mariuszmtz

Prace polowe wiosna 2014 i pierwsza dawka nawozu 2014

Polecane posty

PETECNC355    3

A ja dzisiaj zaorałem prawie hektar, wczoraj był na to wożony obornik. Na glinie zdziwienie bo ciągnik pod górkę niezły poślizg dostawał. Na ten tydzień starczy a od poniedziałku nawozy, uprawa i być może siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Ja na łąki sypałem NPK ze zwiększoną dawką azotu czyli dodałem na każde 200 kg NPK po 100 kg saletrosanu i łąki pięknie już się zielenią Zboża ozime co zasilone azotem 25 lutego też ładnie się bujają Myślę w następnym tygodniu jak będzię odpowiednia temperatura zacząć pryskać 6 % roztworem mocznika, 2,5% roztworem siarczanu magnezu do tego odżywka mikro i makro i fungicyd zapobiegawczo Owies już 11 marca zasiany Dzisiaj wywiozłem nawozy NPK i mocznik i uprawiłem pod mieszankę ( pszenica jęczmień owies) jutro siew Wszystko było by pięknie ładnie gdyby nie to że w trakcie dzisiejszych prac awaria wspomagania w ciągniku Przewód pękł i 2 godziny w plecy Remont na środku pola Kluczyk w stacyjce ze złości złamałem i teraz odpalam Zetora jak złodziej - śrubokrętem Pod koniec następnego tygodnia nawozy i uprawa pod buraki i ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wiosenną orkę uważam za poważny błąd agrotechniczny. No ale czasem tak po prostu trzeba...

Jutro mam zamiar siać groch a po niedzieli może jęczmień. Zależy od prognoz pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksch    2

Jak tam z opryskami ozimych, zastanawiam się czy by jutro nie prysnąć pszenicę ozimą na chwast i miotłę, nie pryskałem na jesieni, temperatura ok co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Wiosenną orkę uważam za poważny błąd agrotechniczny. No ale czasem tak po prostu trzeba...

Jutro mam zamiar siać groch a po niedzieli może jęczmień. Zależy od prognoz pogody

 

Też tak uważam ale decyzja nie należy do mnie niestety i muszę wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Moim zdaniem na herbicydy jeszcze za wcześnie. Formy jare chwastów mogą jeszcze kiełkować. Na chwasty pojadę pewnie gdzieś za 2tygodnie.

Groch zasiany i opryskany

Można mieszać mocznik + siarczan magnezu + CCC. Stężenie mocznika zależy od fazy rozwojowej danej rośliny, siarczan Mg to zależy czy jedno- czy siedmiowodny, CCC to na dokrzewienie czy na skrócenie?

Czytaj forum tu wszystko jest. Tylko trzeba znaleźć :wacko:

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksch    2

Wczoraj wykonałem piersze opryski pszenicy ozimej Attribut 60g + Mustang 306 zobaczymy jakie będą efekty zboże ładne ale bardzo zachwaszczone nie pryskałem na jesieni. Na dzaiałce posadziłem kilka koziołków ziemniaków wczesnych pod włukninę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

chodzi mi dokrzewic pszenice 25kg mocznik+10kg siarczan magnezu(siedmiowodny)+1l CCC(stabilan) 300l wody

 

25kg mocznika w fazie krzewienia na pewno nie zaszkodzi a w teorii to możesz dać nawet 45kg. Na 250l wody daję 12kg siarczanu magnezu to jak dasz 15kg na 300l będzie dobrze. Nie wiem czy 1l stabilanu to nie za dużo, może lepiej 0,7l. Do tego dorzuciłbym jeszcze jakieś mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sobotę posiana druga dawka po 200 kg/h saletry na oziminy które ładnie się rozkrzewiły oraz NPK pod jęczmień, drugi dzień pada deszcz więc wszystko ładnie się rozpuściło. Siew pod koniec tego tygodnia. Dolistnie będę zasilał po opryskaniu na chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kultywatorowania ciąg dalszy [ ale nudy :blink: ]

