Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług ze zmiennym kątem orki

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 luty 2014 - 00:59

Pług ze zmiennym kątem orki Poszukuję wytrzymałego pługa 4 obrotowego do ciężkich zadań jakim jest orka gdzie wcześniej rosły sady,krzewy czyli ziemia długo nie odwracana i jakieś tam pozostałości korzeni w glebie itp...Pług będzie ciągany 125 konnym Renault 133.14 . Potrzebuję sugestji co do zabezpieczeń przeciw kamieniom(różne rodzaje gleby) i najważniejsze to zmienny kąt orki tzn jak to wygląda czasowo(regulacja hydrauliczna i mechaniczna) aby zmienić kąt orki z dajmy 170 na 140 cm.Docelowo umówiłem się z forumowiczem Agrofoto że kupię od niego pług Huard na zabezpieczeniach zapadkowych.Pług ogulnie mi się podoba i słyszałem że świetnie przykrywa darniny i resztki pożniwne ale ustawiana jest szerokość tylko pierwszej skiby co wzbudza moje wątpliwości bo jeśli przyjdzie orać gliniastą cężką ziemię w której są pozostałości korzeni to mam obawy że renówka zacznie puchnąć i nie da sobie rady,Proszę o sugestie i porady co do wyboru pługa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług ze zmiennym kątem orki Dzisiaj, 12:07
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 16 luty 2014 - 08:28

Pług ze zmiennym kątem orki Do takich zadań to ja bym obstawiał pług Vario z zabezpieczeniami hydraulicznymi.

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 16 luty 2014 - 08:47

Pług ze zmiennym kątem orki http://allegro.pl/pl...3979117041.html
Kup taki i będzie problem rozwiązany, ja mam coś podobnego LB 5 skib, ale na kołkach, bo nie potrzebuje non stop, i rewelacja.
Zakres od 160-270 cm w każdej chwili w czasie orki bez problemu.

#4 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 luty 2014 - 09:26

Pług ze zmiennym kątem orki @tomek napisz jak Ty to wyliczyłeś że wyszło Ci "Zakres od 160-270 cm" ????
W ogłoszeniu pisze 12 -20" co daje 120-200cm

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 16 luty 2014 - 09:33

Pług ze zmiennym kątem orki Mój ma taki zakres 5 skib LB, do 55 cm na skibę zabiera, mierzyłem w polu miarą.

#6 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 16 luty 2014 - 09:52

Pług ze zmiennym kątem orki Do takiego zadania może być typowy pług ale najpierw należało by użyć głębosza aby porozrywać korzenie jakiś czas przed orką i ewentualnie usunąć to co głębosz wyrwie. Inaczej nie zaorzesz i nie doprawisz a pole będzie przypominało "strefę ostrzału artyleryjskiego" :D
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:25

Pług ze zmiennym kątem orki Panowie dzięki za wszelkie podpowiedzi wszystkie wskazówki są dla mnie ważne gdy by ktoś mógł jeszcze opisać w jaki sposób odbywa się zmiana kąta orki tzn czy cała rama płóga przesówa się względem ciągnika czy siłownik za pomocą dźwigni przestawia kąt skib a rama pozostaje w tej samej pozycji i trzeba jeszcze poczynić jakieś regulacje??

#8 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:57

Pług ze zmiennym kątem orki Jeśli chcesz orać jakieś korzenie to tylko zabezpieczenie non-stop bo zgłupiejesz od ciągłego wymieniania zerwanego kołka ;)

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:12

Pług ze zmiennym kątem orki W KV co dałem linka i mam podobny to mam siłownik liniowania, do każdego obrotu pług liniuje się, dzięki czemu lżej się obraca, i nie musi być wysoko podniesiony, korpusy zmieniają położenie tam i z powrotem, rama liniuje się, prostuje względem ciągnika.
Jak masz taką działkę to naj pierw gruberem na sprężynach bez podcinaczy wszystko powyciągać, pozbierać a potem może przeorać.

#10 Share gadget

gadget

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 17 luty 2014 - 00:36

Pług ze zmiennym kątem orki

W KV co dałem linka i mam podobny to mam siłownik liniowania, do każdego obrotu pług liniuje się, dzięki czemu lżej się obraca, i nie musi być wysoko podniesiony, korpusy zmieniają położenie tam i z powrotem, rama liniuje się, prostuje względem ciągnika.
Jak masz taką działkę to naj pierw gruberem na sprężynach bez podcinaczy wszystko powyciągać, pozbierać a potem może przeorać.

Zgadzam się , wszystko pięknie tylko że niestać mnie na taki pług... :mellow:

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 17 luty 2014 - 09:07

Pług ze zmiennym kątem orki Ja w styczniu 3 lata temu dałem 14 tyś, za 5 skib na prawie nowych częściach roboczych, chciał 18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 17 luty 2014 - 10:26

Pług ze zmiennym kątem orki [...]
Z ogłoszeniami zapraszamy na giełdę AgroFoto http://www.agrofoto.pl/forum/gielda/

Edytowany przez danielhaker, 17 luty 2014 - 11:21.