abuk14

John Deere seria 9xx i 10xx

Polecane posty

abuk14    1

Wiem, że były tematy o poszczegolnych kombajnach, ale myślę, że warto założyc taki temat aby wszystko było zebrane w jednym miejscu. Wpisujcie tutaj swoje problemy opinie o poszczególnych modelach itp.

 

Sam zastanawiam się nad kombajnem z takiej serii, najbardziej podoba mi się 975. Jak sie sprawuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mam 970 <_<. W tym roku będzie to 3 sezon, więc dopiero można powiedzieć, że kombajn został dopracowany <_<. Oczywiście było pare problemów i awarii, ale powoli wszystko zostało usunięte. Naprawa tego sprzętu nie jest trudna, ale powalają ceny orginalnych części :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Niestety u mnie w okolicy tylko w Grene mogą byc części ( niedawno otworzyli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

A jak z obsługą ?? Trudno się połapac ?? Podobnie do Bizona ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Obsługa jest bardzo prosta, wajchy od załączania młocarni, chedera i wysypu znajdują się po lewej stronie siedzenia, a od podnoszenia chedera, przyśpieszacza, podnoszenia nagarniacza i wysuwania znajdują sie po prawej stronie na przodzie tablicy rozdzielczej(nie wiem jak to nazwać :rolleyes: ). Ja akurat posiadam model 1052 od roku i jetem zadowolony jak narazie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

A jak z biegami ?? Jakiś schemat może...

Czy kabiny w tych modelach są szczelne?? Da się wytrzymac bez klimy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Masz do dyspozycji 4 biegi do przodu i 1 do tyłu :). Schemat jest w formie naklejki obog dźwigni (jeśli oczywiście nie odpadł od starości ;)). Biegi zmienia się łatwo i lekko.

Kabiny w modelach 900 może nie są tak dobre jak kabiny SG2 w serii 1000, ale też jest ok. Jest w miarę szczelna (jak dla mnie wystarczająco). Fakt, jak się zamknie ją szczelnie to jest strasznie gorąco. Ja w kabinie wyposażyłem się w duży wiatrak, który może nie jest klimatyzacją, ale dobrze zwiewa pot z czoła :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Cholernie podoba mi się seria 900, a wszczególności 975, tylko nie wiem czy wyrobię sie z kasą. A silnik daje rady z sieczkarnią ( ne tak jak w Bizonie?? ) ?? Jak z chłodnicami oleju i silnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Silnik dysponuje mocą 120-130KM (nie mam dokładnych danych). Po włączeniu sieczkarni w moim 970 nie odczuwa się spadku mocy. Chłodzenie silnika też ma dobre, ale oczywiście jak chłodnica się zaklei plewami i słomą to temp. zaraz rośnie, dlatego od czasu do czasu trzeba wejść do góry z szczoteczką i ją oczyścić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

hehe koledzy musiscie wsiąc na 11-stkę bo nie wiecie co tracicie.sory ale dla mnie seria 9** to przezytek.ale napewno lepsze od bizon super. jeśli chodzi o moc to jd ma to do tego ze silniki sa bardzo nocne wiec czy w sieczkarni czy bez nie ma zadnej roznicy.nie to co w bizonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1234    0

Na co zwracać uwage przy kupnie kombajnu i wszystkiie informacje na temat kombajnu john deer 965.Co może być jak silnik dymi.Gdzie w john deer 965 podany jest rok produkcji.Ile pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

rok na tabliczce po prawej stronie pomostu.jak dymi albo papa wlbo juz zle wyregolowane zawory lub turbina jesli posiada.ale jeszcze zalezy jakim dymem. zwroc uwage na stan napedow czy sa bardzo rozklekotane sita nie sa uszkodzone wytrzasacze itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

CO myślicie o tym kombajniehttp://allegro.pl/item326006780_kombain_john_deere_965.html Jestem zainteresowany kupnem tego kombajnu , ale kombajn jest nie dokońca sprawny a mianowicie brak wytrząsaczy, właściciel twirdzi że się zapchała sieczkarnia i wytrząsacze zostały pogięte.Silnik zapala i pracuje ładnie ale dymi na początku czarnym dymem ale jak się zagrzał i chodził na wyższych obrotach dymił na niebiesko.Dlaczego kombajn może mieć pogięte wytrząsacze.Co może być z silnikiem jak dymi.Czy kombaj wart jest tych pieniędzy(spuścił na 29000zł) . Właściciel dokłada do kombajnu drugie wytrząsacze.Prosze o odpwiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinJvD    8

John Deere ma to do siebie ze zawsze dymi na poczatku gdyz papa jest tak wyregulowana.wytrzasacze mogly sie pogias od zapchanego szarpacza.ale myśle ze jak za uszkodzony to i tak cena przesadzona.ale jak uważasz.musisz z bliska pozadznie obejrzec kombaj i jego wszystkie zakamarki bo w przeciwnym razie bedzie to skarbonka bez dna i do tego przy takim roczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a ja mam 1055 i ma 2900 mth a jedyna awaraia w tym roku to łożysko na targańcu kosy stożkowe cena.... 250 zł oryginał


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Ja mam JD 1052 i w zeszlym roku stopiło mi sie gniazdo bezpiecznika odpowiedzialnego za kabinę i niedziała mi wentylacja, światla i kogut :( I chyba będę musiał kupić tą cała konsolkę od bezpiezcników znajdującą się pod kabiną, ale nie wiem ile to możże kosztować napewno dużo :angry: Nie wiem co było tego przyczyną ale może zapchane filtry wentylacji w kabinie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Może miałeś za dużo podpiętych urządzeń pod jeden bezpiecznik. Miałem tak w Ursusie 4514. Pod jeden bezpiecznik podpięte były 4 światła robocze, dmuchawa kabiny i radio. Cała puszka strasznie się grzała gdy wszystko włączałem (plastikowy element bezpiecznika zawsze się topił), a gdy przełączałem dmuchawę na większą prędkość to pezpiecznik przepalał się. Teraz rozdzieliłem te urządzenia na inne bezpieczniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

CO myślicie o tym kombajnie http://allegro.pl/item326006780_kombain_john_deere_965.html Jestem zainteresowany kupnem tego kombajnu , ale kombajn jest nie dokońca sprawny a mianowicie brak wytrząsaczy, właściciel twirdzi że się zapchała sieczkarnia i wytrząsacze zostały pogięte.Silnik zapala i pracuje ładnie ale dymi na początku czarnym dymem ale jak się zagrzał i chodził na wyższych obrotach dymił na niebiesko.Dlaczego kombajn może mieć pogięte wytrząsacze.Co może być z silnikiem jak dymi.Czy kombaj wart jest tych pieniędzy(spuścił na 29000zł) . Właściciel dokłada do kombajnu drugie wytrząsacze.Prosze o odpwiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te potrząsacze są wygięte, bo może wpadł mu kamień.... i dlatego się pogieły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj