Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 38

73 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 20:29

mf 38 @kendziu możesz powiedzieć jaką wydajność osiąga ten kombajn ??
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 38 Dzisiaj, 21:14
  •  

#22 Share kendziu

kendziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 21:18

mf 38 z wydajnością to różnie zależy od pola i jakie zboże ale tak średnio to 20 ha jest w stanie zrobić i spalić ok 350l

#23 Share Matias89

Matias89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 luty 2011 - 23:25

mf 38 a przy jakim hederze ??
Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

#24 Share kendziu

kendziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 luty 2011 - 19:25

mf 38 heder 6m

#25 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 03 luty 2011 - 07:59

mf 38 widziałem że te modele mają jakiś komputer.Co na nim pokazuje i czy jest potrzebny?

#26 Share kendziu

kendziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 luty 2011 - 19:41

mf 38 komputer pokazuje praktycznie wszystko parametry zbioru, pracy młucarni, pracy silnika, optymalne ustawienia kombajnu do danego zboża tak więc komputer jest niezbędny :D

#27 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:21

mf 38 Kolego Kendziu jakie łożyska wymieniasz co roku? jaki jest koszt tych łożysk? gdzie zaopatrujesz sie w ewentualne części?

#28 Share kendziu

kendziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 luty 2011 - 20:39

mf 38 przed każdym sezonem wymieniamy łożyska przy szarpaczu, na kole pośrednim od napędu szarpacza, łożysko od rolki załączającej młucarnie i co dwa lata łożysko od rolki od jazdy. Z częściami nie ma problemu łożyska to z hurtowni ze Sokolnik koło Gniezna a części od gościa z Mącznik który handluje Fergusonami albo w ostateczności od Korbanków. Kosztów wymiany łożysk nie pamiętam zapytam to tobie odpowiem.

#29 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 luty 2011 - 12:03

mf 38 Kolego czym podyktowana jest tak częsta wymiana łożysk na szarpaczu? są felerne czy tak dużo kosisz każdego sezonu? Ile ha kosisz tym kombajnem,są jeszcze jakieś czułe punkty na które trzeba zwracać szczególna uwagę?

#30 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 15 luty 2011 - 09:26

mf 38 witam wszystkich chętnie wam coś powiem o mf 38 bo w zeszłym tygodniu kupiłem takiego z tego powodu jaki zapewne was tez dręczy otuż: kosztuje jedną trzecią ceny Classa a też wydaje sie być fajny
ale niestety zaraz po zakupie wyszło kilka nie fajnych rzeczy.A mianowicie mój miał uszkodzony silnik o czym wiedziałem ale ceny za części silnikowe są niedość że astronomiczne to trzeba na nie długo czekać
dla przykładu tuleja prawie 600zł (to jeszcze jeszce) ale tłok 1030zł netto!!!! głowica a są dwie 6500zł/szt netto.Czas oczekiwania na te części ok 3 tygodni!!Jeżeli części innych podzespołów sa równie "ciekawe" i trudno dostępne to czekaja mnie ciekawe żniwa
Powiem tak mam tez claasa 88sl i tam jak coś padnie to dziśiaj zamawiam a jutro mam części w domu (może nie są najtańsze jeśli kupuje sie je w oryginale ale są od ręki a w sezonie to jest najistotniejsze chyba się zgodzicie)

Edytowany przez lolmax, 15 luty 2011 - 09:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 15 luty 2011 - 12:07

mf 38 Spokojnie może to tylko obawy nad wyrost,części do claasa tez tanie nie są,do żniw jest trochę czasu zdążysz go przejrzeć.Rozmawiałem z kilkoma gościami i twierdza ze to spoko kombajn.W tym tygodniu jadę oblukać MF 40
jak będzie w dobrym stanie kupie takiego.Powodzenia,kliknij jak będziesz miał po żniwach jak ci się sprawował,ja na pewno też po żniwach kliknę opinie.

#32 Share kendziu

kendziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:49

mf 38 jednym kombajnem kosimy tak ok 350ha razem z usługami łożyska przy szarpaczu to nie tak wielki wydatek a lepiej wymienić niż stać w sezonie albo co gorsze spali kombajn bo obroty tam są ok 3500

#33 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 luty 2011 - 19:20

mf 38 Ok dzięki kolego za odpowiedz,zobaczę w piątek ten kombajn i zobaczymy czy będzie warty zakupu.Dousłyszenia

#34 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 luty 2011 - 18:28

mf 38 @kendziu może wiesz dla czego we wszystkich 38-kach jakie oglądałem podajnik zbożowy tuż przy klapce na dole był zawsze pospawany ,nie wiele ale zawsze.

#35 Share kendziu

kendziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 luty 2011 - 20:17

mf 38 klapka przetarta to widocznie łańcuchy luzne powyciągane po blachach musiały latań w moim wymieniałem łańcuchy od zbożowego i kłosowego rok temu jakaś firma z Szubina dorabiała ale nawet dosyć dobrze to zrobili :P

#36 Share lolmax

lolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 luty 2011 - 21:05

mf 38 A heder masz z Power flow? jesli tak to jak to się sprawuje? Bo znajomy szkop mówił mi że to jest rewelacja ale tylko jak dziala bo jak padną łożuska to tylko się pochlastać :(

#37 Share kendziu

kendziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 luty 2011 - 13:38

mf 38 tak mam POWER FLOW rewelacja do rzepaku tylko boczna kosa i jedziesz bez żadnego stołu z łożyskami nie ma problemu zimą heder na warsztat rozbieramy całe taśmy i wałki i sprawdzamy łożyska te kiepskie wymieniamy w zeszłym roku wytarła mi się ośka łącząca chyba 3 i4 wał ale mieliśmy dorobione na zapas więc szybka wymiana i jazda i jeszcze dobrze jest codziennie odkręcić te blachy osłony z tych wałów i haczykiem wyczyścić z pod taśm bo jak się nazbiera dużo słomy trochę piachu to taśmy się kantują i krawędzi się drą

#38 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:16

mf 38

przed każdym sezonem wymieniamy łożyska przy szarpaczu, na kole pośrednim od napędu szarpacza, łożysko od rolki załączającej młucarnie i co dwa lata łożysko od rolki od jazdy. Z częściami nie ma problemu łożyska to z hurtowni ze Sokolnik koło Gniezna a części od gościa z Mącznik który handluje Fergusonami albo w ostateczności od Korbanków. Kosztów wymiany łożysk nie pamiętam zapytam to tobie odpowiem.

Kolego masz jakieś namiary na tego gościa z Mączniak?

#39 Share leszekd17

leszekd17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 20:03

mf 38 Moja 40 pochodzi z Czech,strzelił przewód hydrauliczny ,wykasowały się moto godziny i wykoszone hektary. I nagarniacz kręci w jednym tempie .Ogólnie jestem zadowolony .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Edziu

Edziu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 maj 2011 - 16:19

mf 38 Panowie mam pytanko czy ktoś z użytkowników MF miał do czynienia z naprawą taśm w chederze,mam jedną częściowo pęknięta i zastanawiam się czy jest ktoś kto może ją naprawić,jeśli wiecie gdzie można ją naprawić proszę piszcie.