Skocz do zawartości

Zdjęcie

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy?

58 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Johny6910

Johny6910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 12:18

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Witam, planuje w najblizszym czasie kupic używany pług obrotowy. Nie wiem czy wybrac dużą 4 czy 5 skibowy, oraz jaki pług lepszy , zwykłe odkładnice czy ażurowe? jaki pług byscie polecali do johnego 6910? Pozdrawiam

Edytowany przez Johny6910, 13 czerwiec 2012 - 12:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Dzisiaj, 14:19
  •  

#2 Share krecikT25

krecikT25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika,

Napisany 13 czerwiec 2012 - 13:14

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Podaj jakie masz gleby jaki traktor ma to ciągać i oczywiście próg cenowy.

#3 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 13:16

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Wszystko zależy od ziemi jaką masz jakie klasy sądzę że jak 1-2 to na pewno 4 skibowy, 3,4, i 5 (średnie) to spokojnie 5 może być u nas jest przewaga 3 i 4 i 6930 będzie wspólpracował z 5 obrotową kvernelanda i packomatem znajomy na 2, 3 i 4 klasach tak samo 6930 5 obrotowa (45 cm na korpus) i dlatego paco i ciągnik sobie bardzo dobrze radzi ale wybór należy zawsze do Ciebie ;)

#4 Share damian1166

damian1166

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 13:40

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Na cięższe ziemie odkładnie ażurowe i duże 4 skiby a na lżejsze odkładnie zwykłe i 5 skib też powiniem uciągnąć ;)

#5 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 485 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 czerwiec 2012 - 13:55

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Na kleiste ziemie ażurowy, ponieważ lepiej rozkruszy glebę, przy czym jest droższy, a co do skib to polecam 4+1. Jeśli będzie mu ciężko (mokry, suchy rok, pagórki) to odkręcasz 5 skibę i orzesz 4, a co do wielkości odkładni to nie wiem. Najlepiej żeby pług miał regulowany rozstaw roboczy.

Wiem, że nic nie wiem.

#6 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 14:39

Witam, planuje w najblizszym czasie kupic używany pług obrotowy. Nie wiem czy wybrac dużą 4 czy 5 skibowy, oraz jaki pług lepszy , zwykłe odkładnice czy ażurowe? jaki pług byscie polecali do johnego 6910? Pozdrawiam

Proponowałbym 4 skiby,z możliwością regulacji,najlepiej do 4x50cm.5skib słabo to widzę przy 6910,chyba ,że masz piachy i chcesz orać 5km/h,po drugie taki pług będzie przy długi do niego i zrobi się lekki przód.Co do marek ,jest to uzależnione od kasy jaką masz na ten sprzęt,ale tak ogólnie mogę podpowiedzieć Kuhn Master ,w odkładnicy tzw. skandynawskiej,bądź coś z Lemkena Opal.Jaka marka by to nie była zawsze bierz z dużą odkładnią,i w myśl zasady mniej skib a większa szerokość robocza,oraz przy remoncie rachunek finansowy za części mniejszy...
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#7 Share wojtek1628

wojtek1628

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 14:45

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? polecam 4 zwykłą

A ja polecam słownik ortograficzny

Edytowany przez razor275, 14 czerwiec 2012 - 18:07.

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 15:59

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Ja mam KV 5 skib Vario do ciągnika 150 km i bez problemu daje rady. Orze od 1,6 do prawie 2,7 metra.

#9 Share Johny6910

Johny6910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 15:00

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? co do gleb , to mamy pola od II do IV kl, ale wiecej jest tych III - IV kl. pług planuje kupic tak do 15-16 tys. zł , ciągał go bedzie john deere 6910, 147 km,

#10 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 03 luty 2013 - 15:34

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? a mam jedna zasadę której zawsze będę się trzymać i zawsze się sprawdza a mianowicie na jedna skibe obojętnie czy jest rozstaw 20 cm czy tez 45 cm jest przydział mocy 35 KM ! na 4 skiby aby orka szła zawsze płynnie , sprawnie i dobrze trzeba mieć te 140 KM!

