Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda czy płyn do chłodnicy?

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 28 czerwiec 2015 - 21:51

Wiem że chłodnica jest gorsza chodzi o żeberka bo porównywałem starą do nowej  prawie 2 razy mniejsze żebrka jak mówiłeś rzadziej rozstawione.Temperaturę 90 stopni mam żadna jak zdejmę klapę  jak jedżę z klapą to jest gorzej czyli jest coś nie tak.Wentylatora nie chcem zmieniać bo inni doradzali.Myślę żeby dalej jeździł to w końcu weszła by na czerwone pole a ja nie dopuszczam do zagotowania.Chłodnica była myta rok temu wiec nie ma sensu zdejmować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woda czy płyn do chłodnicy? Dzisiaj, 07:05
  •  

#42 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 09:43

Woda czy płyn do chłodnicy? Dzień dobry. Chcę zalać układ płynem jednak znajomy mi odradzal bo mówił że u niego po takim zabiegu zapchal się blok syfem i na którymś cylindrze nie było chłodzenia,jest to możliwe? Czy płukanie octem lub kwaskiem zapobiegnie temu? Dodam że 5 lat temu robiony remont kapitalny i teraz będę zakładał nową chłodnice.

#43 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 11:31

Syf w bloku musiał mieć już wcześniej a najczęściej osadza sie za 4 cylindrem gdzie  woda ma najmniejszą prędkość.

Sam płyn nic nie rozpuszcza, nie wyżera a konserwuje i smaruje. Zalewaj i nie słuchaj pierdoł. 

KPK Kumurun Team

#44 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 11:33

To tak jak ze zdrowiem - jedząc przez 50 lat życia gówniane jedzenie ludzie myślą że jak zjedzą kubek margaryny z reklamy to im żyły poprzetyka za złogów.... Lepiej niczego nie rozpuszczaj tylko lej płyn zimowy wtedy lepiej i krew krąży ;)  

#45 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 12:03

Woda czy płyn do chłodnicy? Jak miałeś 5 lat temu kapitalke to powinien być blok czyszczony a jak nie to wsyp 6 7 torebek kwasu cytrynowego na 10 litrów wody pojeździj tak 2 3 godziny żeby termostat się otworzył spusc roztwór i powtórz kilka razy ale tylko jak chcesz mieć pewność zalewaj i nic się stanie takie gadanie którzy kompletnie nie znają tak samo że zalejesz płyn to stare niby uszczelki rozpuści a to gowno... prawda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:07

W case mam płyn prawdopodobnie  od nowości,  czyli 15 lat,  ja mam go 5 lat i jak spószczam to czyściutki jest, żadnego zabrudzenia, ni eto co po wodzie.

#47 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:12

Woda czy płyn do chłodnicy? Ok dzięki chłopaki za odpowiedźi. Zrobię plukanke kwaskiem po tym nowa chłodnica i plyn. Pozdrawiam

#48 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:02

A co się stara stało że na nową,jak stara szczelna to wystarczy wyczyścić bo te nowe to nie maja takiego chłodzenia jak stare chyba że kupisz chełmnowska za 450 500 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 06:00

Woda czy płyn do chłodnicy? No niestety ale nie jest szczelna, delikatnie się saczy ok 5 cm od dołu. Po plukaniu pewnie będzie się lało;-) myślę żeby dać ją na regenerację i wtedy zostanie na zapas.