Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

325 odpowiedzi na ten temat

#281 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 22:34

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Dodam,ze ta kukurydza byla zaniedbana :( zadnych opryskow, nawozow nie bylo.... Dopiero rok posiadam ziemie,wiec dopiero sie ucze :)

Szymi, a po jakim czasie od daniu randapu, moge siac jeczmien ?

Dodam,ze ta kukurydza byla zaniedbana :( zadnych opryskow, nawozow nie bylo.... Dopiero rok posiadam ziemie,wiec dopiero sie ucze :)

Szymi, a po jakim czasie od spryskania randapem , moge siac jeczmien ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Dzisiaj, 17:28
  •  

#282 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 22:43

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Tak myślałem- na 5 klasie pszenica < cienko to widzę > po oprysku randapem można szybko siać - sprawdż w necie [nigdy tak na szybko nie siałem po oprysku ]ale coś 5 dni - lecz pewny nie jestem [jak perz zacznie żółknąć ]

#283 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 22:48

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Dzieki za odpowiedz :)

#284 Share kamilmar

kamilmar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 marzec 2014 - 06:54

250kg polifoski6
200kg saletry
planuje jeszcze ok 200kg mocznika czy to wystarczy do osiagniecia ok 5 ton ziarna pszenicy ozimej z hektara??
wszystko siane na III, IV klasie ziemi a odmianami sa tonacja oraz arkadia
prosze o podpowiedz

\

#285 Share luc93

luc93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 07:38

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Dużo zalezy od pogody jak deszczu podobno ma nie być caly kwiecień no i trzeba pryskac na choroby grzybowe 2 razy i dla bezpieczeństwa skkrocic jak tego mocznika dasz :)

#286 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 marzec 2014 - 15:11

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Posiałem jęczmień- co będzie, najwyżej jeszcze raz posieję po 20 kwietnia.

#287 Share drobny

drobny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Wszystkiego w życiu liznąć pragnę xD

Napisany 28 marzec 2014 - 15:15

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Ja jęczmień posiałem tydzień temu,oby w naszym regionie nie było duzych przymrozków

#288 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 marzec 2014 - 20:02

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Pierwszy raz w histori posiane wszystko w marcu.

#289 Share nick

nick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 06:34

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 U mnie juz widać na wierzchu owies jęczmień i pszenice, posiane 10 marca

#290 Share PETECNC355

PETECNC355

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 18:48

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Żyto podsiane nawozem tydzień temu, zboża zasiane, pozostaje seradela i ziemniaki. Bardzo szybko w tym roku poszło, każdy z sąsiadów coś już zrobił ale do zakończenia prac jeszcze trochę pozostało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share ksch

ksch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:34

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Witam i proszę o pomoc. Mianowicie tydzień temu opryskałm pszenicę ozimą Attributem i Mustangiem 306 specyjalnie nie widać efektów. Podczas zabiegu ładna pogoda ok 10-15 stopni i tak się utrzynywała jeszcze tydzień. W pszenicy jest coś w rodzaju rumianu listki podobne do marchewki i nic się z tym nie dzieje. samosiewy rzepaku nadal zielone. Jaki środek moge zastosowć by ten rumin wyplenić nie uszkadzając pszenicy?

Edytowany przez ksch, 01 kwiecień 2014 - 05:59.

#292 Share mar353

mar353

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 01 kwiecień 2014 - 07:43

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 To się nazywa maruna bezwonna czytaj w opisach ŚRO, huzar ją bierze

#293 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 kwiecień 2014 - 10:54

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Prace powoli idą.
10marca poszła pierwsza dawka saletry (i siarczan magnezu) na pszenicę. Kilka dni później posiałem nawozy NPK pod wiosenne zasiewy. 22marca zasiany i opryskany groch. 29marca pszenica dostała dolistnie 8% mocznika 5% siarczanu Mg i 1,5kg/ha kristalonu zielonego a wczoraj czyli 31marca druga i ostatnia dawka azotu w formie mocznika. Resztę azotu pójdzie uzupełniająco dolistnie.
Jestem w trakcie sadzenia czosnku jarego. Sąsiad obok sieje owies ale nawet nie zaorał na zimę :wacko: pełno samosiewów pszenzyta...
Trzeba będzie siać jęczmień, opryskać herbicydem pszenicę tylko te przymrozki trochę psują plany