Jak sami praktycy wiedzą na jednym kawałku pola potrawią wystąpic 3 rodzaje ziemi , orac tez co roku nie mozna na tę samą głębokość ! w tym roku na 20 cm zaorasz za rok na 30 a za dwa lata bedziesz musiał chociaż na 35 a przy takiej głębokości jak wiadomo najlepiej mieszac wapno , chyba ze nie wapnujecie .... jak wiadomo czasem płóg wychodzi na wieszchołku góry wiec od dołu trzeba juz go trzymac dobrze w ziemi gdzie zwieksza sie zapotrzebowanie na moc ...... a wtedy sie przydaje nadmiar mocy ...... gdy naginasz silnik przy orce prrzy duzym obciązeniu pamietaj ze widzisz jak on chodzi , jedzie , ciągnie , ale nie widzisz jak silnik od temperatury i wysiłku dostaje po d*pie ...... takie jest moje zdanie :) pozdrawiam oaxis3333

a co do marki mysle ze w całkiem atrakcyjnych cenach a co najwazniejsze POLSKIE mysle ze unia group robi fajne płógi :)

cudze chwalicie a swego nie znacie :P

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3230 postów

Napisany 03 luty 2013 - 15:42

Na kleiste ziemie ażurowy, ponieważ lepiej rozkruszy glebę, przy czym jest droższy, a co do skib to polecam 4+1. Jeśli będzie mu ciężko (mokry, suchy rok, pagórki) to odkręcasz 5 skibę i orzesz 4, a co do wielkości odkładni to nie wiem. Najlepiej żeby pług miał regulowany rozstaw roboczy.

Jak zaczniesz ażurem orać kleistą glebę to się pełna odkładnia zrobi.

@oaxis3333 z tego co mówisz wynika że do ciągnika 80km to 3 korpusy za dużo, a 2 to prawie na styk, więc się troche zastanów :o

Wracając do tematu tu porządna 4 albo 5 z vario tak jak u tomka73 a najlepiej 4+1 vario.

#12 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 05 luty 2013 - 17:54

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? no nie wiem czy czwórke 4 skibowa obracalna o rozstawie 50 cm bys targał 80 KM ciagnikiem zwłaszcza na glinie , ale jesli tak to jestem pełen podziwu ambicjii :D pozatym przeczytaj sobie jescze raz moje uzasadnienie jesli chodzi o głębokosc wapnowanie i góry ....
sam mam góry i wiem jakie to utrudnienie w orce gdy mokro + glina a drapac płogiem po wieszchu góry to tez strata tylko czasu ba słaba orka szybko bedzie widoczna po wschodach roslin i ich dalszych etapach czyli BBH12 - BBH 40 !

Edytowany przez oaxis3333, 05 luty 2013 - 18:06.

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#13 Share michal7

michal7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, produkcja roślinna..

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:37

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Witam!
Kupuje ciągnik New Holland T7 o mocy 155 Km i mam problem z wybraniem do niego pługów, a konkretnie też chodzi czy kupić 4 skibowy, czy 5? Przedstawiciele handlowi mówią że pług 4 skibowy jest lepszy bo krótszy a szerokość orki jest podobna jak u pługa 5 skibowego oraz że 5 skibowy źle odoruje od miedzy. Osobiście mam chęć wziąć pług 5 skibowy..
a jakie są wasze propozycje?
który lepiej się opłaca ?
z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
http://

#14 Share Kichu

Kichu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:43

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Przy 5 na ciężkiej i twardej ziemi będzie miał troche ciężko.

#15 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:46

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? ale chodzi o szerokość skiby np.pług 3x40 a 4x30 to samo tylko w krótszym ciągnik ma lżej

#16 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:51

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Wszystko zależy jaki to będzie pług 5 skibowy...

#17 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:58

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? Przy tej samej szerokości orki wziąłbym 4 - lżejszy , krótszy , mniej elementów roboczych do wymiany - tańsza obsługa :)

#18 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 18:19

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? I tu się mylisz :) 5 skibowy wolniej się zużyje na np 100ha niż 4 skibowy

#19 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 18:24

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? zależy jaka firma pługa jak bomet to wiadomo szału niema po roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 03 grudzień 2013 - 18:34

Większy czteroskibowy czy mniejszy pięcioskibowy? A ja bym ci proponował 4 obrotową :P tylko pytanie czy ty chcesz kupić nowy czy używany :P Myślę że chodzi ci jednak o nowy .
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje