnego HY-GARDA

#349 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 20:34

Jeżeli czujesz taką potrzebę, masz szczelny układ, rozdzielacz (co jest mało prawdopodobne w kombajnie ponad 30 letnim)  i uważasz, że jest sens lać olej za 17 zł to możesz lać i HY-garda (lub nieco tańszy odpowiednik shella). Producent w serii 900 zaleca wymianę oleju hydraulicznego co 800 godzin. 

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#350 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 23:02

A co Ci się dzieje z tą co kupiłeś że szukasz teraz oryginalnej?

Nie tnie grochu cały czas sie zapycha . Dzwoniłem do producenta w zniwa i powiedział ze ona jest do słomy zbóż a nie grochu czy rzepaku, masakryczne podejście. W słomie w pszenżycie kilka razy też mi się zapchała.  Nie wiem sam czy przerabiać tą na dwa paski bo jest na jednym i chyba zmniejszyłbym jej koła pasowe tzn takiej średnicy jak orginalne żeby miała większe obroty ale boję się ze ta stal nie wytrzyma tego. Jak znajdę orginał jd w dobrej cenie to kupię a tą sprzedam.

@CONDOR Dzięki jutro zadzwonię ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 09:11

Pierwszy raz słyszę takie bajki żeby sieczkarnia była tylko do słomy ja bym chyba nie wytrzymał i wyśmiał się temu producentowi prosto w twarz i oddał mu tą sieczkarnię. Moim zdaniem coś nie tak musi być zrobione albo ma złą przekładnię albo gówniane noże ewentualnie pasek się ślizga jak mówisz że chodzi tylko na jednym. Oni spartolili tą sieczkarnię to niech Ci ją poprawią a jak nie to niech sobie zabiorą a kasę Ci oddadzą.

Jasło - 663 267 170 zapytaj tutaj może akurat ma.

Brodnica - 505 737 759 tutaj jest podobno szwedzka i nie używana jeszcze cena 4900. http://olx.pl/oferta...tml#ad86f04e9e 

Gowidlino - 692 241 503 965 do rozbiórki posiada sieczkarnię pytaj. 

Potrzebuję sita górnego do JD 975 jak ktoś coś wie o takim w rozsądnej ceni niech da znać.

#352 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 14:23

Nie tnie grochu cały czas sie zapycha . Dzwoniłem do producenta w zniwa i powiedział ze ona jest do słomy zbóż a nie grochu czy rzepaku, masakryczne podejście. W słomie w pszenżycie kilka razy też mi się zapchała.  Nie wiem sam czy przerabiać tą na dwa paski bo jest na jednym i chyba zmniejszyłbym jej koła pasowe tzn takiej średnicy jak orginalne żeby miała większe obroty ale boję się ze ta stal nie wytrzyma tego. Jak znajdę orginał jd w dobrej cenie to kupię a tą sprzedam.

@CONDOR Dzięki jutro zadzwonię ;)

Jak nie tnie grochu? Od razu się zapycha? Regulowałeś pozycję przeciwnoży?

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#353 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 17:10

kuzyn  mówił jak raz u znajomego pomagał przy koszeniu prosa , kosili claasem   nie wiem jaki to model ale sieczkarnię dokupił właściwie dorobił jakiś zakład przyjechali zamontowali i taka sama sytuacja  zapychała się co trochę rzucała jakby  kupkami tak mi jakoś mówił w końcu odpięli i słoma leciała na rządki  , sieczkarnia powinna mieć z 3500  obr /min więc wina może być w napędzie ,przełożeniu , lub jednym słowem robią badziew ,tylko na sztukę

sita do kombajnów www.sitono.pl  - www.abmetal.pl 

Edytowany przez STANK, 27 styczeń 2016 - 12:07.

#354 Share rawpanic

rawpanic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2016 - 11:54

Witam. problem john deere 965 nie świeci kontrolka ciśnienia oleju i nie drga zegar temperatury. Chciałem wymienić przerywacz od kierunkowskazów i podczas demontażu deski rozdzielczej zginęły mi  dwie rzeczy...ktoś coś miał takiego, oczywiście nie odłączałem żadnych kabli...kombajn zapala i reszta działa ok.

#355 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 07 luty 2016 - 14:45

Miałem tak samo. Przyczyna prosta i banalna, któryś z kabli dotyka do metalu czyli jest przetarty. Wyciągasz panel do góry i kabel po kabelku szukasz czy jeden z drugim się nie styka albo nie dotyka do metalu ewentualnie jest pęknięty i nie przepływa prąd. Wiadomo instalacja ma swoje lata a kabelki cieniutkie i z czasem pękają i się przecierają. 

#356 Share rawpanic

rawpanic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 luty 2016 - 17:45

Dzięki za podpowiedź. Jutro będę naprawiał. U  Ciebie też te dwie rzeczy nie działały czy jeszcze coś??

#357 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 07 luty 2016 - 19:14

U mnie nie działały światła i nie można było go zgasić z kluczyka po zapaleniu, musiałem aż kable odłączyć i masować żeby zgasł. Pół dnia mi zajęło zanim znalazłem przyczynę ale wymieniłem kable uszkodzone i po problemie. 

#358 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 09 luty 2016 - 13:28

na ile w jaśku 1065 trzeba ustawić  szczelinę młocarni na wlocie ,wylocie  na klepisku

#359 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 luty 2016 - 17:11

W instrukcji do 955 jest napisane. 1 cm na wlocie, 0.5 na wylocie. W 1065 myślę, że jest podobnie.

JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 09 luty 2016 - 19:50

dzięki , pewnie tak bo  mają tą sama szerokość młocarni , a nawet  identyczne mogą być

Dodaj odpowiedź