#294 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 01 kwiecień 2014 - 20:32

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Dzisiaj widziałem jak jeden gość sypał już I dawkę azotu na owies.. Ciekawe rzeczy się dzieją, ten sieje na owies który już powschodził, a rozmawiałem ze znajomym gospodarzem to mówił, że w ogóle się nie spieszy z niczym i do tej pory nawozu na żyto nie posiał, pod jare nawet nie poorał... ekstramelnie cierpliwy. Może po świętach zacznie coś działać haha :)

#295 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 02 kwiecień 2014 - 08:14

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 na takich to się nie ma nawet co oglądać. jeszcze nie zaorał pod jare? a na co czeka? i moim zdaniem sianie już teraz saletry na owies to pomyłka, jak sie rozkrzewi, to wtedy rozumiem, ale teraz? po co? trochę azotu pod korzeń i trochę jak się rozkrzewi (o ile jest konieczność, ja raczej nie sieję, tylko dolistnie pryskam mocznikiem razem ze środkiem chwastobójczym). ale każdy robi jak uważa.

Edytowany przez RolniczkazZawad, 02 kwiecień 2014 - 08:20.

Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#296 Share MatiRol92

MatiRol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 13:04

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 czyli mówicie że lepiej dać saletre jak owies sie rozkrzewi troche niż dawać tylko jak wyjdzie na powierzchnie?

#297 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 02 kwiecień 2014 - 13:34

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Ja bym dawki podzielił i część dał w fazie kilku listków a resztę w fazie krzewienia. A co dałeś po korzeń?

#298 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 02 kwiecień 2014 - 13:36

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014 Nie sieje owsa ale to zależy co dostał przedsiewnie.
W jęczmieniu mam zamiar część mocznika dać gdy tylko wyjdzie na powierzchnie. Zawsze dawałem wszystko przedsiewnie a później tylko dolistnie ale wydaje mi się że na początku miał za dużo N i nie w pełni to wykorzystywał, krzewił się a później "głodował". Część mocznika poszła przedsiewnie.

#299 Share Yngel

Yngel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Elektryka/Elektronika/Mechanika

Napisany 02 kwiecień 2014 - 13:44

Nie sieje owsa ale to zależy co dostał przedsiewnie.
W jęczmieniu mam zamiar część mocznika dać gdy tylko wyjdzie na powierzchnie. Zawsze dawałem wszystko przedsiewnie a później tylko dolistnie ale wydaje mi się że na początku miał za dużo N i nie w pełni to wykorzystywał, krzewił się a później "głodował". Część mocznika poszła przedsiewnie.

Dokładnie też ostatnio tak myślę i przedsiewnie daje tylko lubofoskę 4-12-12 a resztę w fazie kilku listów jako I dawkę i II dawkę azotu w fazie krzewienia i później odżywka siarczan Mg + mocznik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 02 kwiecień 2014 - 13:50

na takich to się nie ma nawet co oglądać. jeszcze nie zaorał pod jare? a na co czeka? i moim zdaniem sianie już teraz saletry na owies to pomyłka, jak sie rozkrzewi, to wtedy rozumiem, ale teraz? po co? trochę azotu pod korzeń i trochę jak się rozkrzewi (o ile jest konieczność, ja raczej nie sieję, tylko dolistnie pryskam mocznikiem razem ze środkiem chwastobójczym). ale każdy robi jak uważa.

Ja podejrzewam że gość będzie jakoś pod koniec kwietnia orał i siał. To typowy hobbysta ma ok. 8,5 ha i robi sobie takie eksperymenty. Wycwanił się bo wyczytał na farmerze o uprawie mieszanek zbożowych i tam pisze, że przez opóźnienie siewu po 20 kwietnia należy obniżyć nawożenie azotem i to mu się spodobało i tak robi, a żyto nawóz dostanie jak będzie się na deszcz zbierało - tak mówił. Ten drugi na owies zawsze tak sypie azot bo przedsiewnie tylko jakiś wieloskładnik poprószy i nawet ładnie mu to wychodzi. W mojej okolicy to pełno takich "dziwadeł"