abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

STANK    15

Witam. Kupilem John Deere 1075 i musze uzupelnic olej chcem dowiedziec sie jaki najlepiej. Dzienki

 

najlepiej wymień olej i filtr , będziesz miał głowę spokojną . jest olej  john deere plus 50 ll 15w40 , albo shell rimula 15w40  , olej dla john deere robi ponoć shell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

to silnik, pozostaje jeszcze skrzynia i hydraulika, kolega nie sprecyzował więc pewnie chce wszystkie zlać  :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie w którym miejscu znajdę dławik od podnoszenia i opuszczania hedra w JD 975?? Strasznie wolno opuszcza mi heder nie ważne czy obroty na maxa czy jałowe, podnosić ponosi normalnie płynnie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam chcę wymienić dolny pas jezdny w 1075 i przeszkadza mi półośka wychodząca ze skrzyni, jak tą półośkę zdemontować, gdzie ona ma jakieś zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    142

Witam,pytałem już wczesniej ale jakoś nie było odp.Wie ktoś ,orientuje się co może być z hamulcem w JD 952 ,płyn ucieka ze zbiorniczka pomału tzn hamulec jak się nacisnie mocno to pedał pomału wchodzi.Niestety nie widzę nigdzie wycieku pod spodem.Przewody od pompy idą w dół do flansz przy skrzyni i tyle.Czy trzeba rozbierać całe półosie od skrzyni ????

 

Druga sprawa jakie są różnice w kombajnach 1042 a 1052 ,hedery te same(szerokość) a 1052 jakby większy ?

Edytowano przez MarcinKa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    142

Właśnie nie,pod pedałami jest pompa ma dwa tłoki jest ok,płyn ubył pod spodem nie kapie.JD trochę to kijowo rozwiązał bo wychodzi na to ,że cały mechanizm hamulca jest w środku w całej flanszy co do skrzyni jest przykręcona.Dochodzi tam tylko rurka a reszta jest w środku.

Żeby to rozebrać to masa roboty jest.Pytam bo może wina jest gdzie indziej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

cylinderki, czyli to co dociska klocek do tarczy  :P

sprawdź czy nie przybywa oleju w skrzyni, choć przy takich ilościach może być ciężko


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Fakt pierdykłem się :D myślałem o pompkach a napisałem co innego, mój błąd. 

A co z moim pytaniem z poprzedniej strony coś ktoś pomoże? 

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

poszperaj w katalogu, może coś wygrzebiesz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie do użytkowników 1075,czy w waszych kombajnach ta skrzynia też tak wyje ? Mam wrażenie jakbym jeździł bez oleju z tym , że olej jest  . Najbardziej ją słychać jak jadę szybko ale w czasie pracy przy prędkości 3-4kmh też wyje a raczej to takie rzężenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Panowie w którym miejscu znajdę dławik od podnoszenia i opuszczania hedra w JD 975?? Strasznie wolno opuszcza mi heder nie ważne czy obroty na maxa czy jałowe, podnosić ponosi normalnie płynnie. 

 

siłowniki od  podnoszenia hedera  są jednostronne , więc obroty nie mają tutaj za wiele wspólnego gdyż heder opada bezwładnościowo , a jeśli podnosi okej to bym nic nie ruszał . ile czekasz aż opadnie heder dwie minuty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Bóg zapłać kolego Izydor ;).

STANK

Nie no bez przesady aż 2 minuty nie opada ale denerwujące jest koszenie z hedrem który powoli się opuszcza. A do tego jak hedre odpięty to samo gardło cięzko opuścić i męka jest wtedy przy zakładaniu hedra. Trochę to przeszkadza też przy wyłożonym zbożu bo wystarczy że dojadę do wyłożonego heder jest nad ziemią 20cm i już muszę przytrzymać na sprzęgle chwilkę żeby opadł bo już bym nie zebrał początku. 

 

 

Edytowano przez Renault85-15TX

Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

jeśli wyjmiesz dławik to heder będzie leciał jak szalony pierdyknie o ziemię tylko zadzwoni nie utrzymasz ,najsensowniejsze miejsce w którym mógłby być to złącze  za rozdzielaczem , jeśli tam jest to przedmuchał bym powietrzem tą rurkę , lub linkę sprawdził od rozdzielacza czy dobrze otwiera zawór na rozdzielaczu , linkę nawet w pierwszej kolejności ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam w 2016r, jak tam przygotowania do sezonu?mam pytanie czy miał ktoś stycznosc z naprawa pompy wody przy modelu 975, 1075? czy jest mozliwosc jej regeneracji?u mnie mam objawy ze wentylator chodzi na boki i jest duzy luz. Nowy zamiennik kosztuje 1500zł a nie ma zestawów naprawczych do tej pomy (pompa jest na stałe zepolona z kołem pasowym). Jeśli ma ktoś jakis pomysł to niech da znac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Co lejecie do tego zbiorniczka z prawej strony kombajnu(obok kabiny) co idzie do pompki hamulca i sprzęgła? bo świeci mi kontrolka w kabinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

Witam w 2016r, jak tam przygotowania do sezonu?mam pytanie czy miał ktoś stycznosc z naprawa pompy wody przy modelu 975, 1075? czy jest mozliwosc jej regeneracji?u mnie mam objawy ze wentylator chodzi na boki i jest duzy luz. Nowy zamiennik kosztuje 1500zł a nie ma zestawów naprawczych do tej pomy (pompa jest na stałe zepolona z kołem pasowym). Jeśli ma ktoś jakis pomysł to niech da znac. Pozdrawiam

 

w zeszłym sezonie naprawiałem pompę wody w 1065 , kupiłem reperaturkę  tam wszystko jest wpasowane bez klinów i zabezpieczeń  trzeba wcisnąć praską albo młotkiem , łożysko koło pasowe i wirnik , raczej mi się nie wydaje by koło pasowe było na stałe jest po prostu wciśnięte na tą rolkę która robi za wałek i łożysko , ta pompa za 1500 ma  wyjścia na nagrzewnicę czy co , są za 300 500 więc czym się różnią aż tak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

Co lejecie do tego zbiorniczka z prawej strony kombajnu(obok kabiny) co idzie do pompki hamulca i sprzęgła? bo świeci mi kontrolka w kabinie

dot 3 lub 4, zapewne tak jest napisane na korku  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leobone    1

Witajcie!

Jak skalibrować położenie wysokości hedera w JD1075, wskaźnik jest hydralulczny w słupku po prawej stronie.

W tej chwili w pozycji najniższej pokazuje stan prawie na samej górze...  

Edytowano przez Leobone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

dot 3 lub 4, zapewne tak jest napisane na korku  ;)

tylko na korku pisze hydraulics minerals  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

tylko na korku pisze hydraulics minerals  :blink:

 

ale nie pisze oil hydraulics , płyn hamulcowy także  jest hydrauliczny i mineralny , najlepiej szczykawką wyciągnąć trochę na sprawdzenie , i będzie wiadomo czy olej czy płyn moim zdaniem powinien być płyn hamulcowy tudzież dot 4 ma barwę jasną  a 3 dla poznaki była dużo ciemniejsza chyba nawet niebeskawa albo zielonawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

ale nie pisze oil hydraulics , płyn hamulcowy także  jest hydrauliczny i mineralny , najlepiej szczykawką wyciągnąć trochę na sprawdzenie , i będzie wiadomo czy olej czy płyn moim zdaniem powinien być płyn hamulcowy tudzież dot 4 ma barwę jasną  a 3 dla poznaki była dużo ciemniejsza chyba nawet niebeskawa albo zielonawa

tylko właśnie właśnie nic nie zostało  -_-  jak patrzyłem u kolegi to miał wlane coś jak superol  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

koledzy jak to jest w tych jeleniach jak zapuszczacie motor , chodzi mi po odpaleniu zimnego silnika , czy trzeba przez chwilę trzymać na większych obrotach , nalepka obok siedzenia jest tam coś ble ble po niemiecku tyle zrozumiałem że jak się gasi w trakcie roboty to trzeba 3 minuty poczekać żeby się wychłodziła turbina , ale jeszcze coś o starcie pisze 15 -20 sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj