Skocz do zawartości

Zdjęcie

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy?

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 13 marzec 2014 - 19:57

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Będziesz fruwać z ta 5 jak chcesz to kup oddaj do dobrego fachwca niech utnie dorobi flansze i będziesz mieć 4+1 u siebie bedziesz orać na 4 a jak będziesz sprzedawać to będzie 4+1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Dzisiaj, 11:15
  •  

#42 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 22:31

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? No i kupiłem tę piątkę. Ciągnik elegancko podnosi (zaczepiłem na tuza z przodu obciążnik około 350 kg), nie zrywa przodu, pług w obecnej konfiguracji zabiera około 185cm, zaorałem 3 ha bez problemu, bez używania przedniego napędu (tylko miejscami pod górkę na piachu). Jestem zadowolony. Ponadto okazało się, że ten Demblon ma otwory w ramie, że można na jej długości rozciągnąć 4 korpusy i będzie czwórka więc cięcie ramy odpada :)

#43 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 marzec 2014 - 18:13

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? tylko nie zapomnijecie o jednym... że orka na 5 skib i na ta samą szerokość co 4 daje nam lepsze efekty w późniejszej uprawie, czyli im mniejsza skiba tym lepiej się rozkrusza...

co do wyboru pługa to nie podpowiadam, bo chyba każdy zna mozliwosci swojego ciagnika i swoje ziemie... np, u mnie 150 km miało by co robic w 4 skibach... a u drugiego 100 nie ma co robic w tych samych skibach... ;) więc mówienie , że bierz smiało u mnie 100km smiaga bez problemu w 5 skibach.... jest troche dziecinne... ;) Każdy ma swój rozum i powinien go używać w miare swoich możliwości i potrzeb... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#44 Share Maryush

Maryush

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 19:51

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Dlatego cieszę się, że trafiła mi się piątka o szerokości czwórki :)

#45 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2133 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 22:26

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Nie do końca tak jest. Szersza skiba może dać lepszy efekt, zależy od uprawy i ziemi, np. zdecydowanie lepiej kryje i nie pcha a czy mnie czy lepiej kruszy to już kwestia samego pługa - gleby - prędkości

#46 Share michaszek832

michaszek832

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 19:41

Panowie jaki pług wybrać mam do wyboru 5x35 i 4x40

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 17 styczeń 2016 - 10:00.

#47 Share MateuszZaczyński

MateuszZaczyński

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 57 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 20:41

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? A jakiej firmy te pługi?
ZACZYN

#48 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 21:00

4x40, krótszy, w razie "W" mniej lemieszy itd do wymiany

#49 Share Palmusny

Palmusny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ~ Prawidłowa agrotechnika , kultura gleby, nawożenie sztuczne i naturalne , hodowla bydła mięsnego

Napisany 15 styczeń 2016 - 21:22

jaki ciągnik ? jakie ziemie ? jakie zabezpieczenia ? Obrotowy / zagonowy ?

#50 Share darekjaros

darekjaros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 21:35

wszystko tylko nie unia-tyle wart ile waży(porażka)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 17 styczeń 2016 - 18:23

a wy jaki pług nowy obracany byście polecili ? tak ok 70 tysi za zabezpienieniu hydraulicznym... mam na myśli rabe - drogi troszke i jeszcze greogie besson i kuhn... czy jakieś inne propozycje ?

#52 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 10:26

Kuhn to dobry wybór.

#53 Share Dawid193

Dawid193

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 23:07

Witam,

chciałbym sie podłączyć do tematu stoje również przed wyborem pługa obrotowego 4 skib lub 5 bedzie on pracował z ciagnikiem 150 km (MF 7615 lub NH T7 185 w zaleznosci na jaki sie zdecyduje) marka nad jaka sie zastanawiam to Kuhn multi master, Gregoire-besson lub Unia group (ze wzgledu na cenę). Gleby mam średnie przewaga glin klasy 3 jest też troche rędziny ale tylko kilka ha. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat marki pługa i ilości skib jaka była by lepsza.

Ps. Dla porównania obecnie posiadam NH TL 90 i pracuje z pługiem obrotowym Unia ibis M 4x40 na korpus i daje rade.

#54 Share kuba24051

kuba24051

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 23:15

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? szwagier ciagnie jd 6920 kvernelanda na resorze 4x45 z walem campbella to na glinie i pod gore dosc steka... sasiad z wioski obok jd7720 orze ug 5x45 z walem ale jedno pole ma wyjatkowo gorzyste to 5 skibe zdejmuja zawsze bo nie daje rady ;) klasy gleby u nas 2-4 ;)

#55 Share Dawid193

Dawid193

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 23:21

ja jezdziłem na jesień 2015 tym MF tylko 7614 z pługiem Rabe 4x50 na pokazie to sobie latał, w miare równe pole tylko warunki były dość cieżkie bo akurat tak deszczyk kropił i ogolnie po deszczu

#56 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 19:18

Witam,

chciałbym sie podłączyć do tematu stoje również przed wyborem pługa obrotowego 4 skib lub 5 bedzie on pracował z ciagnikiem 150 km (MF 7615 lub NH T7 185 w zaleznosci na jaki sie zdecyduje) marka nad jaka sie zastanawiam to Kuhn multi master, Gregoire-besson lub Unia group (ze wzgledu na cenę). Gleby mam średnie przewaga glin klasy 3 jest też troche rędziny ale tylko kilka ha. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat marki pługa i ilości skib jaka była by lepsza.

Ps. Dla porównania obecnie posiadam NH TL 90 i pracuje z pługiem obrotowym Unia ibis M 4x40 na korpus i daje rade.

Teoretycznie 5 skib powinno być OK ale wtedy będzie już z liniowaniem,, długi ogon, cięzko dla podnośnika itd. Do tego piatki są znacznie droższe od czwórek i pewnie ciężej je później odsprzedać. Jak masz foremne i duże kawałki >10ha i z 80 ha do orki to piątka ma sens. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#57 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 07:11

Jak do tej pory nikt nie wspomniał, że skiba prawidłowo się odłoży gdy głębokość orki nie przekracza 2/3 szerokości pługa. Pług x*30 cm będzie orał dobrze do głębokości 20cm, analogicznie pług x*40cm nada się do orki na głębokość 26 cm. Można sobie orać głębiej niż owe 2/3 szerokości pługa, ale wówczas skiby nie będą się dobrze odwracać.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#58 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1240 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 20 wrzesień 2016 - 07:23

Tu nie chodzi o szerokość pługa, tylko o szerokość roboczą pojedynczego korpusu, czyli lemiesza. To także nie jest takie proste, gdyż zależy od kilku innych zmiennych, jak choćby prędkości roboczej przejazdu, kształtu odkładnicy, rodzaju gleby, itd.

Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share PaweKorczak

PaweKorczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 listopad 2016 - 09:12

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Poszukuję plug lemken opal x 120 na sprężynę 5 skib obrotowy 16cali pomożecie'?