mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

karolr2    767

W tamtym roku zima się zaczeła 22.02 a dzisiaj jest już marzec jak się nic nie zmieni w poniedziałek sieję owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Myślę żeby siać jakoś pod koniec przyszłego tygodnia ale tylko mieszankę na ziarno a z jęczmieniem, łubinem i mieszanką na kiszonkę to z 2 tygodnie zaczekam, nie mówiąc już o ziemniakach czy kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 20 ha zasiane, skończył bym ale było imieninowo %%% :P

na polach sucho jest jak pieprz... ja czekam na nasiona z centrali bo będe produkował kwalifikat. chciałbym jak najwcześniej zasiać owies bo będzie raczej sucha wiosna....

W poniedziałek skończę siać nawozy na oziminy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy sianiu przy tak niskich temperaturach i w niewygrzaną ziemię w najlepszym wypadku może wzejdzie wam za 3 tygodnie, dla mnie to czyste szaleństwo. W tamtym roku siałem po 20 kwietnia i też urosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

20 kwietnia to u mnie nie wzejdzie bo bd za sucho :) (chyba że zacznie padać) , a tak poza tym nie martwię się bo nie sieje jarych


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer08    3

Wczoraj posiane oziminy -żyto hybrydowe + populacyjne + pszenżyta, wszędzie dało się wjechać, żadnych kolein w ścieżkach się nie robiło, jest bardzo sucho. W poniedziałek na próbę zasieję kawałek owsa, jęczmienie jeszcze poczekają, bo różnie może być, chociaż wiosna się rozkręca. Jak tak będzie bez opadów to nie zapowiada się ciekawie tej wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy sianiu przy tak niskich temperaturach i w niewygrzaną ziemię w najlepszym wypadku może wzejdzie wam za 3 tygodnie, dla mnie to czyste szaleństwo. W tamtym roku siałem po 20 kwietnia i też urosło.

 

Nie szaleństwo tylko lata praktyki z owsem. Jak jest chłodno to owies idzie w dół, czyli się ukorzenia. kilka lat temu zasiałem 7 i 8 marca i spadł śnieg i był prawie miesiąc pod śniegiem a jak się zrobiło ciepło to wystrzelił do góry a w tym czasie cały czas się ukorzeniał.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam nie miałem na myśli owsa tylko jęczmień i pszenicę, chociaż jestem zdania że zboże posiane na wygrzane stanowisko wzejdzie szybciej i poradzi sobie lepiej niż to które jest posiane w zimną ziemię. Mogę mieć wielu przeciwników, ale jaki jest sens siania kiedy temperatura w nocy oscyluje koło 0 stopni a w czasie dnia ledwie przekracza 5? Wegetacja zatrzymana.

Edytowano przez michalhladczuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mój wujek posiał w tamtym roku przed śniegami, a ja po nich. Powiem tak, więcej tak długo nie będę czekał z azotem. Moja pszenica nigdy nie dogoniła jego, mimo że dużo bardziej jej maściłem niż wujek. Teorie o spłynięciu z roztopami można między bajki włożyć, chyba że ma się jakieś duże stoki.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki22    0

Mój wujek posiał w tamtym roku przed śniegami, a ja po nich. Powiem tak, więcej tak długo nie będę czekał z azotem. Moja pszenica nigdy nie dogoniła jego, mimo że dużo bardziej jej maściłem niż wujek. Teorie o spłynięciu z roztopami można między bajki włożyć, chyba że ma się jakieś duże stoki.

 

 

Dokładnie tak jak kolega mówi im wcześniej z nawozem tym lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Gdzieś na forum użytkownik @TOREZ opisał, że wysiał nawóz przed śniegiem a po roztopach zrobił badanie na zawartość azotu na głębokości bodajże 60 cm i wyszło, że nic nie zostało wymyte. Jutro rozpoczynam wywóz i orkę obornika i tak zejdzie gdzieś do czwartku a potem coś już się posieje delikatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

U mnie wszędzie błoto, a w niektórych bruzdach jeszcze woda stoi, a tu ma padać jeszcze. I pewnie jak zwykle w kwietniu coś się ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pole przebronowane, sucho jak nigdy wjechałem w każde miejsce. Jutro jeżeli pogoda pozwoli i nie będzie wiało to posypię pierwszą dawkę nawozu. O sianiu jeszcze nie ma mowy jeczmień nie lubi siewu w niewygrzaną ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Lepiej wjechać w kwietniu niż wraz z początkiem marca był początek suszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

jaki jest najlepszy nawóz pod żyto i pod przenżyto i w jakich dawkach wdług was ??? klasa ziemi 4,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Na 6 klasę gleby najlepsze są nawozy szybko rozkładalne i przyswajane przez rośliny w formie amonowej. W ten sposób unikniesz wymywania składników czy też przedostawaniu się do głębszych warst gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Dziś poszła saletra na pszenicę i pszenżyto,żyto rozkrzewione bardzo ładnie i gęste,to na razie wstrzymuje się z azotem.Zimowe orki przebronowane,wszędzie sucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafikkisiel    3

u mnie nawoz na zytach i łakach rozsiany tydzien temu. teraz mysle ze od połowy marca ruszy sie owies. narazie jest sucho oby popadało w najblizszych dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adam nie miałem na myśli owsa tylko jęczmień i pszenicę, chociaż jestem zdania że zboże posiane na wygrzane stanowisko wzejdzie szybciej i poradzi sobie lepiej niż to które jest posiane w zimną ziemię. Mogę mieć wielu przeciwników, ale jaki jest sens siania kiedy temperatura w nocy oscyluje koło 0 stopni a w czasie dnia ledwie przekracza 5? Wegetacja zatrzymana.

 

 

owies jak ma zimno na górze to idzie w dół i się ukorzenia. innych zbóż jarych nie sieje także mnie nie interesują a u mnie od 3 dni nie było w nocy przymrozków a codziennie jest ponad 10 stopni, dzisiaj było 8 ale mówią że w tym tygodniu tylko. W tamtym roku czekałem z azotem na oziminy i żałowałem, w tym roku już nie czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10

Może jest 8 stopni ale dzień jest jezcze krótki , słońce nisko a średnia dobowa reczej niska i tego nikt nie zmieni Na opolszczyznie zimy w ogóle nie było ( no może w rejonach górzystych ) a jakoś specjalnie nie widać żeby wegetacja ruszyła Nawet trawa się jeszcze nie zieleni Azot dałem tylko na rzepak i sól pod QQ Reszta jeszcze poczeka Szkoda nawozu szczególnie przez to że jest bardzo sucho ...naprawde sucho i tej suszy obawiam się najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś wywieziony obornik na blisko 3 ha z tego 1 ha zaorane, jutro dokończę i w czwartek biorę się za siew mieszanki. Według literatury warunki do wywozu idealne bo pogoda pochmurna, co jakiś czas posiąpiło deszczem więc straty składników zredukowane maksymalnie, będzie rosło bez nawozu hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MalyJohn
      Witam. 8 kwietnia bieżącego roku czyli jutro odbędą się pokazy polowe fendta w Bystrzejowicach. Mam pytanie, Czy wybiera sie tam ktoś samochodem, kto po drodze będzie przejażdzał trasą 17 w okolicach Górzna? Jeśli jest ktoś taki, kto by miał miejsce w samochodzie, oraz miał by ochotę zabrać mnie na te pokazy to prosił bym o kontakt. Zapłacił bym za paliwo, oraz jakiś obiad. Bardzo zależy mi żeby tam pojchać a nie mam z kim. Proszę o pomoc Pozdrawiam
    • Przez MalyJohn
      Witam. Mam takie pytanie odnoście tych pokazów. Wie ktoś o której się zaczynają? Dzwoniłem do organizatora pokazów ale nie odbierał, a szybko jest mi potrzebna ta informacja Z góry dziękuję
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj