Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda czy płyn do chłodnicy?

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 23:02

Woda czy płyn do chłodnicy? Witam!
Wiem ,że był już taki temat odnośnie c-330, ale mysle ,ze c-360 to inna bajka(jak się myle to prosze usunąć temat)
Otóż chce zalac układ chłodniczy płynem-głównym powodem jest to,ze mam zamiar założyc nagrzewnice w kabinie,a woda nigdy cała nie wyleci z nagrzewnicy i na mrozie ja rozwali.
Mam taki dylemat, otóż remont silnika był 13 lat temu i boje sie czy płyn nie rozpusci kamienie i niedostanie się do oleju(słyszałem o przypadkach,że były wrzery i płyn rozpuscił kamień i wleciał do oleju ,jakie wy macie doświadczenia z zamianą wody na płyn???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woda czy płyn do chłodnicy? Dzisiaj, 19:27
  •  

#2 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 05 styczeń 2010 - 23:30

Woda czy płyn do chłodnicy? no niestety taka jest prawda, że po długim użytkowaniu wody i zamianie na płyn, uszczelki po prostu się "rozpuszczają" :) ja bym odkamienił cały układ, wymienił oringi na tulejach(one najczęściej puszczają), węże i resztę uszczelek z układu chłodzenia. :)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#3 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 05 styczeń 2010 - 23:31

Woda czy płyn do chłodnicy? tak jak napisałeś kiedyś poszedł u nas płyn do oleju że prawie miarką się wylewało przyczyną było rozszczelnienie między oringami na tulei a blokiem, zrobiło się to po ok.1,5 roku jazdy na płynie tylko pytanie czy na wodzie by sie to nie stało, dzisiaj 3 ciągniki stoją na płynie a wodę to jest dobra do mycia a nie do chłodnicy :)

#4 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 23:35

Woda czy płyn do chłodnicy? ja dawniej jeździłem ciagle na wodzie a od jakiegoś roku, na płynie i sobie chwalę..

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#5 Share jaro1014

jaro1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 08:16

Woda czy płyn do chłodnicy? Ja miałem nagrzewnice w c385 i założony kranik na wężu odpływowym w najniszym miejscu i woda spływała nigdy nie rosadziło mi jej nigdy a użytkowałem ciągnik prawie 10 lat tylko nagrzewnica musi być też dobrze ustawiona

#6 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 09:39

Woda czy płyn do chłodnicy? Dzięki wielkie!
Ale jak przyjdą dopłaty to i tak musze zajrzeć do silnika(prawdopodobnie pęknięta tulej albo pierścienie) to jak bede wymieniał tuleję to zaleje płynem a jak niebędzie trzeba to narazie zostawie na wodzie!
Jeszcze raz dzieki

#7 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 15:54

Woda czy płyn do chłodnicy? ja zalałem płynem bo codzienie używam (tur) i jak na razie jest elegancko pali ładnie a czy coś rozpuści powiem za rok przy okazji założyłem nową chłodnicę i węże

#8 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 06 styczeń 2010 - 23:34

Woda czy płyn do chłodnicy? Nie jest powiedziane, że musi. Zależy to od stanu i jakości wykonania uszczelnień ;) .
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#9 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 19:39

Woda czy płyn do chłodnicy? Nie musi sie rozszczelnić ,ale może się to zdarzyć bo przez kilka lat użytkowania na wodzie osadza się kamień , który przy zmianie temperatur powoduje ścieranie ringów na tulei ,jeżeli płyn wypłuka kamień to wtedy może przeciekać

#10 Share wojtek123

wojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 11:31

Woda czy płyn do chłodnicy? Ja tydzień temu zalałem płynem a wcześniej przez 4 lata na wodzie, sam się teraz zastanawiam czy się nic nie stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:44

Woda czy płyn do chłodnicy? Eee tam po 4 latach to tak mocno kamien sie nie osadził B)

#12 Share wojtek123

wojtek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 20:22

Woda czy płyn do chłodnicy? ale my ją mamy od 4 lat, a wcześniej też jeździła na wodzie

#13 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 15:43

Woda czy płyn do chłodnicy? Ja tez sie zastanowiam tylko ze moja jezdzi 19 lat na wodzie heh

#14 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 16:02

Woda czy płyn do chłodnicy? u mnie c 330 26 lat pracował na wodzie i teraz jest płyn od 3 miesiecy i jest ok z tym że nowa chłodnica , 3 letnia pompa i nowe uszczelki w układzie o węzach nie wspomne

Opus meum est

#15 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 17:22

Woda czy płyn do chłodnicy? Do Davidastra:
zakładałeś nowe oringi na tulejach??

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2014 - 20:20

Woda czy płyn do chłodnicy? Mam pytanie, co lepiej mieć w chłodnicy przez lato w c360 ? wode czy płyn zimowy ? Bo w tym roku nalalem do c360 płynu w zime, i niewiem czy mi warto go spuszczać i lać wode. Pomóżcie. Poprosze odpowiedz z uzasadnieniem, jeśli można :)

#17 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 15 luty 2014 - 20:29

Woda czy płyn do chłodnicy? Jeśli ulatuje płyn no to woda. Płyn ma więcej zalet- gotuje się w wyższej temperaturze, ochrania przed rdzą, i ma (chyba) właściwosci czyszczące. Ja kiedyś wody destylowanej dolałem do opla, przy spuszczaniu wyleciało troche rdzy. . Więc lepiej niech pozostanie płyn
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#18 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 15 luty 2014 - 20:30

Woda czy płyn do chłodnicy? Witam ;Dobrze jak uklad jest zalany plynem bo niekoroduje nic w silniku.Ale osobiscie to bym sposcil i zalal woda gdysz peknie ci przewod i plyn bedzie na ziemi.A tak nic nie stracisz tylko wode przewod.

#19 Share ursus-5314

ursus-5314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 luty 2014 - 20:35

Woda czy płyn do chłodnicy? Na pewno lepszy będzie płyn, a jeśli chodzi o wode to tylko destylowana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 15 luty 2014 - 20:54

Woda czy płyn do chłodnicy? Wszystkie moje ciągniki(4szt.) mam zalane płynem i jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.