abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

bily102    0

 

aha czyli nie zaleznie czy 10xx czy 9xx to trzeba szukac z odpowiednia rura... moje wymagania rosna, chyba takiego nie znajde :D

 
Mój 1075 podnosi wysyp na wysokość ok 4m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie spotkałem się nigdy z dłuższą rurą w serii 9xx. Raczej to jest nie możliwe chyba że ktoś na własną rękę taką zamontował. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ten pierwszy to wyjechany po całości a rura jakaś dorabiana na moje oko. Jak zaczniesz się rozglądać to sobie wtedy porównasz długość rur bo pewnie nie jeden będziesz oglądał. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bily102    0

1075 na pewno unosi wysoko rurę wysypu. Ja mam bez przeróbek  i na tira śmiało załaduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Nie spotkałem się nigdy z dłuższą rurą w serii 9xx. Raczej to jest nie możliwe chyba że ktoś na własną rękę taką zamontował. 

 

Były takie wersje fabryczne. Przedłużana rura w 9xx była w opcji (wiem z instrukcji czy prospektów). Sam mam taką w JD 985. Zawsze można zmienić krótką na długą.  


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Z tego co wiem 985 miał dłuższa rurę niż 975. Nie spotkałem się nigdy z dłuższymi rurami w poszczególnym modelu no chyba że tak jak piszesz była taka możliwość w dodatkowej opcji a oryginalnie wychodziły w standardach. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Z tego co wiem 985 miał dłuższa rurę niż 975. Nie spotkałem się nigdy z dłuższymi rurami w poszczególnym modelu no chyba że tak jak piszesz była taka możliwość w dodatkowej opcji a oryginalnie wychodziły w standardach. 

 

Nie wszystkie 985 czy 1085 mają dłuższe rury (w tych modelach to też była opcja), popatrz na ogłoszenia. 


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bily102    0

Może ktoś z was wie gdzie można naprawić pompę hamulcową od 1075. Cieknie olej z tłoczków

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarzzz    0

sobieska wola .tam robią siłowniki pompy i wszelkiego rodzaju hydraulikę.

Edytowano przez jarzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

zestaw uszczelek  50 zł razy dwa o ile się nie mylę bo dwa tłoczki są , jak dasz do naprawy to pewnie 200 zł skasuje za naprawę , ciekawe ile nowa pompka może naprawa się nie kalkulować , raz jak siłownik dałem do naprawy , bo trzeba rozcinać , trzymał mnie więcej jak tydzień bo twierdził że nie ma uszczelek jeszcze , mnie się spieszyło bo prawie żniwa już były , na używane części dzwoniłem 200 zł zapewniał że siłownik suchutki nic nie puszcza sprawę bym załatwił w ciągu jednego dnia , za naprawę 150 zł a jak pojechałem po siłownik to zgarniający uszczelniacz  jeszcze nie założony i oddaje mi taki siłownik , a miał być gotowy , wbili na szybko niechlujnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Miałem taki sam przypadek. Pojechałem po uszczelniacze do siłownika motowideł w serwisie JD powiedzieli mi 320zł za komplet wyśmiałem się im w twarz. Mówię że za te pieniądze kupię nowy siłownik i nie będę starego regenerował. Ale wyciągnąłem wszystkie uszczelniacze pojechałem do sklepu z hydrauliką siłową i kupiłem każdy z osobna (za wszystko 12zł). Czasami lepiej się opłaca samemu zregenerować i nie szukać warsztatów do naprawy w końcu to nie jest skomplikowana rzecz takie uszczelnienie tylko trzeba umiejętnie złożyć. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Do hydrauliki leję hl 46. Widzę, że kolega z powiatu chełmskiego (tak jak ja). Też miałem JD 955. Jak można wiedzieć. Posiadasz taki kombajn czy chcesz kupić? 

 

 


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Szukam sieczkarni słomy do jd 965 tylko orginalna wchodzi w grę. Jakby ktoś wiedział gdzieś kompletną proszę o kontakt na priv ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Sieczkarnię może mieć właściciel szrotu z kombajnami pod Zbuczynem w miejscowości Izdebki Wąsy. Tel. 608 816 562. 


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Szukam sieczkarni słomy do jd 965 tylko orginalna wchodzi w grę. Jakby ktoś wiedział gdzieś kompletną proszę o kontakt na priv ;)

A co Ci się dzieje z tą co kupiłeś że szukasz teraz oryginalnej?


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

Do hydrauliki leję hl 46. Widzę, że kolega z powiatu chełmskiego (tak jak ja). Też miałem JD 955. Jak można wiedzieć. Posiadasz taki kombajn czy chcesz kupić? 

taki kombajn juz posiadam kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

jaki olej idzie do hydrauliki jd 955

 

Na wymianę idzie 10,5 l oleju. Wymienia się go co 500 godzin także można się pokusić o coś lepszego niż Hydrol. Ja tam leję oryginalnego HY-GARDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Jeżeli czujesz taką potrzebę, masz szczelny układ, rozdzielacz (co jest mało prawdopodobne w kombajnie ponad 30 letnim)  i uważasz, że jest sens lać olej za 17 zł to możesz lać i HY-garda (lub nieco tańszy odpowiednik shella). Producent w serii 900 zaleca wymianę oleju hydraulicznego co 800 godzin. 


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

A co Ci się dzieje z tą co kupiłeś że szukasz teraz oryginalnej?

Nie tnie grochu cały czas sie zapycha . Dzwoniłem do producenta w zniwa i powiedział ze ona jest do słomy zbóż a nie grochu czy rzepaku, masakryczne podejście. W słomie w pszenżycie kilka razy też mi się zapchała.  Nie wiem sam czy przerabiać tą na dwa paski bo jest na jednym i chyba zmniejszyłbym jej koła pasowe tzn takiej średnicy jak orginalne żeby miała większe obroty ale boję się ze ta stal nie wytrzyma tego. Jak znajdę orginał jd w dobrej cenie to kupię a tą sprzedam.

 

@CONDOR Dzięki jutro zadzwonię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj