Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca się iść do TMR ?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Razor_ex

Razor_ex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 luty 2014 - 12:13

Czy opłaca się iść do TMR ? Witam. Chciałbym się dowiedzieć co można robić i gdzie po zawodzie Technik Mechanizacji Rolnictwa . Gdzie znajduje się szkoła w województwie Warmińsko-Mazurskim kształcąca do tego zawodu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca się iść do TMR ? Dzisiaj, 18:44
  •  

#2 Share DumBass

DumBass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 15 luty 2014 - 12:50

Czy opłaca się iść do TMR ? heh , ja chodzę do tech mechanizacji rolnictawa;d możesz zostać po tym Rolnikiem, specjalistą od napraw maszyn rolniczych , mechenik, kierowca\operator maszyn , diagności pojazdow, lub elektrotechnik ;d mozesz utworzyć włąsną firmę usługową ;d

#3 Share cash8791

cash8791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 luty 2014 - 12:58

Czy opłaca się iść do TMR ? Moja skromna rada jest taka że przy wyborze kierunku kształcenia kieruj się na elektrotechnikę , bo wszystko co jest robione i będzie teraz robione (maszyny , urządzenia itp.) coraz więcej z tego czerpią.
Wiem coś o tym , może nie jestem po tym technikum ale jestem studentem na PCZ WE i z tego co wiem wszystko idzie w tym kierunku.
To taka moja rada ;) ale to co ty wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

#4 Share Adrian34966 Adrian34966

Adrian34966
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2014 - 21:22

Czy opłaca się iść do TMR ? Czy może ktoś z was wie gdzie znajduje się szkoła Technik Mechanizacji Rolnictwa w woj. Mazowieckim lub Kujawsko-Pomorskim, czy po tej szkole można zostać operatorem koparki?

#5 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:38

Czy opłaca się iść do TMR ? na operatora koparki wystarczy kurs. Nie trzeba żadnej szkoły do tego robić...
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#6 Share Adrian34966 Adrian34966

Adrian34966
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2014 - 13:42

@Hanter150 A to czyli coś podobnego jako kierowca wystarczy tylko prawo jazdy mnieć, a w tym wypadku tylko kurs :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Razor_ex

Razor_ex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 15:35

Czy opłaca się iść do TMR ? A czym różni się Technik Mechanizacji Rolnictwa od Mechanik- operator urządzeń maszyn rolniczych ?

Edytowany przez Razor_ex, 05 marzec 2014 - 15:36.

#8 Share DumBass

DumBass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 18:55

Czy opłaca się iść do TMR ? Technik mechanizacji rolnictwa to nazwa kierunku a możesz pracować jako Mechanik, operator pojazdów i maszyn rolniczych po skończemiu technikum mechanizacji rolnictwa, możesz też po tym kierunku pracować jako elektrotechnik, specjalista - naprawa pojazdów , diagnośc pojazdów.

#9 Share LatajacyBober

LatajacyBober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 luty 2015 - 19:38

Połączone:

Witam

Wiem, że takich tematów jest już dużo ale ja wolę się przekonać na swoim przykładzie o wyborze szkoły.

Jestem w trzeciej klasie gimnazjum i jak każdy staję przed wyborem szkoły. Interesuję się rolnictwem a szczególnie sprzętem rolniczym. Myślę nad pójściem do TMR ale rodzice odradzają.

Mamy 3,5 ha, C330, C360 i maszyny do obrabiania pola ;)

Na dodatek mieszkam na śląsku, koło Pszczyny. Tereny bardziej przemysłowe niż rolnicze.

Czy faktycznie opłaca iść do TMR ?

Mnie bardzo ciągnie do tej szkoły ale patrząc z drugiej strony to co będę robił po takiej szkole ?

Czy znajdę jakąś pracę, bo taki areał jest nieopłacalny.

Oczywiście chciałbym rozwijać gospodarstwo ale jak będzie to nie wiem.

Skończę szkołę i co dalej... ?

Gospodarstwa nie rozwinę za jeden rok.

Dodam, że jestem dobry z matematyki, geografii. Uczę się dobrze więc mógłbym iść do innej szkoły ale do żadnej mnie nie ciągnie tak jak do TMR ;/

Może warto iść do innego technikum ?

Podsumowując:

Czy przy takim areale pola opłaca iść się do tej szkoły ?

Pozdrawiam

Edytowany przez SZYMANOX, 09 luty 2015 - 20:20.

#10 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 09 luty 2015 - 20:00

daruj sobie te szkołe. Szkoda życia tak samo jak męczyć te gospodarstwo bo kasy z tego pewno i tak nie masz. Chyba żeby zrobić szkołe i próbować pracy np w serwisie u Świerkota ale obawiam się, że byle jakie technikum nie wystarczy choć może jakby dostał sie na praktyki....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share LatajacyBober

LatajacyBober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 luty 2015 - 21:15

Też myślałem o Świerkocie ale pewnie jest tak jak piszesz...