Edytowano przez dddddddddddddddddd

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ja bede pryskał roztworem 15 % roztworem mocznika, 10% roztworem siarczanu magnezu(siódemka )

do tego odżywka mikro i makro

 

oprysk chciałem zrobić dziś ale pada pszenzyto ozime pryskałem jesienią ale zrobiłem mijaki i musze poprawić Chwastox Trio+ Truollex czy jakos tak

 

Ja na łąki sypałem NPK ze zwiększoną dawką azotu czyli dodałem na każde 200 kg NPK po 100 kg saletrosanu i łąki pięknie już się zielenią Zboża ozime co zasilone azotem 25 lutego też ładnie się bujają Myślę w następnym tygodniu jak będzię odpowiednia temperatura zacząć pryskać 6 % roztworem mocznika, 2,5% roztworem siarczanu magnezu do tego odżywka mikro i makro i fungicyd zapobiegawczo Owies już 11 marca zasiany Dzisiaj wywiozłem nawozy NPK i mocznik i uprawiłem pod mieszankę ( pszenica jęczmień owies) jutro siew Wszystko było by pięknie ładnie gdyby nie to że w trakcie dzisiejszych prac awaria wspomagania w ciągniku Przewód pękł i 2 godziny w plecy Remont na środku pola Kluczyk w stacyjce ze złości złamałem i teraz odpalam Zetora jak złodziej - śrubokrętem Pod koniec następnego tygodnia nawozy i uprawa pod buraki i ziemniaki

 

ja bede pryskał roztworem 15 % roztworem mocznika, 10% roztworem siarczanu magnezu(siódemka )do tego odżywka mikro i makro

Jak tam z opryskami ozimych, zastanawiam się czy by jutro nie prysnąć pszenicę ozimą na chwast i miotłę, nie pryskałem na jesieni, temperatura ok co myślicie?

 

oprysk chciałem zrobić dziś ale pada pszenzyto ozime pryskałem jesienią ale zrobiłem mijaki i musze poprawić Chwastox Trio+ Truollex czy jakos tak

 

 

sadził juz ktoś ziemniaki (typowe bez włókniny) :)

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Dzisiaj skończyłem siew łubinu i jęczmień zasiałem . Siewy wiosenne 2014 uważam za zamknięte . Teraz tylko dać drugą dawkę na oziminy no i opryski .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

KaziU91 jak możesz odpisać kiedy masz zamiar dać 2 dawkę na pszenice

Edytowano przez piotrdd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Sasiad siał pszenice jarke 26lutego to juz ma całe pole zielone :) ja sialem 10 marca i juz igiełki wystaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet jeszcze nie wyciągnęłem siewnika z garażu. wszystko przygotowane, pola uprawione a tutaj pada i pada... Zreszta w tym tygodniu ciężko będzie coś ruszyć bo woda na polach stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Dzisiaj posiany groch. W poniedziałek posieje jęczmień. Wczoraj jechałem do wrocławia to przeciołem kawałek województwa śląskiego i całe opolskie i zauważyłem strasznie dużo posadzonego ziemniaka już na normalnie (bez włókniny). Ja chce sadzić koło 10 dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MalyJohn
      Witam. 8 kwietnia bieżącego roku czyli jutro odbędą się pokazy polowe fendta w Bystrzejowicach. Mam pytanie, Czy wybiera sie tam ktoś samochodem, kto po drodze będzie przejażdzał trasą 17 w okolicach Górzna? Jeśli jest ktoś taki, kto by miał miejsce w samochodzie, oraz miał by ochotę zabrać mnie na te pokazy to prosił bym o kontakt. Zapłacił bym za paliwo, oraz jakiś obiad. Bardzo zależy mi żeby tam pojchać a nie mam z kim. Proszę o pomoc Pozdrawiam
    • Przez MalyJohn
      Witam. Mam takie pytanie odnoście tych pokazów. Wie ktoś o której się zaczynają? Dzwoniłem do organizatora pokazów ale nie odbierał, a szybko jest mi potrzebna ta informacja Z góry dziękuję
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj