Zaloguj się, aby obserwować  
wojtf23

problem z wskaźnikiem paliwa i temperatury.

Polecane posty

wojtf23    2

Witam. Po dzisiejszej próbie pierwszego odpalenia po lekkiej renowacji. Wskaźnik paliwa pokazuje maksymalnie pełny zbiornik zaraz po przekręceniu stacyjki a zostały wymienione nowe wskaźniki i nowy pływak. Tak samo jest z wskaźnikiem temepratury po przekręceniu stacyjki howana sie maksymalnie poniżej 40 stopni czyli jednym słowem maksymalne wychylenie najniższej temperatury silnika. Czujnik został stary a na starym wskaźniku pokazywał temp. Instalacja jest nowa. Pływak ma masę bo robiłem ją sam bo była wcześniej na zbiorniku.

 

Poradźcie bo są podobne tematy ale zero info za wyjątkiem termistorów i nic innego ale nikt nie pisze jakie brak info od pływaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

podepnij ten wskaźnik temperatury na odwrót bo tu chyba jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtf23    2

zobaczę ale jak próbowałem w garażu jak sprawdzałem nie na traktorze to jak zaminilem piny to leciał na maksymalną temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Prawidłowo podłączony jest wtedy, gdy kabel od czujnika temperatury dotkniesz do masy to wskaźnik ma pokazać max temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtf23    2

Bawiłem się dzisiaj ze wskaźnikami. Tak d*piate robią te wskaźniki że masakra. Każda cewka się masuje z obudową wskaźnika. Wskaźnik temperatury zrobiłem ale paliwa do wyrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5

Paliwa to u mnie od nowości nie pokazuje jedynie tylko kontrolka działa. Wymieniałem pływak i nic.


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Bawiłem się dzisiaj ze wskaźnikami. Tak d*piate robią te wskaźniki że masakra. Każda cewka się masuje z obudową wskaźnika. Wskaźnik temperatury zrobiłem ale paliwa do wyrzucenia.

 

W jaki sposób naprawiłeś wskaźnik temperatury? Mam podobny problem wskaźnik zawyża mi ok dwukrotnie wskazywaną temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtf23    2

trudno powiedziec ze naprawliem.po prostu po przekreceniu stacyjki odrazu wskazywal maks temp. kolega mi turaj podpowiedzial w tym temacie ze to wina masy i jak sie okazalo w srodku tak zrobili ze sie masowal i pokazywal od razu maks. temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez wildagro12
      Witam, mam 4 silosy (po 25m3), lejowe, po cemencie i zastanawiam się nad zamontowaniem w nich czujników temperatury.
      Zboże, jak dotąd, nigdy nie spleśniało/nie zgniło, ale co roku jest ta niepewność czy aby wszystko jest w porządku a ciężko jest sprawdzić co dzieje się ze zbożem w środku zbiornika.
       
      Nie chodzi mi o fabryczne, dedykowane urządzenia pomiarowe - są one, z tego co widzę, bardzo drogie.
       
      Ile czujników 9co jaką odl.) trzeba umieścić w jednym silosie?. Myślałem aby czujniki umieścić na lince stalowej przymocowanej do góry silosu i poprowadzić kabel z góry na dół.
      Czytnik byłby jeden przełączany na każdy silos.
      Czy ktoś z Was robił podobne usprawnienie - chętnie posłucham Waszych rad.
    • Przez RobertKazimierczak
      Witam posiadam BELARUSA 820 z roku 2012 i od pewnego czasu świeci mi się taka kontrolka czerwona przy wskażniku temperatury a wskazówka pokazuje 80 do 90 stopni czyli dobrze ale czemu się świeci lampka czerwona ?
    • Przez amisz8
      koledzy co sądzicie o takim urządzeniu do kontroli temperatury silnika
      http://allegro.pl/wskaznik-temperatury-silnika-2t-4t-elektroniczny-i4004153151.html
      i czy mozna przedłużyć przewód bo 2 metry to trochę za mało, proszę o uwagi i sugestie
      pozdrawiam
    • Przez Foler
      Witam wszystkich!
      Mam problem, w mojej Renault Ceres 345 nie działa wskaźnik temperatury i obrotomierz. Obrotomierz trochę się podnosi dopiero przy wysokich obrotach. Jest jeszcze problem z podnośnikiem. Nie da się go podnieść do najwyższej pozycji bo coś blokuje dźwignie. Przeglądałem mniej więcej mechanizm i nie znalazłem niczego co mogło by ją blokować. Co może być powodem tych usterek?
    • Przez PacyficVista
      Witam. mam dwa nowe wskaźniki temperatury z czujnikami. Na wskaźniku są oznaczenia T, B, Masa. Rozumiem  że B to 12V , T- czujnik masa jak to masa . Albo źle to podpinam albo 2 komplety są uszkodzone .   Ma ktoś schemat ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj