abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

Mariusz2130    1

Załóż stary filtr i zobacz czy będzie tak samo. Może oring jest za gruby.

wymiane oleju i filtrow zrobilem ze wzgledu na ten oring, aring raczej nie bo jest tak na styk, ale sprobuje kupic gdzies nowy orginalny 

 

dzieki za odpowiedz, a masz oze jeszcze jakies pomysly ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

koledzy chciałem zapytać o alternator w jd 1065 ogólnie o ładowanie bo coś zanika , jak zapalę na obrotach jak jest  na minimalnych  , to przeważnie świeci kontrolka od ładowania , dam więcej obrotów  na max to zgaśnie i na minimalnych wtedy też jest ładowanie , było tak też że na maxymalnych obrotach nie gasła kontrolka od ładowania

alternator sprawdzał elektryk ,powiedział że nie będzie  nic ruszał bo po co stwierdził że ładuje miernik podłączał powiedział że aż nawet za bardzo , prąd na kablu od plusa jest bo sprawdzałem co może być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Szukam sieczkarni słomy do jd 965 wie ktoś może gdzieś taką do sprzedania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Szukaj na olx. Ostatnio trafiłem gdzieś na taką przeglądając ogłoszenia. A jak nie to dzwoń do Nowego Dworu w Lubelskim tam widziałem taką u niego ale pewnie teraz sezon i się będzie cenił nie źle. Jeśli ze chcesz numer do tego gościa to pisz. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Znalazłem na allegro za 3600 gdzieś koło legnicy ale koleś nie odbierał tel :/ Możesz mi podesłać tel do tego z dworu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bily102    0

Witam

Koledzy jak jest sygnalizowany niski poziom płynu hamulcowego w jd 1075. Czy tam jest olej czy dot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

kontrolka po prawej, czyli bliżej tyłu, chyba nawet ostatnia

dot. 3 lub 4, zwykle jest napisane na korku zbiorniczka

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie posiada ktoś z was dokładną rozpiskę jak ustawić JD 975 lub podobne na poszczególne zboża i rzepak (chodzi mi o ustawienie sit góra - dół, obroty wialni i młocarni oraz docisk klepiska) tylko interesuje mnie jak wy ustawiacie, a nie z tabeli którą można znaleźć na necie bo ona jest mało wiarygodna. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

ustawia się coś podobnie jak każdy kombajn , sam też nie wiem do końca bo nie ma instrukcji  , szczelina między klepiskiem a cepami to dokładnie nie wiem jak powinno być w JD w bizonie na wlocie powinno być 16 mm na wylocie 5 mm to i tutaj coś podobnie na max dostalowaniu , np  rzepak obr młocarni około 600 obr/min wystarczy , klepisko opuszczam na max zawsze , rzepak jest łatwy w omłocie , sita to na oko ustawiałem zawsze w bizonie , JD to też tak do rzepaku to na dolnym musi być szczelinka żeby przelatywały nasiona , górne zawsze trochę więcej się uchyla w JD jest na wysokim piórze i jeszcze to końcowe sito pewnie ono powinno być uchylone więcej , tam nie ma podziałek tylko na podstawie wielkości szczelin , wiatr to nie wiem  bo tam jest żółw i zając u mnie było na zającu ustawione do pszenicy bo niemiec ostatnio pszenice robił jest zrobiona taka kreska na tej podziałce zaznaczone to tak jest dobrze na zajacu to jest tak za pierwszą kreska  i u siebie wjechałem w pszenicę to wiatr był, dobrze , do każdego gatunku trochę inaczej pewnie te ustawienia są , trzeba regulować jak masz zboże w miarę czyste w zbiorniku i z tyłu nie ma strat to znaczy że jest dobrze , na początku najlepiej jak jest ktoś do pomocy żeby patrzył czy wymłaca i nie gubi ziarna , sam też jestem ciekawy jak ustawiają JD kombajniści którzy maja to już spraktykowane 

koledzy jeszcze mam pytanko odnośnie skrzynki bezpieczników od czego jest 2  bezpiecznik od dołu  w JD 1065 u mnie nic tam nie jest założone a tradycyjny tam nie pasuje 

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Witam.

Mam problem z JD 935. Użytkuję go 5 sezon. Przy jeżdzie zerwało mi oba pasy jezdne i wykrzywiło mocowanie wariatora. Wyprostowałem, sprawdziłem wariator- łożyska dobre założyłem pasy, skosiłem 0,75 ha i pod koniec koszenia to samo, zerwane oba pasy. Przy czym nie ma żadnych objawów palenia, ślizgania pasów. Skrzynia biegów też nie wykazuje żadnych zgrzytów i innego rodzaju problemów. Co może być przyczyną ? Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

wariator do wymiany wyrobiony jest tak samo w każdym kombajnie jest  jak wariator do wymiany to i tak długo pochodził sąsiad z pola nie mógł bizonem zjechać bo pasy rwało i skręcało aż śrubę urwało co wariator trzyma

Edytowano przez volvo1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Tylko że nic pasów nie obraca tylko po godzinie jazdy bez żadnych objawów orywa jakby siekierą uderzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

sprawdź przekładnię jezdną bezstopniową  (wariator ) , talerz w środku nie może mieć luzu inaczej będzie urywało pasy , da się to naprawić tuleje trzeba nowe wstawić , dobry fachowiec jak to zrobi będzie chodzić lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Sprawdzałem już. Jest w bardzo dobryn stanie. A co myślicie jakby winny był siłownik, jakby za mocno wypychał mocowanie wariatora do przodu. Jest to możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bily102    0

Witam.

Przy opuszczonej sieczkarni w jd 1075 po włączeniu młocarni świeci mi kontrolka i piszczy sygnał. Czemu tak się dzieje? Dodam że gdy sieczkarnia jest uniesiona do góry i włączona to jest cisza i nic nie świeci. Jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Jaki powinien być luz na panewkach drewnianych na wytrząsaczach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

jeśli nie ma wzdłużnego i nie wali po sąsiednim to niech lata  :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bily102    0

Witam ponawiam posta

Przy opuszczonej sieczkarni w jd 1075 po włączeniu młocarni świeci mi kontrolka i piszczy sygnał. Czemu tak się dzieje? Dodam że gdy sieczkarnia jest uniesiona do góry i włączona to jest cisza i nic nie świeci. Jak rozwiązać ten problem.

Proszę o jakie kolwiek pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

jaka kontrolka się świeci i czy elektromagnes się wyłącza ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bily102    0

czerwona od sieczkarni ta na samym dole na słupku. Elektromagnesu niemam, sieczkarnie załaczam na krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romeki66    0

mam problem ze sprzęgłem jd 1042 , dźwigienki docisku ustawiłem do samego łożyska oporowego naciskam na pedał i nie wysprzęgla, przy pedale linka wysuwa się ok. 2,5 cm a dźwignia od łożyska przesuwa się ok 8 mm . Jak naciągnąłem jeszcze bardziej aż łożysko naciskało na dżwigienki i udoło mi się włączyć bieg to pedał sprzęgła nie wraca do góry . Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

porwana linka zacina się w kołnierzu albo nie masz sprężyny na tej dzwigni przy skrzyni


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
    • Przez Ursusss
      Witam John Deere 7430p 2007r
      Wszystko działało pięknie po włączeniu świateł włączyłem długie i wszystkie wyświetlacze zgasły odrazu go zgasiłem i teraz jak włączę zapłon to pika i wyświetla traktor z 2 przyczepami i włączają się awaryjne co to może być?? Pomocyyy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj